Web sitesi barındırma sunucusu olan hosting, web sitesi performansını yakından etkiliyor. Bu nedenle, web sitesine uygun bir hosting seçimine dikkat edilmeli. Hosting seçimi, web sitesinin güvenliğini ve hızını da yakından etkileyen önemli bir unsur. Başarılı ve yüksek performansa sahip bir web sitesi için hosting seçimi doğru yapılmalı. Hosting, bir web sitesinin temel özelliklerini yansıtan teknolojilerin başında yer alıyor. Web sitesinin herhangi bir nedenle desteğe ihtiyaç duyması sonucunda, donanımlı bir hosting üzerinden gereken desteği sağlamak mümkün.

Sizin için en iyi hosting seçenekleri için bizimle iletişime geçin.

Hosting Avantajları

İhtiyacınıza uygun bir hosting kullanmıyorsanız web sitenizin performansını artırmanız pek de mümkün değildir. Web siteleri için amaca yönelik bir hosting seçimi hayati öneme sahiptir.

Genel hatlarıyla hosting avantajları şöyledir:

 • Web sitenizin performansı en üst düzeye ulaşır,
 • Web sitenizin yedeklemesi sorunsuz bir şekilde yapılır,
 • Web sitenizin arama motoru sonuçlarındaki performansı artar,
 • Web sitenizin hızı en üst seviyeye ulaşır,
 • Web sitenizin güvenlik açıkları ortadan kaldırılır.
Hosting Avantajları

Hosting İçerik Özellikleri

Her bir hosting hizmeti kapsamında birbirinden farklı özelliklere ve dinamiklere sahip paketler sunuyoruz.

 • Güncel PHP Sürümleri
 • PHP Sürüm Değişikliği
 • FTP Erişimi
 • Dosya Yönetici
 • DNS Zone Yönetim
 • .htaccess Desteği
 • PHP Ioncube Loader (v10)
 • Domain Değiştirme
 • Hosting Sıfırlama
 • Özel Hata Sayfaları
 • MySQL Uzak Erişim
 • PHP MyAdmin
 • Yedekleme
 • SSD Depolama Birimi
 • Ticket 7/24
 • SMTP Desteği
 • POP3 / IMAP Desteği
 • E-Posta Yönlendirme
 • Webmail Desteği
 • Mail Antivirüs

Hosting Yazılım Özellikleri

Performansı ile ön plana çıkan en uygun fiyatlı hosting seçenekleri için dilediğinizi seçebilirsiniz.

Optimum Web Alanı

Web sitesinin faaliyet alanına yönelik olarak yeterli bir web barındırma alanına ihtiyaç duyulmaktadır. Optimum web alanı, web sitesinin sorunsuz ve yüksek performansla yayın hayatına devamını sağlayan önemli bir unsurdur. Web sitesinin yer aldığı web barındırma alanı, sitenin performansını doğrudan etkilemektedir.

Her web sitesinin ihtiyaç duyduğu web alanı kapasitesi farklı olduğundan dolayı, herhangi bir sitenin mevcut durumuna ve potansiyeline göre optimum web alanı kullanılmalıdır. İhtiyaç duyulmayan bir web alanı, hizmet alıcısı için gereksiz maliyet kaleminden başka bir şey değildir. Yoğun disk kullanımına ihtiyaç duyulan web siteleri için, yetersiz bir hosting alanı, markanın dijital dünyadaki başarısını kısıtlamaktadır.

Trafik Seçenekleri

Anlık trafik, web sitesinde anlık olarak bulunan ziyaretçi sayısını göstermektedir. Anlık trafik limitli alan sağlayıcıları için, bir web sitesinde belirli bir zaman diliminde, bulunabilecek kullanıcı sayısının bir sınırı vardır. Bu sınıra ulaşıldığında, yeni bir kullanıcının web sitesine giriş yapabilmesi için, mevcut ziyaretçilerden birinin siteyi terk etmesi gerekmektedir. Anlık trafik limitli web siteleri, hosting firmasının hizmet sunduğu diğer web sitelerinin performansı için gereklidir.

Bağlantı yük dağılımını dengelemek için tercih edilen bir başka hosting türü de aylık trafik limiti olan web barındırma alanı hizmetleridir. Her web sitesine belirli bir veri akışı kotası hakkı tanınmaktadır. Veri akışı kotası dolduğunda da web sitesi, otomatik olarak durdurulmaktadır. Dünya genelinde, sıklıkla aylık trafik limiti olan hosting hizmetleri tercih edilmektedir.

Sınırsız CPU Kullanımı

İşlemci kullanım limiti, bir web sitesinin performansına etki eden önemli faktörler arasındadır. Hosting sağlayıcıları, sınırsız CPU kullanımı sunmadıkları zaman, bir web sitesinin CPU kullanımı için belirli bir limit koymaktadır. Web sitesi tarafından CPU limiti aşıldığında, web sitesine yönelik bazı kısıtlamalar uygulanabilmektedir.

Sınırsız CPU kullanımı, bir web sitesi için herhangi bir limitin uygulanmadığı anlamına gelmektedir. Bu durum, web sitesinin tasarımında ya da ziyaretçi hareketlerinde herhangi bir kısıtlama uygulanmamasını sağlamaktadır.

Sınırsız E-Mail Hesabı

Kurumsal bir kimlik oluşturma sürecinde, kurumsal alan adına sahip maillerin önemi oldukça fazladır. Sınırsız e-mail hesabı, bir markanın kurumsal olarak üretebileceği, aynı alan adına sahip farklı hesapların oluşturulmasına yardımcı olmaktadır. Markanın kalıcılığını ve popülaritesini artıran kurumsal mail hesapları, marka gelişim sürecinin önemli bir unsurudur.

Sınırsız elektronik posta hizmeti sayesinde, belirli sayıdaki kurumsal mail hesabı için ayrıca ücret ödemek zorunda kalınmamaktadır.

MySQL Desteği

Veri tabanını sorgulamak ya da yönetmek için MySQL veritabanına ihtiyacınız bulunmaktadır. Verilerin depolandığı ve organize edildiği alan olan MySQL, açık kaynaklıdır. Yani ihtiyaca göre MySQL üzerinden değişiklik yapmak mümkündür. Web sitesinde herhangi bir sorun yaşandığında, MySQL Desteği sayesinde mevcut sorun, kısa sürede çözülebilmektedir.

Ancak MySQL üzerinden sorunu çözmeye yönelik doğru hamleler, yeterli yazılım bilgisi ile yapılabilir. Hosting hizmetleriyle birlikte sunulan MySQL desteği, bir web sitesinin kesintisiz ve sorunsuz bir şekilde yayın yapmasına imkan tanımaktadır.

Cpanel Kontrol Paneli

Yazılım dili bilmeyenler için web sitesinin herhangi bir sorunla karşılaşması, gerçek anlamda bir panik sebebidir. Ancak, yazılım dili bilmeden de bir web sitesinin yönetimini yapmak mümkündür. Linux hosting hizmeti altında sunulan CPanel Kontrol Paneli ile kod bilgisi olmadan, web sitesi ile ilgili çok sayıda işlem yapılmaktadır.

İşlemleri görsel bir ara yüz üzerinden yapmak hem daha pratik olmakta hem de web sitesi yönetimini kolaylaştırmaktadır. Cpanel, sahip olduğu gelişmiş arayüzü ile web sitesi yönetiminde, tüm kullanıcılara yardımcı olmaktadır.

ConfigServer Exploit Scanner (CXS)

Sunucuda kötü amaçlı yazılımların bulunması, web sitesinin performansına zarar vermektedir. Belirli aralıklarla tarama yapılarak, web sitesinin performansını düşüren yazılımlar tespit edilmelidir. Config Server Exploit Scanner (CXS), yaptığı kapsamlı taramalar sonucunda, web sitesini %99 oranında koruma altına almaktadır.

Web sitesinde kalkan görevi üstlenerek, sitenin zarar görmesini engellemektedir. Kötü amaçlı yazılımlar, web sitesinin arama motoru performansını da olumsuz etkilemektedir. Mail aracılığıyla gelen virüslü linkler, Config Server Exploit Scanner aracılığıyla temizlenmektedir.

LiteSpeed Web Server

Standart bir web sunucuya göre çok daha hızlı ve yüksek performans gösteren LiteSpeed web server, dünya genelinde yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Linux sunucuları için son derece ideal olan LiteSpeed, pek çok kontrol paneliyle de uyumludur. Sağladığı yüksek güvenlik düzeyi sayesinde, güvenlik ihtiyacı yüksek olan web siteleri için kullanışlıdır.

LiteSpeed Web Server ile, yüksek ya da düşük ziyaretçi trafiği etkili bir şekilde yönetilmektedir. HTTP/2 desteği de sunduğu için, internet sitesinin yüklenme hızı üst seviyede gerçekleşmektedir.

Güvenlik Duvarı

Web sitesinin yayın hayatını sorunsuz sürdürmesi son derece önemlidir. Web sitesinin aksamadan yayın yapabilmesini de güvenlik duvarları garanti altına almaktadır. İşletim sistemine ve web sitesinin faaliyet alanına göre ihtiyaç duyulan güvenlik duvarı özellikleri değişebilmektedir.

Web sitesinin ihtiyacına uygun bir güvenlik duvarı kullanıldığında, bir web sitesi, dışarıdan gelebilecek tüm saldırılara karşı korunaklı olmaktadır. Web sitesi üzerinden gönderilen ve alınan veriler, güvenlik duvarları ile sınırlanmaktadır.

Kolay Kurulum

Web sitesinin hızlı ve sorunsuz bir şekilde kurulumu, otomatik yükleyicilerle yapılmaktadır. En iyi hosting hizmetleri ile kapsamında, web sitesinin kurulumu profesyonel şekilde sunulmaktadır. Kurulum sırasında bilgilerin doğru girilmesi önemlidir. Hosting kolay kurulum hizmeti, bir web sitesinin yayın hayatına vakit kaybetmeden başlamasını sağlamaktadır.

Kurulum sırasında, web sitesinin faaliyet alanına yönelik düzenlemeler yapılmaktadır. Web sitesinin ihtiyaç duyduğu kurulum çalışmaları, site performansını yakından etkilemektedir.

Yüksek Performans Yapılandırması

Web sitesinin en üst düzeyde performansla yayın yapması için, web barındırma alanının yüksek kapasiteye sahip olması gerekmektedir. Yüksek performans yapılandırması, hostingi direkt etkileyen unsurlara yönelik gerçekleştirilmektedir. Hosting performansını yakından etkileyen unsurlar bu kapsamda yapılan çalışmalarla geliştirilmektedir.

Yine bu süreçte, web sitesinin yüksek performans sağlamasını önleyen parametreler de iyileştirilmektedir. İyileştirilmesi mümkün olmayan zararlı parametreler, ortadan kaldırılmaktadır. Web sitesinin performansına etki eden unsurların tespiti, belirli aralıklarla yapılmalıdır.

Geniş Uygulama İçeriği

Hosting hizmetlerinin daha işlevsel hale gelmesini sağlayan özellikler, bir web sitesinin performansına da etki etmektedir. Geniş uygulama içeriği, web sitesinin performansını yükselten çok sayıda unsurun varlığı anlamına gelmektedir. Hosting alanının sağlıklı bir şekilde sürdürülmesi için gerekli olan unsurlar, web sitesinin daha hızlı ve başarılı olmasını sağlamaktadır.

Hosting kalitesini artıran uygulamalar, aynı zamanda web sitesinin arama motoru başarısını yakından etkilemektedir. Hosting hizmetlerinin kalitesini artıran en önemli unsur, hostingle birlikte sunulan diğer hizmetlerin çeşitliliğidir.

hosting süreci

Hosting Kurulum Süreci

En iyi hosting deneyimini sunmak için bu adımları izliyoruz:

 1. Müşteri talebi: Müşterimizin hosting hizmeti talebini telefon, e-posta veya benzeri yollarla alınır.
 2. Ürün seçimi: Müşterimizin ihtiyacına göre uygun hosting paketi seçilir.
 3. Hesap açma: Seçilen hosting paketi için kullanıcı hesabı oluşturulur.
 4. Domain kayıt veya transferi: Müşterimizin isteği doğrultusunda domain kayıt veya transfer işlemleri yapılır.
 5. Site yükleme: Web sitesinin sunucuya yüklenmesi tamamlanır.
 6. Test etme: Web sitesinin sunucuda doğru şekilde çalışıp çalışmadığının test edilir.
 7. Müşteriye teslim etme: Web sitesi müşterimizin onayı ile sunucuda yayınlanır.
 8. Destek ve bakım: Müşterimizin hosting hesabıyla ilgili destek talepleri cevaplanır.

Hosting İçin Sunduğumuz Hizmetler

Güncel teknolojilerle donatılmış olan hosting paketlerini ihtiyaçlarınız doğrultusunda seçebilirsiniz.

Dünya genelinde sıklıkla kullanılan Linux hosting sunduğu pek çok avantaj ile birlikte kullanıcılarına eşsiz bir deneyim sunmaktadır. Uygun maliyetli olması ve pratik çözümler sunmasıyla, web sitesi barındırma ihtiyacı için idealdir. Açık kaynak kodlu bir sistem olduğu için, geliştiriciler tarafından da tercih edilmektedir. PHP desteği sunması, WordPress temelli web siteleri için Linux web hosting kullanımını artırmaktadır.

Linux sahip olduğu yüksek güvenlik düzeyi altyapısı ile siber saldırılara karşı koymak için de kullanışlı bir sistemdir. Barındırma sunucusu olarak uptime oranı, yani sunucunun çalışır vaziyette olma süresi yüksektir. Bu sayede, web sitenizin çalışır durumda olma zamanı daha fazladır.

Linux hosting seçiminde birtakım hususlara dikkat etmek gerekmektedir. Çünkü hosting seçiminde; web sitesinin kullanım şeklinin aksine yapılan hatalı bir seçim, web sitesinin performansını olumsuz yönde etkileyecektir.

Windows hosting Windows işletim sisteminin yer aldığı sunucularda bulunan bir web barındırma alanıdır. Genel olarak, ASP tabanlı web siteleri için başarılı bir kullanıcı deneyimi sunar. Maliyet olarak değerlendirildiğinde, Linux hosting fiyatına göre biraz daha yüksek maliyetlidir.

Windows web hosting bir web sitesine artı özellik eklemek isteyenlere kolaylık sağlayan bir yapıdadır. Bununla birlikte; Windows hosting sürekli gerçekleşen güncellemeleri ile web sitelerinin sorunsuz bir şekilde çalışmasını ve performansının hep yüksek seviyede gerçekleşmesini sağlamaktadır.

Windows hosting ile;

 • WordPress,
 • OpenCart,
 • Joomla,
 • Drupal gibi içerik yönetim sistemlerinde bazı problemler yaşanabilmektedir. Windows hosting, bu yazılımlarda izin sorunlarını beraberinde getirebilmektedir.

Sistem gereksinimleri daha düşük olup pratik bir kullanıcı deneyimi sunan bir hosting arayanlar için Directadmin Linux hosting önerilmektedir. Directadmin ile yüksek hızda bir web sitesine sahip olabilirsiniz. Grafiksel ara yüze sahip olması ve kolay bir şekilde işlem yapmaya imkânı tanıması Directadmin Linux web barındırma hizmetinin önemini artırmaktadır.

Directadmin güvenlik açısından da kullanıcılarının beklentilerine karşılık vermektedir. Web siteleri için en büyük sorunlar arasında yer alan site çökme durumunda, sitedeki verileri otomatik bir şekilde kurtarmaktadır.

Mevcut yapısı sayesinde, aynı anda çok sayıda Linux tabanlı web sitesinin kullanımına imkân tanımaktadır. Oldukça işlevsel bir web barındırma sunucusu olmakla birlikte sade bir ara yüzü bulunmaktadır. Kullanıcılara sunduğu istatiksel veri menüsü ile site sonuçlarını somut bir şekilde ortaya koymaktadır.

Hosting Hakkında Merak Edilenler

Hosting ilgili merak edilen ve sık sorulan sorular için aşağıdaki bölümü okuyabilirsiniz.

Hosting Nedir?

Bir web sitesinin her an, her durumda erişime hazır olması çok önemlidir. Bunun için bir web sitesinde yer alan tüm öğelerin bir alanda barındırılması gerekmektedir. Hosting hizmeti, web sitesinin barındırılmasını sağlayan alanı sağlamaktadır. Yani hosting kavramını “barındırma alanı” olarak da ifade edebiliriz.

Bir web sitesinin barındırma alanı olmadan yayına alınması mümkün değildir. Web sitesinin barındırıldığı alanı, herhangi bir bilgisayara benzetebiliriz. Sitede yer alan tüm veriler, bu özellikli bilgisayarda tutulmaktadır. Bununla birlikte; web sunucusu olarak adlandırılan hosting, sıradan bir bilgisayarın sahip olduğu teknolojiden daha fazlasına sahiptir.

Üstelik her an kullanıma hazırdır ve internetin olduğu her yerden kesintisiz bir şekilde veri sağlamaktadır. İnternet kullanıcıları, web sunucusuna bağlandıklarında, web sitesinde yer alan tüm unsurlara ulaşmaktadır. Sonuç olarak; bir internet sitesi için kaliteli bir hosting ihtiyacı bulunmaktadır.

Hosting Örnekleri Nelerdir?

Herhangi bir web sitesi için ‘olmazsa olmaz’ olarak adlandırılabilen hosting hizmeti, farklı hizmet tipleri olarak sunulmaktadır. Bununla birlikte; web sitesinin sorunsuz bir şekilde yayınlanması için doğru hosting örnekleri seçilmelidir.

İster paylaşımlı bir sunucu kullanarak ister dedike (dedicated) yani tek bir kullanıcıya ait web barındırma hizmeti kullanarak web sitenizi yayınlayabilirsiniz. Ayrıca bulut tabanlı sunucu ya da farklı işletim sistemlerine dayalı hosting hizmetleri de tercih edebilirsiniz.

WordPress alt yapısına sahip bir web sitesi için WordPress hosting kullanmak durumundasınız. Dünya genelinde WordPress altyapısının yoğun bir şekilde kullanıldığı göz önüne alınırsa, WordPress hosting sisteminin ne kadar sıklıkla kullanıldığı anlaşılabilir.

WordPress altyapısı dışında, eğer kurumsal hosting hizmetine ihtiyaç duyuyorsanız kurumsal yapınıza uygun olarak özelleştirilmiş bir web barındırma hizmeti almalısınız. Bu sayede gerek duyduğunuz tüm özellikler hosting ile size sunulacaktır. Bunun dışında, farklı özelliklere sahip çok sayıda hosting örnekleri de mevcuttur.

Hosting Faydaları Nelerdir?

Bir web sitesinin hatasız bir kullanıcı deneyimi sunması için kaliteli bir hosting hizmeti gerekmektedir. Bu nedenle, web sitesinin performansını yakından etkileyen hosting altyapısının doğru seçilmesine dikkat edilmelidir. Hosting faydaları genel anlamda web sitesinin performansına yönelik olarak sunulan olumlu etkiler olarak değerlendirilebilir.

Web sitenizin ihtiyaç duyduğu özeliklere sahip bir web barındırma hizmeti ile web sitenizin daha hızlı açılması ve web sitenizin kullanıcı deneyimini üst düzeyde sağlaması mümkündür. Hosting hizmeti, bir web sitesinin güvenli bir şekilde korunmasını ve kesintisiz olarak aktif olmasını sağlamaktadır.

Hosting ile birlikte web sitenizin barınabileceği bir alana sahip olmaktasınız. Bu alan, teknik açıdan ne kadar yeterli olursa bu durum web sitenizin performansının da yüksek olmasına katkı sunmaktadır.

Hosting Fiyatları Ne Kadar?

Hosting hizmeti, almak istediğiniz hizmet sınırlarına göre değişmektedir. Çünkü standart bir web barındırma hizmeti, birden fazla seçenek doğrultusunda sunulabilmektedir. Hizmet alıcısının, ihtiyaç duyduğu hizmetler belirlenerek web barındırma hizmetinin maliyeti hesaplanmaktadır. Bazı hosting örnekleri diğerlerine daha uygun fiyatlı iken bazıları görece daha pahalı hosting hizmetleridir.

Örneğin, paylaşımlı bir web barındırma hizmeti almaktan ziyade dedike sunucu kullanan bir web sitesinin aylık maliyetleri daha yüksek olmaktadır. Hosting fiyatları hakkında doğru bir bilgi almak için firmanızın ihtiyaç duyduğu web barındırma hizmetini belirlemek gerekmektedir. Bu nedenle, konu hakkında daha fazla bilgi almak için Creaviser ile iletişime geçebilirsiniz.

Hosting Hizmetini Kimler Almalı?

Web sitesi ile dijital dünyada var olan herkesin hosting hizmeti alması gerekmektedir. Hosting hizmeti herhangi bir web sitesinin yayınlanması için zorunludur. Bu nedenle, web sitesi tasarım hizmetine ihtiyaç duyan kurumsal ya da kişisel tüm girişimlerin hosting hizmetine gereksinimleri bulunmaktadır.

Bugün ticari web sitelerinden, kişisel web sitelerine kadar her girişim hosting hizmeti almaktadır. Ancak ihtiyaç duyulan hizmetin kapsamı farklı olduğundan tercih edilen hosting türü ve hizmet sınırları değişmektedir. Bir web sitesinin ne tür bir hosting hizmetine ihtiyaç duyduğunu tespit etmek için mevcut durumun ve beklentilerin analiz edilmesi gerekmektedir.

Hosting Hakkında Daha Fazla Bilgi Alabilirmiyim?

Hosting hizmetleri web sitesinin performansına önem verenler için dikkate alınan hizmetlerdendir. Eğer web sitenizin performansının yüksek olması o kadar ilginizi çekmiyorsa en ucuz hosting hizmeti seçimini yaparak süreci sonlandırabilirsiniz. Ancak bir web sitesinin performansı ne kadar yüksek olursa o web sitesinin arama motoru performansının da yüksek olacağını unutmamalısınız.

Bu nedenle, dijital hedefleriniz varsa, web sitenizin yüksek performansa sahip olması gerekmektedir. Web siteniz için hangi hosting hizmetinin gerekli olduğunu merak ediyorsanız Creaviser ile iletişime geçebilirsiniz.

Hosting hakkında merak edilenler