Google Ads (önceki adıyla Google AdWords) alacağınız en iyi reklam yönetimi ile ürün ve hizmetlerinizi; hedef kitlenize optimum bütçeyle duyurmak istermisiniz? Creaviser kontrol edilebilir, ölçülebilir, verimli ve sonuç odaklı reklamlar ile hedef kitlenize tanıtıyor. Kârlılığınızı artırmak için Google Ads stratejinizi reklam harcamalarından elde edilen gelire (ROAS) göre oluşturuyor ve iyileştiriyoruz. Nitelikli ziyaretçileri web sitenize çekmek ve satışlarınızı artırmak için reklam bütçenizi en etkili şekilde değerlendiriyoruz. Dijital pazarlama çözümlerimiz kapsamında hızlı sonuçlar veren Google Ads reklam ajansı hizmetleri sağlamakta olup başarı oranını sürekli arttırıyoruz.

Daha yüksek tıklama oranı (TO) ve daha düşük tıklama başı maliyet (TBM) sağlayarak mümkün olan en yüksek dönüşüm oranını (CR) elde etmek için bizimle iletişime geçin.

Google Ads Reklam Yönetimi Avantajları

Dünyanın en çok tercih edilen arama motorlarından biri olan Google ile arama sonuçlarında en üst sırada yer almak ister misiniz? O halde doğru bir Google Adwords reklam çalışması için yapmanız gereken sadece Creaviser ile çalışmak olacaktır. Markanızı ön sıralara çıkaracak reklam uzmanlarımız beklentilerinizi en ideal şekilde karşılayacak!

Google Ads reklam yönetimi avantajları arasında:

 • Ürün/hizmet satışlarını artırmak,
 • Markanın daha görünür hale gelmesini sağlamak,
 • Markanın tanınırlığını üst seviyeye çıkarmak,
 • Markanın karlarına doğrudan katkı sağlamak,
 • Marka gelişimini kısa sürede gerçekleştirmek yer almaktadır.
google adwords reklam markanıza neler katar

Google Ads Reklam Yönetimi Özellikleri

Google Ads Reklam Yönetimi kapsamında tamamen birbirinden farklı ve kişiselleştirilmiş kampanyalar oluşturuyoruz.

 • Animasyon Tasarımları
 • Etkileyici Metinler
 • Banner Tasarımları
 • Anahtar Kelime Planlaması
 • Sosyal Medya Entegrasyonu
 • Google Analytics Bağlantısı
 • Video Tasarımları
 • N. A. K. Optimizasyonu

Google Ads Reklam Stratejisi

Reklam çalışmalarını doğru yapmak doğru yapılandırılmış alternatiflerle mümkündür. Bu kapsamda Creaviser ile aşağıdaki özelliklere sahip bir Google Ads Reklam Yönetimi hizmetine başvurabilirsiniz.

Hedef Kitle Analizi

Google Ads kapsamında reklam yönetimi hizmeti almak istiyorsanız, öncelikle Creaviser ile bir hedef kitle analizi gerçekleştirmelisiniz. Zira doğru kitleye ulaşmak için tek başına doğru reklam yetmez. Kitle analizi yaparak reklamlarınız için etkin kitle kimdir belirlemelisiniz. Sonrasında belirlenmiş kitle üzerinden doğru bir reklam çalışması yaparak amaca ulaşabilirsiniz.

Canlı Raporlama

Reklam çalışmaları ile ilgili en ideal sonuçlara ulaşmak adına yapmanız gereken sadece canlı raporlama olacaktır. Raporlama konusunda titiz çalışmalar gerçekleştiren Creaviser ekibi raporlama ile ilgili beklentilerinize cevap verir. Canlı raporlama sayesinde reklamın gidişatına dair çalışmalar gerçekleştirerek bütçenin doğru kullanılması sağlanır.

Anahtar Kelime Analizi

Google Ads Reklam Yönetimi çalışmalarının en önemli unsurlarından bir tanesi de anahtar kelimelerdir. Reklam çalışmalarının anahtar kelime bazlı gerçekleştirilmesi gerekliliği nedeniyle Creaviser deneyimli reklam ekibi bu konuda çok ciddi bir hassasiyet göstermektedir. Hedef kitlenize doğrudan ulaşmanızı sağlayan analizler ile en güncel anahtar kelime öbeklerini belirliyoruz.

Rakip Analizi

Google reklamlarınızı rakiplerinizi analiz etmeden mi hazırlıyorsunuz? Bu konuda izlediğiniz yolun oldukça kusursuz olması gerektiğini unutmamalısınız. Özellikle reklam çalışmalarında başarı yakalamış rakiplerinizi inceleyerek yola çıkmanın avantajını hissetmelisiniz. Çünkü rakiplerinizin ne yaptığını bilmek sizi daha hızlı bir sonuca ulaştıracaktır.

Ürün Hedefleme

Reklam çalışması yaparken doğru hedefe odaklanmak markanızın ön plana çıkmasını sağlama noktasında değerlidir. Çünkü reklam sadece bir kelime üzerinden gerçekleştirilemez. Siz de bir reklam çalışması yaparken ürünü doğru belirlemeli ve tüketiciye ulaşma noktasında en doğru yöntemi benimsemelisiniz. Aksi takdirde kaliteyi yakalamak sizin açınızdan hayli zor olacaktır.

Görsel Tercihleri

Ürünlerin Google reklamlarında ön planda olmasını sağlayacak temel husus görsellerdir. Çünkü görseller tüketicinin ilgisini cezbederken kaliteden yana da asla taviz vermemenizi sağlar. Bu da sizin için daha başarılı bir reklam çalışması yapmanın anahtarıdır. Creaviser ile görsel kalitesini en iyi seviyeye taşıyarak görseller konusunda başarıdan yana tercih kullanın!

Uygun Bütçe

Reklam çalışmalarını sadece anahtar kelime odaklı değil bütçe odaklı bir şekilde de gerçekleştirebilirsiniz. Bütçenizin belirlenmesi hususunda Creaviser olarak titiz çalışmalar yapıyoruz. En düşük bütçe ve en yüksek etkiyi elde etmenizi sağlamak adına kendi sektörünün en iyisi bir ekiple çalışıyoruz. Size sadece Google Adwords Reklam çalışmaları için harekete geçmek kalır.

Reklam Yönetimi

Reklamlarınızın kendi kendini yöneteceğini düşünmediniz değil mi? Çünkü reklam çalışmalarının en önemli yanı kontrol ve analizlerdir. Bu bağlamda reklamlarınızı yönetirken titiz bir sürece imza atıyoruz. Yönetim esnasında ihtiyaç duyduğunuz hemen her detayın daha başarılı bir şekilde sonuçlanması adına harekete geçiyoruz!

Feedback Analizi

Reklamlarınıza gelen geri dönüşlerin ne denli başarılı olduğunu incelemek mi istiyorsunuz? Creaviser ile feedback analizi sonucunda başarı odaklı bir çalışma gerçekleştirebilirsiniz. Çünkü ekibimiz sizlerden gelen talepleri müşteri beklentileriyle bütünleştirerek ortaya bir sonuç koyar.
google adwords reklam süreci

Google Ads Reklam Süreci

En iyi Google Ads deneyimi için müşterilerimize sunulan hizmetler şunlardır:

 1. Görüşme: Müşteri ile ilk görüşme yapılır ve hedefler (örneğin, satışları arttırmak, web sitesi trafiğini arttırmak) belirlenir.
 2. Araştırma: Anahtar kelime araştırması yapılır ve reklam grupları oluşturulur.
 3. Reklam konumu: Reklamların hangi arama sorgularında veya web sitelerinde gösterileceği belirlenir.
 4. Metin ve görsel tasarımı: Reklam metinleri ve görseller oluşturulur.
 5. Yapılandırması: Kampanyada ne kadar bütçe kullanılacağı ve diğer ayarlar yapılandırılır ve başlatılır.
 6. Performans: Reklamların etkisinin ölçümü için performans izlenir ve optimize edilir.
 7. Analiz: Kampanya sonlandırılır ve sonuçlar raporlandırılır.

Google Ads Hizmetleri

Google Ads reklam çalışmaları ile yüksek ziyaretçi trafiği sağladığımız hizmetleri aşağıda inceleyebilirsiniz.

Google Ads reklamları arasında yer alan Google arama ağı reklamları yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Arama ağı reklamları sayesinde, hizmet alıcıları tarafından belirlenen anahtar kelimelere yönelik hedef kitlenin yaptığı aramalarda hizmet alıcısının reklamları görülmektedir.

Bu tip reklamlarla, belirli anahtar kelimeye yönelik olarak yapılan tüm aramalarda Google Ads reklamlarınızın hedef kitleye ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Arama ağı reklamları, Google ile ilgili pek çok platformda sunulmaktadır.

Örneğin;

 • Google Play Store,
 • Google Haritalar,
 • Google ile ilgili diğer platformlar,
 • Arama ağında yer alan iş ortaklarının platformları bu tip reklamların yer aldığı alanlardır.

Arama ağında, birbirinden farklı tipte Google reklamları yer almaktadır. Google arama ağı reklamları, diğer reklam türlerine göre en çok tercih edilen reklamlar arasındadır. Bu tip reklamlar sayesinde, site trafiğini artırmak ve ürün/hizmet satışlarını yükseltmek mümkündür.

Google alışveriş reklamları, görselle desteklenen ürün/hizmet reklamlarını ifade etmektedir. Bir ürün ya da hizmetle ilgili fiyat, içerik ve mağaza bilgileri bu reklam tipinde müşterilere sunulmaktadır. Google reklamları ile yüksek gelir elde etmek için Google Ads üzerinden başarılı alışveriş stratejileri oluşturmak oldukça önemlidir. Çünkü Google alışveriş reklamları ile ilgili olarak yapılan yeni düzenlemelere göre alışveriş reklamlarında üst sırada yer almak, eskiye göre daha zor bir hale gelmiştir.

Bu nedenle, Google reklamları üst sıraya taşıyacak doğru stratejiler uygulamak gerekmektedir. Hizmet alıcılarına, Google Merchant Center üzerinden yapılan bu tip reklam düzenlemeleri için profesyonel destek almaları tavsiye edilmektedir. Çünkü Google Ads üzerinden alışveriş reklamları veren firma sayısı oldukça fazladır.

Yoğun rekabetin olduğu Google Adwords reklamları ile başarılı elde edebilmek için Creaviser ile iletişime geçebilirsiniz.

Firmanız tarafından satış yaptığınız ürün ya da hizmetlere ilişkin reklamların mobil uygulamalarda yer almasını istemez misiniz? Son dönemde Google uygulama reklamları için hedef kitlenin ilgisi oldukça fazladır. Bu duruma neden olarak, mobil uygulama sayısının artması ve kullanıcıların uygulamalarla daha fazla vakit geçirmeleri gösterilmektedir.

Bu tip reklamlarda, reklam içerisine resim ve video eklemek mümkündür. Üstelik Google Ads üzerinden kullanılan uygulama reklamları için bütçenize uygun bir planda seçme imkânı sunulmaktadır.

Satışı yapılan ürünle ilişkili herhangi bir uygulamada yer alan reklamlarınız, hedef kitlenin ilgisini çekmektedir. Bu durum, ürün ve hizmet satışlarını artırırken aynı zamanda firmanın tanınırlığını da artırmaktadır. Hizmet alıcıları, uygulama reklamlarını optimize ederek Google’ın sunduğu avantajlardan yararlanabilmektedir.

Google görüntülü reklam ağı ile ürün/hizmet reklamlarınız doğru kitleye etkili bir şekilde ulaşmaktadır. Görüntülü reklamlar, herhangi bir web sitesinde gezinirken, YouTube videosu izlerken ya da Gmail hesaplarına göz atarken görünen reklamlardır. Bu tip reklamlar mobil uygulamaları kullanırken de potansiyel müşterilerin karşısına çıkmaktadır.

Google Ads reklamlarının görüntülü bir formda sunulması, reklamların daha dikkat çekici olmasını sağlamaktadır.

Google Ads tarafından herhangi bir platform üzerinden görüntülü reklam oluşturmak kolaydır. Bu reklamların tasarımları kolay olmakla birlikte, doğru bir strateji ile üretilmeleri gerektiği söylenmelidir. Çünkü rekabetin çok yoğun piyasalarda, sıradan bir görüntülü reklam ile başarılı olmanız pek de mümkün değildir.

Google görüntülü reklam ağı ile birlikte yeni müşterilere ulaşmak ya da mevcut müşterilerin alışveriş yapmasını sağlamak mümkündür.

Google video reklamlar YouTube üzerinden reklam yayımlamaya imkan tanımaktadır. YouTube platformunun her geçen gün artan kullanıcı sayısı, Google reklamları için de video reklamların değerini artırmaktadır.

Video reklamlar, Google Ads üzerinden dikkat çekici reklamlar oluşturmanıza yardımcı olmaktadır.

YouTube Google Ads reklamları, birbirinden farklı dört tipte hizmet alıcılarına sunulmaktadır. Bu reklamlar;

 • YouTube ana sayfasında,
 • YouTube videoları içerisinde,
 • YouTube arama sonuçları sayfasında,
 • YouTube ilgili videolar kısmında yayımlanmaktadır.

Google Ads üzerinden reklam yayımlamak önemli olmakla birlikte, yatırım stratejilerini doğru uygulamak daha önemlidir. Çünkü Google Ads yatırım planlarını hizmet alıcısının yapısına göre ayarlayarak reklamların başarısını artırmanız gerekmektedir. Bu süreçte Creaviser’ın profesyonel reklam uzmanlarından destek alarak, Google video reklamlarla rekabette öne çıkabilirsiniz.

2020 yılı ile birlikte Google tarafından Adwords reklamlarında da bazı değişiklikler yapılmıştır. Bu değişiklikler sonucunda, karşımıza Google keşif reklamları kavramı ortaya çıkmıştır. Google Ads üzerinden kullanılan keşif reklamları, sosyal medya kullanıcılarının ilgi alanlarına göre haber akışında yer almaktadır.

Kullanıcıların ilgi alanına yönelik medya öğelerinin yanındaki bulunan keşfet reklamları kullanıcıların ilgisini çeken bir alandır.

Google keşfet alanında yer alan reklamlarınız sayesinde, kullanıcıları web sitenize yönlendirmek ve ürün/hizmet satışı yapmanız mümkündür. Google Ads üzerinden verilen keşfet reklamları, standart görsel reklamlarla benzerlik taşımaktadır. Özellikle mobil uygulamalar üzerinden bu reklam tipinin daha verimli sonuçlar sağladığı görülmektedir.

Google Ads Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Google Ads reklam yönetimi ile ilgili merak edilen ve sık soruları sizler için cevapladık.

Google Ads Nedir?

Google Ads veya diğer adı ile Google AdWords işletmenizin sunduğu ürün veya hizmetlerin Google üzerinde yapılan aramalarda kullanıcılara ilk sıralarda gösterilmesini sağlayan internet reklamcılığı sistemidir.

Yüksek kazanç, marka değerini yükseltmek veya benzer hedefleri olan herkes için Google Ads reklamlarının önemi çok fazladır. Ürün ya da hizmet sunan bireysel/kurumsal bir yapıya sahipseniz Ads ile satışlarınızı artırabilirsiniz. Reklamlar aracılığı ile sunulan ürün ya da hizmetler, Google aramalarında üst sıralarda yerini kısa sürede alır.

Google tarafından sunulan reklam sistemi, Google Ads hizmeti alan işletmeler için de oldukça düşük maliyetlidir. Çünkü, Google aracılığıyla yayımlanan reklamlar, yalnızca tıklama başına maliyet sistemi ile çalışır.

İnternet üzerinden bir ürün ya da hizmet satıyorsanız Google arama motorunda ilk sayfada yer almak Ads Reklamları ile mümkündür. Ayrıca, Ads üzerinden spesifik kriterler oluşturarak hedef kitlenizi belirleme imkânınız da bulunuyor.

Dijital dünyada pazar payınızı artırmak istiyorsanız Google Ads profesyonel reklam yönetimi ile kısa sürede bunu başarabilirsiniz.

Google Ads Reklam Örnekleri Nelerdir?

Google tarafından sunulan Ads reklamları pek çok hedefe ulaşmanızda yardımcı oluyor. Google Ads üzerinden verilen reklamlar birbirinden farklı tiplerde hazırlanabiliyor. Örneğin, bunlar arasında yer alan Google arama ağı reklamları Google’a yazılan anahtar kelimelerle ilişkili ürün ve hizmetlerin reklamlarının görüntülenmesine dayanan bir reklam biçimidir.

Ürün ve hizmetlerinizin ilgili anahtar kelimelerle ilişkilendirilmesi için kapsamlı bir Ads çalışması yapılmalı. Arama ağı reklamları, Google ile ilişkili olan pek çok platformda da müşterilere sunuluyor.

Google Ads reklam örnekleri arasında görüntülü reklamlar da oldukça etkili. Ürün ya da hizmetlerinizle ilişkili olan müşterileriniz, internette gezinirken, herhangi bir YouTube videosu izlerken ya da mail hesaplarına göz atarken reklamlarınızı görebilmektedirler.

Bu sayede ürün ya da hizmet reklamlarınız kesintisiz bir şekilde hedef kitleye Google reklamları ile sunuluyor. Bununla birlikte, Google video reklamları da en çok tercih edilen reklamlar arasında yer alıyor.

Google Reklam örneklerini Google Ads Reklam Yönetimi sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

Google Ads Reklamlarının Faydaları Nelerdir?

Google Ads reklamları firmalara sayısız avantaj sağlayan en yaygın kullanılan reklam sistemidir. Yalnızca tıklama başına maliyet kalemi oluşturduğu için, firmaların reklam harcamalarını optimal seviyede ayarlamalarına imkân tanıyor. Bununla birlikte, Google Ads reklamları ile marka gelişimini sağlamak da mümkün.

Google reklamları sayesinde markanın ürettiği ürün ve hizmetler sürekli olarak hedef kitleye sunuluyor. Bu sayede markanın bilinirliği de artıyor.

Google Ads ile firmaların elde edebilecekleri faydalar:

 1. Marka gelişimini sağlamak,
 2. Ürün/hizmet satışlarını artırmak,
 3. Hedef kitleye doğrudan ulaşabilmek,
 4. Sektördeki rekabet gücünü artırmak,
 5. Yeni müşteriler kazanmak,
 6. Arama motoru performansını artırmak,
 7. Firma karını yükseltmek olarak sıralanabilir.

Google Ads Reklam Fiyatları Ne Kadar?

Google Ads reklamları birbirinden farklı reklam çeşitleri ve reklam kampanyaları ile hazırlanabiliyor. Firma tarafından uygulanan projeye göre de farklı bütçe gereksinimleri oluşabilmektedir. Ancak en temel haliyle, bir anahtar kelimenin aranma sıklığı ve bu kelimenin rekabet gücüne göre bir maliyet belirlendiği görülüyor.

Faaliyet gösterilen sektörde yer alan ürün ve hizmetlerin aranma sıklıkları ve dijital dünyadaki rekabet seviyesi, sizin Google Adwords maliyetlerinizi ortaya koymakta. Sistemde yer alan reklam verenler, aslında reklam verme konusunda sürekli birbiri ile rekabet halindedir. Bu durumu bir reklam borsasına benzetmemiz de mümkün.

Google reklam yönetiminde, kısıtlı bütçe ile hedeflere ne kadar yaklaşıldığı önem kazanıyor. Bu nedenle, başarılı bir Google Ads yönetimi yaparak ticari hedeflerinize kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Google Ads Reklam Hizmetini Kimler Almalı?

Dijital platformlarda gücünü artırmak isteyen herkesin Google Ads hizmetini almaları gerekiyor. Ayrıca ticari sektörde yer alan firmaların pazar paylarını artırmak için de Ads hizmetinden yararlanmaları tavsiye ediliyor.

Bugün büyük ölçekli firmalardan küçük ölçekli işletmelere kadar hemen her kesimin Google Ads reklamları ile ulaşabilecekleri pek çok hedef bulunuyor.

Ürün ya da hizmet satışı yapmak isteyen ticari kuruluşlar kadar SEO çalışmalarını üst seviyeye çıkarmak isteyenler de Google Ads reklamlarından yararlanmalılar. Çünkü yapılan araştırmalara göre Google sıralamalarındaki tıklamaların %40’ı, ilk üç sıradaki reklamlara yönelik gerçekleşmektedir.

Google Ads Reklamları Hakkında Daha Fazla Bilgi Alabilirmiyim?

Google reklamları ile başarılı olmak için doğru reklam stratejileri oluşturmak gerekiyor. Çünkü dijital platformlarda da rekabetin zirvesini yaşadığımızı söylemeliyiz. Google Ads ile dijital dünyadaki rekabette en önde yer almak için profesyonel reklam uzmanları ile iş birliğine ihtiyacınız bulunuyor.

Ads reklamlarından en iyi sonuçları almak için Creaviser’ın uzman reklam ekibi ile tanışmalısınız. Firmanız ya da kişisel girişiminiz için optimal reklam çözümleri sunan Creaviser, Google Ads Reklam Yönetimi ile çok sayıda hedefe kısa sürede ulaşmanız için gerekli olan yol haritasını sizin için hazırlıyor. Google ads reklamları hakkında güncel bilgileri blog sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Rakiplerinizi geride bırakacak en iyi Google Ads reklamlarını sunabilmek için Creaviser ile iletişime geçebilirsiniz.

google adwords reklam hakkında merak edilenler