Kurumsal kimlik oluşumunda kaliteli bir internet sitesinin sağladığı avantajlar oldukça fazladır. Profesyonel web tasarım çalışmaları olmadan, kurumsal kimlik geliştirme ve marka tutundurma girişimlerinin eksik kalacağı söylenebilir. Dijital mecraların kullanıcı sayısının her geçen gün artması, her oluşum için başarılı bir web sitesini zorunlu kılmaktadır.

İnternetin güçlü yanlarından biri, tüketicilerin dijital bir samanlıkta doğru iğneyi bulmalarına yardımcı olma yeteneğidir. (Jared Sandberg)

Kurumsal oluşumların görünürlük çalışmaları, web siteleri sayesinde kusursuz bir şekilde gerçekleşmektedir. Bugün, ürün ve hizmet pazarlama süreçlerinin dahi çok büyük bir kısmı web siteleri ve sosyal medya platformları üzerinden yapılmaktadır. Sanal ticaret sayesinde çok sayıda yeni firma, sektörlere ‘Merhaba’ derken, ticaret hacminin önemli bir oranı da yine dijital ortamlarda gerçekleşmektedir.

Profesyonel Web Tasarım Hizmeti Neleri Kapsar?

En iyi web Tasarım firmaları internet sitesi hazırlama sürecinde bazı hususlara önem vermektedir. Öncelikle, hizmet sunulan oluşumların web sitesi ile ulaşmak istedikleri hedefler ortaya koyulmalıdır. Çünkü hedefler, kullanılması gereken araçların neler olacağını belirlemektedir.

Web tasarım firmaları hedef belirleme sürecinden sonra, hizmet sunulan oluşumun mevcut yapısını da analiz etmelidir. Yani kurumsal yapının kimyasına uygun olmayan hiçbir unsura web sitesi tasarım sürecinde yer verilmemelidir.

Profesyonel web tasarım hizmeti sunumunda, hizmet verilen yapının sektördeki duruşuna uygun bir tasarım tercih edilmelidir. Firma ile bağdaşmayan bir ifadenin dahi web sitesi tasarım sürecinde bulundurulması, hizmet alıcısına zarar verebilir.

Profesyonel E-Ticaret Sitesi Tasarımında Nelere Dikkat Edilmeli?

Ticari oluşumlar için sanal dünyadaki pazarlama faaliyetleri hayati bir öneme sahiptir. Bugün, herhangi bir firmanın teknolojiye ayak uyduramadığının en önemli göstergesi, dijital mecrada yer almaması olarak değerlendirilebilir. Bir firma için dikkat çekici web sitesi ve sosyal medya hesapları, müşteri potansiyelini artıran yegâne unsurlardır.

Pazarlama, insanların dikkatini çeken bir yarışmadır. (Seth Godin)

Bu pazarlama yarışı içerisinde bir e-ticaret sitesi, her firmanın sanal satış ofisi gibidir. Tatil günlerinde dahi başarılı bir sanal platform üzerinden ticari gelir elde etmek mümkündür. Ancak sanal ortamlarda yüksek düzeyde başarı elde etmek mümkünken, dijital mecradaki risk de azımsanmayacak boyuttadır. Bu nedenle, e-ticaret firmalarının sahip oldukları internet siteleri, güvenlik açığı bulunmayan web siteleri olmak zorundadır.

E-ticaret yapmayı hedefleyen bir firma için profesyonel web tasarım hizmetleri, site güvenlik çalışmalarını da kapsamaktadır. Çünkü e-ticaret ortamında, müşteri bilgileri ve kredi kartı bilgileri potansiyel çalınma riski bulunan verilerdir. Bu nedenle, web sitesi tasarım sürecinde, web sitesi güvenlik altyapısına özel bir önem vermelidir.

Başarılı Bir İnternet Sitesi İçin Hangi Unsurlar Önemli?

Günümüzde çok sayıda internet sitesinin sanal ortamda var olduğunu görmekteyiz. Ancak bu kadar çok sayıda olan internet sitesinin hepsi de gerçekten başarılı mıdır?

Bu soruya ‘Evet’ yanıtını vermek gerçek anlamda mümkün değildir. Bir internet sitesinin çok sayıda farklı unsura sahip olması gerektiğini söylemiştik. Bu unsurlar genel hatlarıyla şöyledir:

 1. Güvenli bir altyapı,
 2. Hızlı ve kullanışlı bir ara yüz,
 3. Özgün bir tasarım,
 4. Sürekli güncellenen ilgi çekici içerikler,
 5. SSL sertifikası,
 6. Hızlı bir kullanıcı deneyimi.

İnternet sitelerinin sahip olması gereken tüm unsurlar birbirine bağımlıdır. Yani bu unsurların tek tek başarılı olması, bir internet sitesinin başarılı olduğu anlamına gelmemektedir. Profesyonel web tasarım sürecinde tüm unsurları başarılı bir şekilde kurabilmek kadar bu entegrasyonu sorunsuz bir şekilde yürütebilmek de önemlidir.

Web Tasarımında Renk Uyumu Nasıl Olmalı?

Dikkat çekici bir internet sitesinin görsel unsurları, birbiri ile tam anlamıyla uyumlu olmalıdır. Web sitesinde kullanılan renkler de bu uyum kuralına dahildir. İnternet sitesinde kullanılan renkler, hizmet sunulan organizasyonun yapısına aykırı olmamalıdır.

Ticari oluşumlar adına başarılı bir web sitesinden söz ediliyorsa, firma hedeflerine uygun renk seçimleri ihmal edilmemelidir. Yani renklerin, pazarlama stratejilerinde belirleyici oldukları unutulmamalıdır.

Profesyonel Web Tasarım Aşamasında Kişiselleştirilebilir Uygulamalar Nelerdir?

Kurumsal yapılar için son derece önemli olan web siteleri, kişisel kullanımlar için de sıklıkla tercih edilmektedir. Ancak kişisel bir web sitesi, özgün bir bakış açısıyla kişiselleştirilebilir müdahaleler gerektirmektedir. Kişisel bir internet sitesinde;

 • Üyelik sistemi paneli,
 • Sosyal medya entegrasyonu,
 • Fotoğraf galeri,
 • İnsan kaynakları bölümü,
 • Teklif talep sistemi,
 • Güncel haberler ve duyurular,
 • Anket ve formlar,
 • Site içi arama alanı,
 • Video galeri,
 • Google Haritalar kişisel web sitesinin önemli araçları olarak kullanılmaktadır.

Profesyonel web tasarım hizmetleri ile dijital platformlarda kısa sürede başarılı olmak mümkündür. Ancak bunun için doğru firmalardan hizmet almak gerekmektedir. Creaviser, sahip olduğu profesyonel ekibiyle, ilgi çekici web siteleri oluşturmaktadır. Creaviser tarafından tasarlanan web siteleri, özgün bir yapıya sahiptir ve kurumsal yapıların hedeflerine tam uyumludur. Ticari oluşumlar için de başarılı tasarımlar yapan Creaviser, güvenli alt yapı sistemleriyle, e-ticaretteki riskleri ortadan kaldırmaktadır.