E-ticaret içerik üretimi hizmeti ile web sitenizin müşteri trafiğini arttırmak istermisiniz? E-ticaret sitelerinin ziyaretçi trafiğini arttıran en etkili yöntemin kaliteli içerik üretimi olduğu, herkes tarafından kabul edilen bir gerçek. E-ticaret sitenizdeki satış gelirlerini artırmayı hedefliyorsanız, kesinlikle her yönüyle kaliteli içerik üretimi hizmetine ihtiyacınız bulunuyor. Tecrübeli editörlerimiz tarafından üretilen E-ticaret içerikleri, %100 SEO uyumlu olarak kurgulanıyor. Her yönü ile kusursuz olarak oluşturduğumuz e-ticaret içerikleri, kısa sürede web sitesinin performansını arama motorlarında en üst seviyeye çıkarıyor.

Creaviser olarak hazırladığımız her içeriğin kalitesini ve okunabilirliğini önemsiyoruz. Eğer sizde E-ticaret siteniz için en iyi içeriklere sahip olmak istiyorsanız bizimle iletişime geçin.

E-Ticaret İçerik Üretimi Avantajları

İçerik üretim hizmetinin özelleştirilmesi sayesinde ürün ve kategoriye özel çözümler üretmek mümkün olur. Özellikle de e-ticaret markalarının SEO konusunda ön plana çıkmak adına tercih ettikleri bu hizmeti siz de değerlendirmelisiniz. Kullanıcı odaklı ve ürünleri ön plana çıkaran içerikler üretiyoruz.

Genel olarak e-ticaret içerik üretimi avantajları şöyle sıralanabilir:

 • Web sitesinin arama motoru performansını en üst seviyeye ulaştırır,
 • Online satış hacmini artırır,
 • Firmayla ilgili gelişmelerden hedef kitlenin haberdar olmasına imkan tanır,
 • Firmaların yeni müşteriler edinmesini sağlar,
 • Markanın tanınırlığını artırır.

E-Ticaret İçerik Üretimi SEO Özellikleri

SEO odaklı içerik oluşturma teknikleri ile özgün ve nitelikli e-ticaret içerikleri üretiyoruz.

 • Anahtar Kelime Yerleşimi
 • Başlık ve Alt Başlıklar
 • Görsel İçerikler
 • Video İçerik
 • “H” Etiketleri
 • İmli Liste
 • Meta Açıklaması
 • Numaralı Liste
 • Alıntı
 • Görsel Alt Etiketleri
 • İç Linkleme
 • Dış Linkleme

E-Ticaret İçerik Üretimi Genel Özellikleri

E-ticaret içerik yönetimi özellikleri ile aldığınız hizmetin tam da beklediğiniz gibi olmasını ister misiniz? O halde yapmanız gereken sadece aşağıdaki özellikleri dikkate alarak kusursuz bir içerik hizmeti almak olacaktır.

Özgün

E-ticaret mağazanızda yayınlayacağınız içeriklerin başka hiçbir yerde yayınlanmamış cümlelerle hazırlanması gerekir. Marka ve ürünü en iyi şekilde yansıtacak içerik seçenekleri için kaliteyi hemen yakalamak ister misiniz? O halde Creaviser editörleri ile iletişime geçerek kaliteyi ön planda tutabilirsiniz.

Bilgilendirici Anlatım

Kategori içerikleri ve ürün açıklamaları olarak çeşitlendirilebilecek olan e-ticaret içeriklerinde amaç kullanıcıları bilgilendirmektir. Bu nedenle de dikkate almanız gereken asıl şeyin doğru bilgiler ve ifadeler kullanmak olduğudur. Editörlerimiz her cümlede en doğru bilgiyi verirken aynı zamanda kullanıcıların da beklentilerine cevap verir.

SEO Odaklı

İlgi çekici ve bilgilendirici bir içeriğin SEO odaklı olmaması durumu e-ticaret siteniz için bir olumsuzluk anlamına gelecektir. Ancak Creaviser SEO kurallarını dikkate alarak gerçekleştirdiğini içerik yazımında size en ideal sonuçları vaat eder. Her bir içerik kurallı ve dikkat çekici olduğundan sonuçlar harikadır.

Anlam Bütünlüğü

Kategori içerikleri ve ürün açıklamaları hazırlanırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Söz konusu soruya ilk cevaplardan bir tanesi kesinlikle anlam bütünlüğü olacaktır. Zira anlamsız cümlelerden oluşmuş bir e-ticaret içeriğinin bütçe ve zaman kaybından başka bir işe yaramayacağını bilmelisiniz. Creaviser anlam ve kalitesiyle fark yaratan e-ticaret içeriklerini sizlerle buluşturur.

Anahtar Kelime Kullanımı

Doğru anahtar kelimelerle hazırlanmış bir e-ticaret içeriği sizi kısa sürede zirveye çıkarabilecek özelliktedir. Nitekim anahtar kelimelerin gücünü kullanmak istediğinizde doğru bir yol haritası izleyerek Google’da zirveye ulaşabilirsiniz. Creaviser ile başarı adımlarını tırmanmak çok kolay olacak!

Beklentilere Uygun

E-ticaret içerik üretimi genellikle dikkate alınmayan bir hizmet olarak kabul edilmektedir. Ancak pek çok marka ve e-ticaret platformu e-ticaret içeriklerini önemsemez. Siz de önemsemek ve önemsememek arasında kalan bir marka olduğunuzu düşünüyorsanız Creaviser ile kusursuz sonuçlar yakalayabilirsiniz. Google’da yükselmenin yolu bu içeriklerden geçiyor olabilir!

Akıcılık

E-ticaret içerik üretimi ‘Nasıl olsa kimse okumaz’ mantığı ile göz ardı edilse de bir markanın en ciddi hatası e-ticaret içeriklerini önemsememektir. E-ticaretin en büyük markaları dahi bu konuda çalışmalar yaparken sizin içeriği göz ardı etmeniz çok büyük bir kayıp olabilir! Creaviser ile kayıplarınızı hemen telafi edin!

Rakip Analizi

E-ticaret içerikleri hazırlanırken dikkat edilecek bir detay da rakiplerin neler yaptığıdır. Çünkü e-ticaret çalışmaları sizin ne yaptığınız kadar rakiplerin de ne yaptığıyla alakalıdır. Creaviser doğru araçları kullanarak rakip analizi yaparken sizi içerik üretiminde zirveye taşıyacak alternatifler vaat eder.

Raporlama ve Güncelleme

E-ticaret içerik üretimi konusunda sadece içeriği üretmek bazen yeterli değildir. İçeriği ürettikten sonra güncelleme ve raporlama çalışmaları da yapmalısınız. Creaviser ihtiyacınız olan bu çözümü sizlere sunarken kaliteden yana en başarılı sonuçları almanızı sağlar.
e-ticaret içerik üretimi süreci

E-Ticaret İçerik Üretimi Süreci

En iyi e-ticaret içerik üretimi deneyimi için müşterilerimize sunulan hizmetler şunlardır:

 1. Proje tanımlaması: Müşterimizin ihtiyacı, e-ticaret sitenin ürünleri ve hedef kitlesi belirlenir.
 2. Konu seçimi ve araştırma: E-ticaret için konular belirlenir ve araştırmalar yapılır.
 3. İçerik planlaması: Proje tanımlaması kapsamında SEO uyumlu e-ticaret makale üretimi sürecine geçilir.
 4. İçerik yazma ve editörlük: Tecrübeli yazarlarımız tarafından yazılar hazılanır ve editör kontrolleri yapılır.
 5. Ürün tanıtımı: Ürünlerin özellikleri, faydaları ve kullanımı hakkında yazılar yazılır.
 6. Yayın ve promosyon: İçerikler e-ticaret sitesinde yayınlanır ve promosyonlar (Sosyal Medya Paylaşımları vb) yapılır.
 7. İzleme ve analitik: E-ticaret içeriklerinin performansı sürekli izlenir ve analiz edilir.
 8. Optimizasyon: İzleme ve analitik sonuçlarına göre yeni içerikler optimize edilir.

E-Ticaret İçerik Üretimi Hizmetleri

E-Ticaret sitenizdeki alanları etkileşim oranı yüksek içeriklerle donatıyoruz.

E-ticaret siteleri, ürün ya da hizmet pazarlama faaliyetlerini sağlayan web siteleridir. Bununla birlikte, internet sitesi aracılığıyla yapılan pazarlama çalışmalarının doğru yöntemlerle yapılması gerekmektedir. Bir web sitesinin arama motoru performansı, e-ticaret satışlarını doğrudan etkileyen önemli bir unsurdur. Arama motoru performansını artıran çalışmalar, ürün ya da hizmetlerin dijital platformlardaki görünürlüğünü artırmaktadır. Arama motoru performansı söz konusu olduğunda blog yazılarının öneminden bahsetmek doğru olacaktır.

Blog yazıları, herhangi bir e-ticaret sitesinin ziyaretçilerine fayda sağladığı ölçüde site performansını etkilemektedir. E-ticaret sitesinin ziyaretçi sayısını artıran blog yazısı çalışmaları, düzenli ve istikrarlı bir şekilde yapılmalıdır. Blog  yazıları, doğru tekniklerle hazırlanarak e-ticaret sitesine yerleştirilmelidir. Bu şekilde düzenli olarak yapılan çalışmalar, e-ticaret sitesinin ziyaretçi sayısını zamanla artıracaktır.

Müşterilerin herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili her zaman için kafasına takılan bazı sorular vardır. Bu soruların vakit kaybetmeden cevaplanması önemlidir. E-ticaret sitelerinde yer alan “Sık Sorulan Sorular” veya “Sıkça Sorulan Sorular” bölümü de müşterilerin alışverişle ilgili cevap aradıkları soruların yer aldığı önemli bir bölümdür. E-ticaretle ilgili genel sorulara ve cevaplara yer verilen bölümde, fayda sağlayacak soru kalıplarının bulunması gerekmektedir.

Sık Sorulan Sorular, e-ticaret sitesinin sunduğu ürün ve hizmetlere yönelik en çok merak edilen konulara değinmelidir. Bu bölüm hazırlanmadan önce, hizmet alıcısının mevcut yapısı hakkında kapsamlı bir araştırma yapılmalıdır. Ürün ve hizmetlere yönelik olarak da yapılan aynı tip analiz çalışmaları sonucunda, müşterilere yardımcı olacak soru ve cevaplar hazırlanmalıdır.

E-ticaret sitelerinde çok sayıda ürün ve hizmet satışı yapılabilir. Bu durumda ürün ve hizmetlerin belirli kategoriler altında sunulması daha yararlı sonuçlar sağlamaktadır. E-ticaret sitesinde yer alan ürünlerin alt kategorilere ayrılması, müşterilerin ürün ya da hizmetlere daha rahat bir şekilde ulaşmalarına imkan tanımaktadır. Bir e-ticaret sitesinde kategorilere ayrılan ürün ve hizmetler için de kategori açıklamaları yapılması gerekmektedir.

Kategori açıklamalarının birbirinden farklı faydaları bulunmaktadır. Öncelikle kategori açıklamaları sayesinde, e-ticaret sitesinde satışı yapılan ürün ya da hizmetin arama motoru performansı artmaktadır. Doğru yöntemlerle hazırlanan kategori açıklamalarına, arama motorlarında üst sıralarda yer verilmektedir. Kategori açıklamalarının arama motoru performansına yönelik olumlu katkısının yanı sıra bu çalışmaların ürün ve hizmet pazarlamada da faydalı sonuçlar sağladığı görülmektedir. Ürün ve hizmetlere yönelik olarak yapılan faydalı açıklamalar, müşterilerin alışveriş yapma güdüsünü de artırmaktadır.

Etkileşimli içerikler olarak da isimlendirilebilen interaktif içerikler, web sitesi ziyaretçilerinin aktif katılımını gerektiren içeriklerdir. İnteraktif içerikler sayesinde, herhangi bir web sitesi ziyaretçisi aktif olarak içeriğe katılmaktadır. İnteraktif içerikler aracılığıyla, e-ticaret sitesinde daha fazla ürün ya da hizmet satışlarının gerçekleştiği görülmektedir.

İnteraktif içerikler, pazarlama faaliyetlerinin daha verimli bir şekilde gerçekleşmesine yardımcı olmaktadır. Web sitesi ile ilgili herhangi bir konuda katılımcı konumda bulunan site ziyaretçisinin, markaya olan bağlılığı artmaktadır. Hedef kitlenin ilgisini artıran bu tür içerikler, e-ticaret sitesinin satış performansını da yakından etkilemektedir.

Bir e-ticaret sitesinden ürün ya da hizmet satın almadan önce hepimiz müşteri yorumlarına dikkat ederiz. Çünkü müşteri yorumları, ürün ve hizmet hakkındaki deneyimleri yansıtmaktadır. Olumlu ya da olumsuz yorumlar, ürün ve hizmet hakkında potansiyel müşterilere yol göstermektedir. Bir e-ticaret sitesinde yer alan yorumların gerçek olması, web sitesine yönelik etkileşimi artırmaktadır.

Müşteri yorumları bulunmayan bir ürün ya da hizmetin satışa konu olması pek mümkün olmamaktadır. Çünkü hiçbir müşteri, internette satılan ürün ya da hizmetin ilk deneyicisi olmak istememektedir. Bu durumun en doğru açıklaması ise şudur: hiçbir müşteri, daha önce deneyimlenmemiş bir online alışverişin mağduru olmak istemeyecektir.

E-ticaret sitelerinde yer alan ürün ve hizmetlerin yeterli açıklamalara sahip olması gerekmektedir. Ürün ve hizmet açıklamaları, satışa konu olan ticari ürünlerin özelliklerini ayrıntılı olarak açıklamaktadır. Müşteriler için yeterli özellikte olmayan bir ürün ya da hizmetin talep edilmeyeceği malumdur.

Bu nedenle, e-ticaret sitesinde yer alan ürün ve hizmetlerin açıklamalar bölümü eksiksiz bir şekilde hazırlanmalıdır. Bu bölüm, aynı şekilde, e-ticaret sitesinin arama motoru performansını da yakından etkilemektedir. Ürün ve hizmetlerin arama motorunda daha fazla görünmesine yardımcı olan ürün ve hizmet açıklamaları, daha çok satışın gerçekleşmesine yardımcı olmaktadır.

E-ticaret sitesinde yer alan ürünlerin farklı açılardan çekilmiş görsellerinin yer alması önemlidir. Bununla birlikte, e-ticaret sitesinde satışa sunulan ürünlere ilişkin videoların bulunması da ürün satışına doğrudan etki etmektedir. Ürünün her açıdan görünümünü yansıtan videolar, yüksek çözünürlükte hazırlanmalıdır.

Ürün videoları, diğer medya öğeleri gibi e-ticaret sitesinin arama motoru performansına katkı sağlamaktadır. Ancak profesyonel bir şekilde hazırlanması gereken videolar, doğru tekniklerle e-ticaret sitesine eklenmelidir.

E-posta üzerinden gönderilen tanıtım maillerinin pek çoğu halen daha hedef kitle tarafından okunmaktadır. Elektronik maillerin ilgi gördüğü günümüzde, e-ticaret pazarlaması için de mail yöntemi kullanılabilir. Mail yöntemi ile gönderilen pazarlama metinleri, hedef kitleyi etkileyerek müşterilerde ürün ya da hizmete yönelik satın alma güdüsü oluşturmalıdır.

Bu nedenle, mail üzerinden gönderilen içeriklerin doğru yöntemlerle hazırlanması gerekmektedir. Aksi durumda pazarlama için gönderilen mailler, müşteriler tarafından okunmadan direkt olarak silinebilir. Bu durum, e-posta pazarlama faaliyetlerinin başarısızlıkla sonuçlanmasına neden olacaktır.

E-Ticaret İçerik Üretimi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

E-ticaret içerik üretimi ile ilgili en çok merak edilen soruları sizler için cevapladık.

E-Ticaret Nedir?

E-ticaret, kişi ve kuruluşların web siteleri aracılığı ile mal/ürün veya hizmetlerinin satışlarını gerçekleştirmesine denir.

226 milyar liralık bir hacme sahip olan e-ticaret işlemleri, ürün ve hizmet satışları söz konusu olduğunda son derece önemli bir kavramdır. Dijital platformların kullanıcı sayısının hızla arttığı bir dünyada, mal ve hizmetlerini bu platformlar üzerinden pazarlayan şirketlerin gelirleri hızlı bir artış göstermiştir.

E-ticaret nedir sorusuna ticari rekabette ayakta kalmak isteyen tüm ticari oluşumların içerisinde yer almak zorunda oldukları bir sistem cevabı verilmelidir. Gerçekten de, günümüzde online ticaret sistemlerini kullanmayan şirketlerin, rekabet etme güçleri oldukça zayıftır. Online ticaret faaliyetleri, şirketlerin tanınırlığını ve görünürlüğünü de artıran nitelikli çalışmalardır.

Bir e-ticaret sitesinin trafiğini artırmaya yönelik olan tüm girişimler, web sitesi aracılığıyla daha fazla ürün ve hizmet satışının yapılmasına imkan tanımaktadır.

E-Ticaret İçeriği Örnekleri Nelerdir?

En iyi e-ticaret siteleri ürün ve hizmet satışlarının sanal ödeme sistemleri aracılığıyla yapılmasına imkan tanıyan web siteleridir. Online ticaret sitelerinin ziyaretçi trafiğini artırarak ürün ve hizmet satışlarını artırmanın en etkili yolu, kaliteli içerik üretmektir. E-ticaret içeriği örnekleri web sayfasının tanıtımını yapan ve ziyaretçileri, satın alma eylemine yönlendiren çalışmalardır.

E-ticaret sitesinde bulunan içerikler, özgün bir bakış açısı ile ve pazarlamayı teşvik edecek üslupta hazırlanmalıdır. İçeriğin albenisini artırmak için de gerekli miktarda görsel kullanılmasına dikkat edilmelidir.

E-ticaret içerikleri aynı zamanda arama motoru algoritmalarına uygun teknikleri de içermelidir. Her web sitesinin ve markanın kendine özgü bir sektör duruşu olduğu için, e-ticaret içeriğinin de marka yapısına uygun olarak hazırlanması tam anlamıyla bir zorunluluktur.

E-Ticaret İçeriklerinin Faydaları Nelerdir?

E-ticaret sitelerinin ziyaretçi trafiğini artıran her girişim önemlidir. E-ticaret sitelerinin arama motoru performansının yüksek olması her zaman için hedeflenen bir durumdur. Çünkü, arama sonuçlarında üst sıralarda yer alan web siteleri, daha geniş kesimlere ulaşmaktadır.

2021 yılında yapılan bir araştırmaya göre, e-ticaret sitelerinin satışa dönüşme oranı %1,9 olarak gerçekleşmiştir. Bu durum, bir web sitesinin ziyaretçi sayısını artırmakla birlikte satış elde etmek için, ürün ve hizmetlerin pazarlama yönünün de öne çıkarılması gerektiğini göstermektedir.

E-ticaret içeriklerinin faydaları genel olarak şöyle açıklanabilir:

 • E-ticaret sitesinin trafiğini artırmak,
 • Markanın görünürlüğüne ve tanınırlığına katkı sağlamak,
 • Ürün ve hizmet pazarlama faaliyetlerine destek olmak,
 • Marka imajını olumlu yönde geliştirmek,
 • Şirket satış gelirlerini artırmak,
 • Şirketin rekabet gücünü üst düzeye taşımak.

E-Ticaret İçeriği Fiyatları Ne Kadar?

E-ticaret sitesinin ziyaretçi sayısını artırmak için düzenli içerik çalışmaları yapılmalıdır. İlk aşamada markanın yapısı analiz edilerek ne tür içeriklerin oluşturulacağına karar verilir. Hazırlanan içerikler, marka tarafından pazarlanan ürün ya da hizmetlere yönelik olabileceği gibi, markayı tanıtan genel yazılar şeklinde de hazırlanabilmektedir. Her markanın, kendi gelişimini sağlayan içerik hizmetleri birbirinden farklıdır.

E-ticaret siteleri için hazırlanan içeriklerin, standart bir içerikten farklı olarak pazarlama yönü de bulunmalıdır. Pazarlama yönü sayesinde, içeriklere ulaşan kullanıcıların, ürün ya da hizmetlere yönlendirilmesi sağlanmalıdır. E-ticaret içeriği fiyatları alınan hizmetin niteliğine ve sıklığına göre değişiklik göstermektedir. Konu hakkında ayrıntılı bilgi almak adına, Creaviser içerik uzmanları ile görüşebilirsiniz.

E-Ticaret İçerik Üretimi Hizmetini Kimler Almalı?

E-ticaret üzerinden satış gelirlerini artırmak isteyen her markanın, e-ticaret içerik üretimi hizmetlerini almaları gerekmektedir. İçerik üretimi hizmetleri, web sitesinin güncel kalmasını sağlayarak, sitenin arama sonuçlarına katkı sağlamaktadır.

Online ticaret sitesinde bulunan içerikler, ürün ve hizmet tanıtımları için de işlevsel olmaktadır. Marka tarafından sunulan ürün ya da hizmet hakkında daha önceden bilgi sahibi olmayan bir kişi, kapsamlı bir şekilde hazırlanmış içerikler sayesinde ürün ve hizmetleri tanıyabilmektedir.

Ürün ve hizmet hakkında daha çok bilgiye sahip olan tüketiciler için ürün ve hizmete duyulan güven düzeyi artmaktadır. Her markanın gelişim sürecinde ihtiyaç duyulan içeriğin niteliği ve yoğunluğu birbirinden farklıdır. Üretilmesi gereken içeriğin niteliğini tespit etmek ve sonuç odaklı içerik planlaması yapmak için Creaviser ile iletişime geçebilirsiniz.

E-Ticaret İçeriği Hakkında Daha Fazla Bilgi Alabilirmiyim?

Her markanın dijital platformlarda uygulaması gereken stratejiler birbirinden farklıdır. Konu, içerik üretimi olduğunda da durum aynıdır. Sürecin en başında, markanın hedefleri ve hedeflere ulaşmak için gerekenler tespit edilmektedir.

E-ticaret içeriği markanın tanıtımı yapmakla beraber, ürün ve hizmet pazarlamasını da en iyi şekilde gerçekleştirebilmelidir. İçerik bölümünde, ürün ve hizmetlere yapılan yönlendirmeler, markanın satış rakamlarına doğrudan etkide bulunmaktadır.

E-ticaret dünyasındaki güncel haberleri takip etmek için tıklayın.

Markanın gelişim sürecinde ihtiyaç duyulan sübjektif hizmetlerin ne olduğunu tespit etmek adına, marka analizleri son derece önemlidir. Konu hakkında kapsamlı bilgi almak ve e-ticaret sitenizin gelişim sürecini daha verimli yönetebilmek için Creaviser’ın uzmanları ile görüşebilirsiniz.

e-ticaret içerik üretimi hakkında merak edilenler

İletişim

Dijital pazarlama ve performansınız nasıl geliştirebilirsiniz merak ediyorsanız, bilgi almak için bizimle hemen iletişime geçin!