Creaviser ile markanıza değer katacak bir logo tasarım sahibi olmak istermisiniz? Marka gelişimi için olmazsa olmaz olan logo tasarımları aynı zamanda rakiplerinizle aranızdaki farkı açmanız için de gereklidir. Creaviser’ın yetenekli grafikerleri, markanızın kriterlerine uygun olan en iyi logo tasarımları ile sizi buluşturuyor. Creaviser tarafından geçekleştirilen, markaların vizyonlarıyla uyumlu logo tasarlama hizmeti, hedef kitlelerin algısına olumlu etki ediyor. Creaviser yenilikçi bakış açısıyla, yıllardır en güzel logo tasarımlarını var ediyor.

İlham kaynağı olacak çalışmalarımızla logonuza hayat vermek adına bizimle iletişime geçin.

Logo Tasarım Avantajları

Bir markayı rakiplerinden ayıran en önemli unsurun logo tasarımı olduğunu söylemeliyiz.  Logo tasarımını önemsemeden hareket eden pek çok markanın bu aşamada imaj kaybı yaşadığını ifade etmek gerekir. Siz de logo tasarımı aşamasında yarışa geriden başlamak istemiyorsanız, Creaviser ile izleniminizi kusursuzlaştırmalısınız.

Genel olarak logo tasarım avantajları şöyle sıralanabilir:

 • Markanın, rakiplerinden ayırt edilmesini sağlar,
 • Markanın kurumsallaşmasına katkı sunar,
 • Markanın etkileşim gücünü artırır,
 • Dijital platformlarda markanın değerini yükseltir,
 • Logolar, temsil ettiği marka için her platformda reklam işlevine sahiptir,
 • Logolar markaya olan bağlılığı geliştirir.
logo tasarım markanıza neler katar

Logo Tasarım İçerik Özellikleri

Her bir logo tasarım çalışmasını aşağıda sunduğumuz ayrıcalıklı özelliklerle zenginleştiriyoruz.

 • Yüksek Çözünürlüklü Logolar
 • Basıma Hazır Dosyalar
 • Sosyal Medya Paketi
 • 3 Boyutlu Görseller
 • Logo Intro Video
 • 2 Farklı Logo Tasarımı
 • Renk Revizyonu
 • Kurumsal Kimlik (Demo)

Logo Tasarım Özellikleri

Tasarım süreçlerinde titizliği ön planda tutarken tasarımların bazı yönlerden net olmasına önem veriyoruz. Sizden gelen tasarım taleplerine cevap verirken de aşağıdaki çok değerli özellikleri taşıyan bir logo tasarlamaya çaba gösteriyoruz. Acaba nasıl bir logom olacak? diye merak ediyorsanız aşağıdaki özellikleri dikkate alabilirsiniz.

Sadelik

Logo tasarlarken her tasarımcının aklında dikkat çekicilik vardır. Ancak dikkat çekici olayım derken sadelikten uzaklaşmak logoya kötü etki eder. Creaviser olarak önce sadelik sonra çekicilik anlayışıyla hareket ediyoruz. Böylelikle tasarladığımız her logoda müşterilerden tam not almayı başarıyoruz. Siz de ‘Harika’ diyeceğiniz bir logo tasarımı için bizi tercih edin!

Orantılılık

Simge ve harfleri rastgele yerleştirmenin bir logo tasarımı olmadığını bilmelisiniz. Altın Oran’ı yakalamayı arzu ederken bu orana en yakın logolarla beklentilerinizi karşılıyoruz. Tasarımcılarımızın her birinin orana değer verdiğini biliyor ve oranın logonun vazgeçilmezlerinden olduğunu asla göz ardı etmiyoruz.

Renklerde Kusursuzluk

Renklerin gücünü kullanarak markanızın imajını yeniden tasarlıyoruz. Rastgele seçilmiş renklerin sizin için çok doğru sonuçlar ortaya çıkarmayacağını biliyoruz. Renkleri kullanırken markanızın ihtiyaçlarını saptamayı ihmal etmiyoruz. Üstelik birbiri ile uyumlu renkleri kullanmanın ne denli başarılı sonuçlara zemin hazırladığını da açıkça gösteriyoruz.

Uyarlanabilirlik

Logonun farklı alanlarda kullanımına dikkat etmenin değeri oldukça fazla! Çünkü fatura, web sitesi ya da sosyal medya hesaplarında kullanabileceğiniz logonun boyutları planlanmadığında sorunlar oldukça ciddi boyutlarda olur. Boyutları planlarken zaman kaybetmek yerine farklı ihtiyaçları baştan belirleyerek ekstra iş yükünü ortadan kaldırıyoruz.

Özgünlük

Bir logodan ilham almanın marka imajı üzerindeki olumsuz etkisi çok ciddi manada kötü olacaktır. Zira markanın prestiji anlamına da gelecek olan logonun çalıntı olması ihtimali dahi markanızın tüketici gözünde kötü bir izlenim bırakmasına yol açar. Böylesi bir olumsuzluğa neden olmak istemiyorsanız Creaviser ile en başarılı logo tasarım süreçlerine adım atabilirsiniz.

Anlaşılırlık

Logonuzun iç içe geçmiş renkler ve ifadelere sahip olması sizin için kaliteli bir görsellik sunabilir. Ancak tüketicinin anlatılmak isteneni kavramasına engel olacak bir logo tasarımı olumsuzluktan başka bir şeye neden olmayacaktır. Logo tasarımınızın sade olması kadar anlaşılır olması da marka imajınıza olumlu etki eder. Creaviser, anlaşılır logolarla beklentilerinize cevap verir.

Mesaj İçeren Tasarım

Logo tasarımı aşamasında sadece renkleri ve simgeleri kullanmak yeterli olmaz. Her detayın bir mesaja imkân tanıması gerekmektedir. Özellikle de bir bütünlük içerisinde mesajı net bir şekilde aktaran logolarla markanıza uygun bir sonuca ulaşabilirsiniz.

Akılda Kalıcılık

Akılda kalıcı bir logonun markanızı sektörde üst sıralara taşıyacak bir seçenek olduğunu unutmamalısınız. Özellikle de ilk görüşte markanızı hatırlatacak olan çözümler için mutlaka Creaviser ile harekete geçmelisiniz. Creaviser ile akılda kalıcı bir logo mümkün!

Sektöre Uygunluk

Tüketici beklentilerini dikkate alan bir logo ile sektörün en dikkat çekici logosuna sahip olabilirsiniz. Sektöre uygun olmayan bir logonun ortaya çıkaracağı olumsuzluğu bilerek hareket etmelisiniz. Creaviser, bu konuda en özel alternatifleri sunarken kaliteden asla taviz vermez.
logo tasarım süreci

Logo Tasarım Süreci

En iyi logo tasarım deneyimi için müşterilerimize sunulan hizmetler şunlardır:

 1. Proje analizi: Müşterimizin işletmesi, hedef kitlesi, rakip analizi, kullanılacak renk ve tasarım tercihleri gibi bilgiler toplanır.
 2. İnceleme ve araştırma: İşletmenin sektörü, rakipleri ve hedef kitlesini incelenir, ilham almak için fikirler oluşturulur.
 3. Konseptler: İlham alınan fikirler kullanılarak konseptler tasarlanır.
 4. Müşteri geri bildirimi: Müşteriye sunulan konseptler ile ilgili geri bildirimler alır ve gerekirse düzenlemeler yapılır.
 5. Tasarımın tamamlanması: Müşterinin istediği konsepti kullanarak logo tasarımı tamamlanır.
 6. Son aşama: Son halinin onayı alınır ve tüm dosyalar teslim edilir.

Logo Tasarım Hizmetleri

Hayalinizdeki logo tasarımını dilediğiniz dizayn dilini kullanarak oluşturuyoruz.

İkonik logolar tek bir ikon ile markayı tanıtan işlevsel logolar olarak açıklanabilir. Bu tip logolar, basit bir görünüme sahip olmalarının yanı sıra marka gelişimi için yararlı sonuçlar sağlamakta. İkonik logolara örnek olarak; Apple, Starbucks, Nike, Shell, Instagram ve Twitter gibi önemli markaların kullandıkları logoları gösterebiliriz. Bu tip logolar hedef kitle tarafından görüldüğü anda, markayı hatırlatabilme kabiliyetine sahip olmalı.

En iyi İkonik logo oluşturma sürecinde markanın doğasına uygun bir ikon seçimine dikkat edilmeli. Bu tip logolarda özgünlük de dikkate edilmesi gereken bir unsur. Çünkü özgün olmayan İkonik logolar için rekabet etme şansı pek bulunmuyor.

İkonik logo tasarlama sürecinde, her marka için pazarlamaya yönelik görsel tasarımlar da oluşturulabilmekte.

Resim ve metin kombinasyonundan oluşan tasarımlar en ünlü markaların tercih ettikleri logolar arasında yer alıyor. Hedef kitle üzerinde akılda kalıcı logo tasarımları oluşturmak için kombinasyon logolar tercih edilebilir. Kombinasyon logo tasarım örnekleri olarak; Burger King, Adidas, Lacoste, Doritos ve Vodafone markaları gösterilebilir.

Bu tip logolarda, markayı temsil eden logonun görseli ile birlikte markanın ismine ilişkin metin tek bir görsel olarak tasarlanıyor. Tercihe göre, görsel unsurun daha ağırlıkta olması mümkün. Bunun dışında, markanın isminin yer aldığı metnin de daha ağırlıkta olduğu örnekler tasarlanabilir.

En iyi kombinasyon logo tasarımları için tasarım üzerinde yer alan görselin, markanın sunduğu hizmetle ilişkili olmasına dikkat edilmeli. Bu tipte başarılı logo tasarımları oluşturmakta doğru renk seçimine de önem vermek gerekiyor.

İlk harf logolara örnek olarak McDonalds’ın logosunu gösterebiliriz. İlk harf logoları ne kadar kolay bir logo tasarım sürecine sahip oldukları düşünülse de gerçekte durum böyle değil. Çünkü, logo tasarımı sürecinde kullanılabilecek görsel unsurlar genelde kısıtlıdır. Durum böyle olunca en etkili sonucu sağlayacak logo tasarımını ortaya çıkarmak uzun zamanlar almaktadır.

Müşteriler üzerinde pozitif etkili logo hazırlamak için yazı tipi ve renk seçimi son derece önemlidir. Bununla birlikte, harfin/harflerin arka planı için de uyumlu renk seçimleri mutlaka yapılmalıdır. İlk harf logoların, piyasada yer alan diğer ilk harf logolarla benzer olmamasına dikkat edilmelidir. Bu nedenle, ilk harf logo tasarım sürecinde özgünlük için özel çalışmaların yapılması gerekiyor.

En iyi ilk harf logo tasarımları için her aşama marka başarısı için titiz bir şekilde tamamlanmalıdır.

Sözcük işaretleri logolar söz konusu olduğunda herkesin aklına genelde Google markasının logosu geliyor. Aslında sözcük işaretlerine dayalı logo kullanan çok sayıda marka bulunuyor. Sözcük işaretli logo örneklerine; Coca Cola, Disnep, Yahoo, Toysrus ve Nasa logoları verilebilir.

Sözcük işaretleri tarzında logo oluşturma sürecinde de renk seçimi ve yazı tipi önemli unsurlar arasındadır. Bununla birlikte; marka ismi, markanın faaliyet konusuna uygun bir biçimde tasarlanmalı. Bunu sağlamak için markanın faaliyet konusuna uygun bir yazı tipi oluşturmak ve sözcüğü markanın organik yapısına uygun bir renkte tasarlamak gerekiyor.

Sözcük işaretleri logosu, doğru renk tercihi ile markanın amacına hizmet edebilmeli. Örneğin, Google’ın logosunu tasarlayan Ruth Kedar, logoda yer alan “l” harfinin ara renk, diğer harflerin ana renk seçilmesinin nedenini, markanın mevcut kuralları takip etmeyeceğini yansıtmak olarak yorumlamaktadır.

Rakamsal logolar veya diğer adı ile sayısal logolar bir ya da daha fazla rakamın bir araya gelmesi ile oluşan logo tasarımlarıdır. Bu logolar, farklı renk seçimi ve yazı tipi ile farklılaştırılabiliyor. Bazı durumlarda, rakamsal logo tasarım sürecinde, sayılarla birlikte metin ya da ikon kullanımı da tercih edilir. Rakamsal logo örneği olarak dünyaca ün kazanmış Seven-Up markasının logosunu gösterebiliriz.

Rakamsal logo tasarım aşamasında genellikle metin ya da görsel unsurlarla desteklenir. Sayısal logo tasarım dili müşterilerin dikkatini fazlasıyla çekmektedir. Rakamsal logo tasarımlarını tercih eden markalar özgünlüğe veya aykırılığa vurgu yapmaktadır.

Son dönemde e-sport markalarının logolarında sıkça maskot logolar tercih edilmektedir. Aslında maskot logo tasarımlarını uzun zamandan beri NBA takımları kullanmaktadır. Maskot logolar, görsel bir unsurun tek başına ya da metin ile birlikte kullanımıyla oluşturulabilir. Her logo tasarımında olduğu gibi maskot logolar içinde renk seçimi de önemlidir.

Maskot logo tasarımı sürecinde markanın faaliyetleri ile ilişkili bir maskot tercih edilir. Bu durum, markayı tanımayanlar için de markanın faaliyet konusunun bilinir hale gelmesini sağlar.

Maskot logolar, kurumsal kimlik oluşumu için son dönemde tercih edilen logolar arasında yer alır.

Yazısal logolar, metin ile oluşturulan ve yazı stili görselliği ön planda olan logolardır. Yazısal en iyi logo tasarımı söz konusu olduğunda en bilinen örnek olarak “Google” logosu gösterilebilir. Bu tip logolarda yazı stili ve renk seçimi oldukça önemlidir. Bu iki değişkeni kullanarak özgün ve dikkat çekici yazısal logolar tasarlamak mümkündür.

Bununla birlikte, en güzel yazısal logolar hizmet alıcısının sektördeki duruşunu yansıtmalıdır. Bir de, hizmet alıcısının hedefleri ve logo tasarım hizmeti ile ulaşılmak istenenler de tasarım sürecinde ortaya koyulmalıdır. Yazısal logolarda renk seçimleri, markanın yapısına uygun olmalıdır. Yazısal logo tasarımları bazı durumlarda görsel unsurlarla birlikte kullanılabilir. Böyle durumlarda, logoda yer alan metin kısmı ikinci planda kalmaktadır.

Daha az görsel kullanımı ile oluşturulan logo tasarımları minimal logo olarak adlandırılmaktadır. En başarılı minimal logolar, aslında çok ince tasarımlardan oluşur. Minimal logonun amacı markayı ince bir tasarımla anlatmayı ve sektörde öne çıkarmayı hedefler. En iyi minimal logolar akılda kalıcılığı yüksek olan tasarımlardır. En başarılı minimal logo tasarımı sade ve abartılı görünümden uzak bir çalışmayı ifade etmektedir. Sanılanın aksine minimal logolar, baştan savma yapılan ya da basit bir şekilde tasarlanan logolar değildir.

Piyasada çok sayıda minimal logo tasarımı kullanan marka bulunmaktadır. Bu markalara örnek olarak; Apple, Adobe, Mercedes ve Mastercard logolarını gösterebiliriz. Minimal logolar her ne kadar basit bir tasarım süreci sonunda oluşturulmuş algısı yaratsa da en kaliteli minimal logo tasarım süreçleri oldukça kapsamlıdır.

Bir logonun marka gelişimi için ne kadar önemli olduğu artık tartışmasız bir hal almıştır. Bu nedenle, hangi sektörde olursa olsun tüm markalar, logo tasarım konusunda da rekabet içerisindedir. Tipografik logolar son dönemde, markaların ilgisini çeken başarılı logolar arasında bulunmaktadır. Tipografik logo tasarımı sırasında fontlardan yararlanılmaktadır. Bu tip logolarda sembol ya da amblemler bulunmaz.

Fontların özgün ve dikkat çekici bir şekilde tasarım sürecine sokulması ile başarılı tipografik logolar oluşturulur. En iyi tipografik logo örnekleri olarak; Sony, Coca Cola, Samsung, Lego, Ford ve Nokia logoları sayılabilir. Bu logolar, fontların başarılı ve ayırt edici bir şekilde kullanılması sonucunda meydana gelmiştir. Tipografik logo tasarımları yazı stilinin de markaya uygun bir tarzda kullanılması ile yapılmalıdır.

Kaligrafik logolar da aslında tipografik logolar gibi yazı şeklinin tasarım sürecinde hakim olduğu logolardır. Başarılı kaligrafik logo tasarımı yazı stilinin dikkat çekici bir tarzda kullanılması ile yapılmaktadır. Kaligrafi, güzel yazı yazma sanatı olduğu için bu sanatın logo tasarım sürecinde kullanılması ile başarılı çalışmalar oluşturulmaktadır.

Yazı stilinin ister el yazısı tipinde isterse italik bir tarzda kullanılması dahi dikkat çekicilik oluşturmak için yeterli olabilmektedir. Örneğin, Coca Cola markasının sahip olduğu logo, kaligrafik logo tipine de girmektedir. Günümüzde en iyi kaligrafik logolar markaya uygun görsellerle desteklenmektedir. Buna örnek olarak, bir fotoğrafçılık markasının logosunda fotoğraf makinesinin karakalem çizimi şeklinde yer alması gösterilebilir.

Monogram logolar, eski dönemlerde sıklıkla kullanılan logo tasarımları olarak bilinmektedir. Bu tip logolar da harflerin kullanılması ile oluşturulmaktadır. Markanın, hedef kitle üzerinde istenilen etkiyi oluşturabilmesi için, markaya uygun ve özgün bir tasarıma ihtiyaç duyulmaktadır.

En iyi monogram logolar akılda kalıcılığa sahip olan nitelikli çalışmalarla oluşturulmaktadır. Herhangi bir sektörde özgünlük arayan hizmet alıcıları için monogram logo tasarımı önerilebilir. Monogram logo tasarım sürecinde basitlik ön planda olmakla birlikte derinlik de yer almaktadır. Bu tarz tasarıma sahip logolar, zarif yapıları ile dikkat çekerken markayı yansıtan unsurların harflerle ifade edilmesine önem verilmektedir.

Bazen sembollerin gücünden yararlanmanın pek çok avantajı bulunmaktadır. Amblem logolar görsel unsurların logo tasarım sürecinde kullanıldığı tasarımlardır. İster metinle birlikte ister yalnızca sembollerle başarılı amblem logo tasarlanabilir. Logoda yer alan görsel unsurlar, markanın sunduğu ürün ya da hizmete yönelik olarak kullanılabilirken yalnızca markanın ismine uygun olarak da tasarlanabilmektedir.

McDonalds logosunun tasarım sürecinde uygulanan yöntem, bu duruma uygun düşmektedir. McDonalds logosunda yer alan “M” harfi, markayı hatırlatan ve metin olmadan da anlaşılabilen bir tasarımdır. En iyi amblem logolar tıpkı McDonalds logosundaki gibi bir sembol ile markayı ifade edebilmelidir. Puma logosunda bulunan kaplan simgesi, markanın isminin yer almadığı durumlarda dahi markayı hatırlatmaktadır.

Logo Tasarım Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Logo Tasarımı hakkında en çok merak edilen soruları sizler için cevapladık.

Logo Tasarım Nedir?

Logo tasarım markanın, ürünün veya hizmetin ayrıcalığını vurgulayan; şirket veya bireyin imajını ve özelliklerini görsel olarak yansıtan grafiklerdir. Kurumsal bir şirketi ya da kişisel bir markayı yansıtan görsel çalışmalar logo olarak ifade edilebilir. Geçmişten günümüze kadar logo tasarım çalışmaları aralıksız olarak yapılıyor. Bu anlamda logo tasarımı çalışmaları markaların, rakiplerinden ayrışmalarını sağlarken aynı zamanda hedef kitlenin de markaya olan bağımlılığını olumlu yönde etkiliyor.

Bununla birlikte; en iyi logo tasarımları markanın faaliyet konusunu dikkat çekici bir biçimde yansıtabilmeli. Çünkü logonun işlevi, yalnızca görsel açıdan markayı temsil etmekle bitmiyor. Logo aracılığıyla markanın görüldüğü her yerde, aslında markanın reklamı da yapılmakta.

Bu nedenle, logo oluşturma çalışmaları, profesyonel bir bakış açısı ile ele alınmalı. Logo tasarlama faaliyetlerinin pazarlama yönü de bulunmalı.

En güzel logo çalışmaları, herhangi bir markanın gelişimine katkı sağlayan önemli bir unsur. Logo tasarlama çalışmalarına başlamadan önce, hizmet alıcısına yönelik kapsamlı bir analiz çalışması yapılmalı.

Logo Tasarım Örnekleri Nelerdir?

Dijital platformların ve yazılımların geldikleri bugünkü noktada, logo tasarım örnekleri çeşitli şekillerde karşımıza çıkıyor. Hemen hemen her sektörde rekabetin yüksek olduğu bir dünyada, tek tip logodan bahsetmek pek de anlamlı değil. Logo tasarım sürecinde önemli olan, doğru bir logo tasarımı yaparak hizmet alıcısının hedeflerine yaklaşmasını ve markanın görünürlüğünü sağlamak…

En kaliteli logo tasarımları, hizmet alıcısının hedefleri ve talepleri belirlenerek yapılıyor. Hizmet alıcısının talepleri ve hedefleri doğrultusunda nasıl bir logo tasarlanacağına karar veriliyor. Bu süreçte, hizmet alıcısının faaliyet gösterdiği sektörün beklentileri de dikkate alınıyor. Aksi durumda, sektörde rekabet gücü yüksek olan bir logo oluşturmak pek de mümkün değil.

 

Logo tasarımı örneklerini logo tasarım referansları sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

Logo Tasarım Faydaları Nelerdir?

Logo tasarım çalışmaları hizmet alıcısına önemli faydalar sunuyor. Sıfırdan bir markanın oluşumda dahi etkili olan logolar, markanın gelişim sürecinde de önemli kazanımlar sağlıyor. Bunun için logo tasarımları markayı ayrıntılı bir şekilde yansıtabilmeli. Ayrıca hizmet alıcısının sunduğu faaliyetleri de rakiplerinden farklı yaptığı algısı oluşturabilmeli.

Genel olarak başarılı bir logo tasarlama hizmeti ile;

 • Ticari ya da sosyal amaçlı bir girişimi markalaştırmak,
 • Mevcut markanın gelişimine katkı sağlamak,
 • Firmaların satış hacmini artırmak,
 • Firmaların pazar payını artırmak,
 • Markanın tanınır hale gelmesini sağlamak,
 • Markanın rekabet gücünü geliştirmek mümkün hale geliyor.

Elbette logo tasarımı ile elde edilen faydalar bunlarla sınırlı değil. Yapılan çalışmalardan elde edilen yararlar, sektörel bazda daha kapsamlı bir şekilde değerlendirilebilir.

Logo Tasarım Fiyatları Ne Kadar?

Logo yapma çalışmaları, hedefler ve talepler doğrultusunda farklılaşıyor. Bir logonun başarısını, oluşturduğu etki belirlediğinden, kısa sürede logonun başarısını algılamak kolay değil. Standart bir logo tasarımı ile rekabetçi bir ortamda başarı sağlamak için tasarımların özgün olması gerekiyor. Özgünlük, aynı sektörde faaliyet gösteren markalarla benzer olmayan bir logo çalışmasını zorunlu kılıyor. Yoksa birbirinin benzeri olan ve herhangi bir derinliği olmayan tasarımlar yapmak, hiçbir sektörde başarılı sonuçlar sağlamıyor.

Logo tasarım fiyatları alınan hizmetle doğru orantılı. Tasarım sürecinde uygulanan yöntemler, kullanılan yazılımlar ve ulaşılması beklenen hedefler, fiyat farklılığı meydana getiriyor. Çünkü başarılı logo tasarımları titiz ve yoğun çalışmaları gerektirmekte.

En iyi logo tasarımları için Creaviser ile iletişime geçebilirsiniz.

Logo Tasarım Hizmetini Kimler Almalı?

Logo tasarım hizmetleri marka anlayışına sahip olan her oluşum için artık bir zorunluluk. Logo, sağladığı pek çok faydanın yanı sıra bir güven unsuru da sayılıyor. Bu nedenle, hangi sektörde olursa olsun başarılı olmak isteyen herkes için logo tasarımı gerekli.

Bugün sosyal amaçlı olarak faaliyet gösteren kuruluşlar dahi logo çalışmalarına önem veriyor. Yani logo tasarımları sadece ticari oluşumlar için bir gereklilik değil. Büyük ya da küçük, herhangi bir hedefi olan tüm oluşumlar için başarılı logo tasarımları yapılmalı.

Bugün pek çok hizmet alıcısının, başarılı bir logoya sahip oldukları için dijital platformlarda yüksek bir etkileşim gücüne sahip olduklarını görmekteyiz.

Logo Tasarım Hakkında Daha Fazla Bilgi Alabilirmiyim?

Logo tasarımı çalışmaları, birbirinden farklı süreçlerden oluşuyor. Standart bir logo tasarım çalışmaları için de bu durum geçerli. Görsel unsurların seçilmesi, gerekli ayrıntıların işlenmesi, görsel tasarım çalışmalarının titizlikle tamamlanması sürecin geneline hakim olan çalışmalar…

Logo tasarımları için hizmet alıcısının mevcut yapısına uygun görsel unsurlar seçilmeli. Bu konu önemli olmakla birlikte, pek çok tasarım firmanın atladığı bir konu… Hizmet alıcısının yapısına aykırı olan bir logo yapma hizmeti, hizmet alıcısına başarıdan çok zarar getirebiliyor. Bu nedenle logo oluşturma sürecine başlamadan önce, hizmet alıcısının mevcut yapısı ve talepleri kapsamlı bir şekilde analiz edilmeli.

Logo tasarım dünyasındaki önemli gelişmeleri, en güncel bilgileri, faydalı ip uçlarını ve önemli konuları hemen okuyun.

Siz de en iyi logo tasarımcıları ile başarıyı hedefleyenlerdenseniz, Creaviser’ın profesyonel logo tasarım ekibi ile vakit kaybetmeden tanışmalısınız.

logo tasarım hakkında merak edilenler