Sosyal medya reklam yönetimi ile sosyal medyanın gücünü kullanarak başarıya ulaşmanın daha kolay olduğunu biliyor muydunuz? Modern insanın en çok kullandığı dijital araçlardan bir tanesi olan sosyal medya sayesinde reklam ve pazarlama bambaşka bir hal alıyor! Creaviser ayrıcalıkları ile bu avantajı yakalamak da oldukça kolaylaşıyor. Sosyal medyanın gücünü bilerek harekete geçen bir marka olmayı Creaviser ile başarabilirsiniz. Beklentilerinize uygun üstelik kalitesinden asla tereddüt etmeyeceğiniz bir seçenek için yapmanız gerekenleri sizler için ön plana çıkarıyoruz.

Sunduğumuz en iyi sosyal medya reklam yönetimi ile ürün ve hizmetlerinizi; hedef kitlenize optimum bütçeyle duyurmak için iletişime geçin.

Sosyal Medya Reklam Yönetimi Avantajları

Sosyal medyadaki kullanıcı sayısı her geçen gün hızlı bir şekilde artmaktadır. Bu nedenle, dijital platformlarda yer edinmek isteyen markaların sosyal medya reklam yönetimi çalışmalarına ağırlık vermeleri önemlidir. Sosyal medya reklam çalışmaları, markaların gelişim sürecine direkt katkı sağlayan çalışmalardır. Başarılı bir sosyal medya reklam yönetimi pek çok avantaj sunmaktadır.

Sosyal medya reklam yönetimi avantajları şunlardır:

 • Sosyal medya hesabının etkileşim gücünü artırmak,
 • Sosyal medya hesabı üzerinden ürün/hizmet satışı gerçekleştirmek,
 • Markanın tanınırlığını ve görünürlüğünü artırmak,
 • Daha geniş kesimlere kısa sürede ulaşmak,
 • Markanın rekabet gücünü artırmak,
 • Sosyal medyadaki hedeflere ulaşmak.
sosyal medya reklam yönetimi markanıza neler katar

Sosyal Medya Reklam Yönetimi İçerik Özellikleri

Aşağıdaki özellikleri kullanarak daha çok etkileşim, yeni beğeni ve takipçiler kazanmanızı ve doğrudan web sitenize yeni ziyaretçilerin gelmesini sağlayan, reklam setleri ile marka bilinirliğinizin artmasını sağlıyoruz.

 • Animasyon Tasarımları
 • Banner Tasarımları
 • Haberler ve Duyurular
 • Anket ve Form
 • Video Tasarımları
 • Özel İstekler
 • Portfolyo Tasarımları
 • Yönlendirici Tasarımlar

Sosyal Medya Reklam Stratejisi

Sosyal medya reklamı sizin için ne anlam ifade ediyor? Bu soruya cevap vermekte zorlanıyorsanız Creaviser ile özelliklerini aşağıda sıraladığımız hizmetlere ulaşmalısınız. Çünkü sosyal medya markanızı büyütmenin yanı sıra kârlılığınızı da arttırır! Hazırsanız bir sosyal medya reklamının özelliklerine yakından göz atalım!

Hedef Kitle Odaklı

Reklamın doğru kitleye yönelik olması ortaya çıkaracağı etkinin gücünü gösterir. Böylelikle markalar için sosyal medya sayesinde başarıya ulaşmak çok daha avantajlıdır. Kitlenizi kusursuz bir şekilde belirlemeniz adına analizler yaparken hedef kitlenin de beklentilerinize cevap vermesini sağlıyoruz.

Doğru Bütçe

Sosyal medya reklamları da tıpkı geleneksel reklamlar gibi belirli bir bütçe gerektiren pazarlama araçlarıdır. Ancak bütçe belirlemek rastgele gerçekleşmesi gereken bir durum değildir. Çünkü doğru hedef kitle kadar başarılı bütçe belirleme de reklamın gelecekte sizler için geri dönüşünü olumlu yöne dönüştürecektir.

Görsel Tasarım

Sosyal medya reklamlarının görsel tasarımla desteklenmesi en önemli hususlardan biridir. Çünkü sosyal medyada görselliği doğru kullanan markaların tüketiciye temas etmesi daha da kolaydır. Siz de reklamlarınızın hedeflediğiniz kitleye ulaşmasını kolaylaştırmak adına Creaviser ile iletişime geçebilirsiniz!

Etkileyici Metin

Sosyal medyada etkileyici metin kullanımı belki de gözden en çok kaçan hususlardan bir tanesidir. Zira doğru hitabet size müşteri kazandırır ya da aksi durumda kaybettirir. Creaviser reklam ekibi sosyal medyada hangi markanın nasıl bir dil kullanması gerektiğini belirler. Böylelikle reklam çalışmalarında beklentilerinizi karşılayacak seçenekleri ön plana çıkarıyoruz.

Müşteri Beklentilerine Uygun

Müşteri beklentilerine cevap veren bir hizmetin en önemli özelliklerinden bir tanesi de doğru yapılandırılmış olmasıdır. Markanızın sosyal medyada başarı yakalaması adına doğru çalışmalar yaparak en ideal olana ulaşabilirsiniz. Üstelik yapacağınız çalışmaların doğru ve yerinde olmasının temelinde kesinlikle müşteriler olmalıdır.

Renk Uyumu

Sosyal medya reklamları, sadece içerik anlamında değil aynı zamanda görsel anlamda da başarılı olmalıdır. Renkleri doğru kullanan Creaviser tasarım ekibi ile siz de en başarılı hizmetlerden bir tanesine sahip olabilirsiniz. Görselliğin avantajlarını yakalarken kaliteden yana taviz vermemek tam size göre bir seçenek olacak!

Canlı Analiz

Reklamları rastgele yayınlamak sizin için olumsuz sonuçları beraberinde getirecektir. Creaviser ekibi bu yönüyle doğru analiz ve değerlendirme süreçleriyle sizlere destek olur. Özellikle de reklamda bir şeylerin ters gitmesi halinde doğrudan müdahale edilerek sürecin başarısı sağlanır. Eğer siz de kalite ve yüksek standartlarla eş anlamlı bir hizmet arzu ediyorsanız çözümü Creaviser ile yakalayabileceksiniz.

Raporlama

Raporlayamadığınız bir sürecin sonuçlarından emin olamazsınız. Bu nedenle de Creaviser olarak hizmet verdiğimiz her alanda raporlamanın gücünden faydalanmanızı sağlıyoruz. Aldığınız hizmetlerin size neler kazandıracağını merak ediyorsanız raporlama çözümlerimizle donattığımız sosyal medya reklamlarına bir göz atmalısınız. Reklamı doğru yönetmek markanızı hızlı büyütmek anlamına gelecek!

Doğru Yönlendirme

Reklamın yönlendirici etkisini kullanmak istiyorsanız kullanacağınız görsel ve dilin birbiri ile uyumlu olması gerektiğini unutmamalısınız. İki farklı görselin reklam çalışmanızı çok ciddi etkileyeceğini düşündüğünüzde yönlendirmenin ayrıcalıklarını yakalamak adına sadece bizimle iletişime geçmek kalır. Creaviser ile doğru çözümler kapınızda!
sosyal medya reklam yönetimi süreci

Sosyal Medya Reklam Yönetimi Süreci

En iyi sosyal medya reklam yönetimi için müşterilerimize sunulan hizmetler şunlardır:

 1. Görüşme: Müşterimiz ile yapılan görüşmede hedefler (örneğin, satışları arttırmak, web sitesi trafiğini arttırmak) belirlenir.
 2. Araştırma: Müşterimizin mevcut sosyal medya hesapları incelenir ve mevcut durum analiz edilir.
 3. Reklam konumu: Hedef kitlenin belirlenmesi ve hedeflemenin oluşturulması ile reklamların hangi kitlelere gösterileceği belirlenir.
 4. Metin ve görsel tasarımı: Reklam metinleri ve görseller oluşturulur.
 5. Yapılandırması: Kampanyada ne kadar bütçe kullanılacağı ve diğer ayarlar yapılandırılır ve başlatılır.
 6. Performans: Reklamların etkisinin ölçümü için performans izlenir ve optimize edilir.
 7. Analiz: Kampanya sonlandırılır ve sonuçlar raporlandırılır.

Sosyal Medya Reklam Yönetimi Hizmetleri

Doğru hedef kitle analizi ve doğru zamanlama ile etkin reklam gösterimi stratejileri kullanarak aşağıdaki sosyal medya platformlarında ürün veya hizmetlerinizi potansiyel müşterilerinizin görmesini sağlıyoruz.

Sahip olunan bütçeye göre oluşturulan Instagram reklamları ile marka gelişimini en üst düzeyde gerçekleştirmek mümkündür. Dünya genelinde çok sayıda kullanıcıya sahip olan Instagram, kapsamlı ve esnek reklam seçenekleri ile başarılı bir reklam yönetimine imkan tanımaktadır. Gelişmiş reklam yönetimi seçenekleri ile markaların ürettiği gönderileri öne çıkarmaktadır.

Herhangi bir gönderinin Instagram tarafından sunulan reklam araçlarıyla dikkat çekici hale getirmek mümkündür. Ayrıca reklam istatistiklerini takip ederek, hangi reklamların etkileşim aldığı da belirlenebilmektedir. Sunulan detaylı istatistiki bilgiler sayesinde markayı öne çıkaran reklam tipi anlaşılabilir. Özel formatlardan oluşan reklam gönderileri, markanın hedeflerine ulaşmasına yardımcı olmaktadır.

Google verilerinden yararlanılarak YouTube reklamları doğru kesime ulaştırılmaktadır. Google verileri, kullanıcıların hangi ürün ya da hizmetleri araştırdığını ve kullanıcıların neye ihtiyacını olduğunu somut bir şekilde ortaya koymaktadır. Reklamların doğru anda, doğru kişilerle eşleştirilebilmesi son derece önemlidir. Bu sayede reklamların oluşturduğu etki düzeyi artmaktadır. YouTube platformunu kullananlar için reklamlara yönelik ilgi düzeyinin yüksek olduğu zamanlar son derece önemlidir. İlgi düzeyinin yüksek olduğu anlarda YouTube reklamları, kullanıcılara sunulmalıdır.

Yapılan araştırmalara göre, yeni bir markanın tanınırlığı, %70 oranında YouTube reklam yönetimi ile mümkün hale gelmektedir. Mevcut internet kullanıcılarının da yeni bir marka hakkında bilgi edinmek için YouTube platformunu kullanma olasılığı, diğer platformlara göre dört kat daha fazladır. YouTube üzerinden sunulan ücretsiz araçlarla, en etkili reklamları pratik bir şekilde oluşturmak mümkündür. Creaviser, marka gelişimine katkı sunan YouTube reklamları ile markaların etkileşim gücünü artırmaktadır.

Facebook üzerinden etkili reklam kampanyaları oluşturmaya ne dersiniz? Dikkat çekici facebook reklamları ile markanızın hedeflerine ulaşması daha kolay hale gelmektedir. Reklam yönetimi araçlarıyla optimal bir bütçe karşılığında dikkat çekici reklamlar oluşturabilirsiniz. Reklam istatistiklerine göre hangi reklamların amaca daha çok hizmet ettiği anlaşılabilir. Bu sayede, hedeflere ulaştırmayan reklam türleri, sonraki reklam çalışmalarında kullanılmaz.

Facebook reklam yönetiminde markanın hedefleri ve mevcut potansiyeli kapsamlı bir şekilde tespit edilmelidir. Markanın potansiyeli tespit edildiğinde, marka gelişimine uygun reklamları tasarlamak mümkün hale gelmektedir. Creaviser, Facebook reklamları ile markanın kısa sürede etkileşim almasını sağlamaktadır.

Twitter üzerinden dikkat çekici reklam kampanyaları oluşturmak mümkündür. Twitter reklamları için öncelikle, bir reklam hesabı oluşturmak gerekmektedir. Twitter reklam hesabı oluşturulduğunda reklam yöneticisinin sunduğu ücretsiz araçlara ve istatistiklere erişme hakkı sunulmaktadır. Belirlenen reklam bütçesi doğrultusunda: reklam gönderisinin hangi kesime ulaştırılacağı, kaç kişi tarafından görüntüleneceği ya da nasıl bir etki bırakacağı belirlenebilmektedir.

Eğer reklam olarak tasarlanan ileti bir video ise, görüntülenme başına ödeme yapılması gerekmektedir. Twitter reklam yönetim sürecinde, reklamların ulaşacağı kitleyi belirlemek için “Takipçiler” hedefi seçilmelidir. Buradan, kampanya kurulumu seçeneklerine ulaşılmaktadır. Twitter reklamları ile kısa sürede geniş bir kesim üzerinde etki oluşturmak mümkündür. Creaviser, en etkili Twitter reklamları ile markanızın gelişimine destek olmaktadır.

Sosyal Medya Reklam Yönetimi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Sosyal medya reklamları ile ilgili merak edilen ve sıklıkla sorulan soruların cevaplarını bulabilirsiniz.

Sosyal Medya Nedir?

Sosyal Medya, kişi ve ya kurumların kendi ürettiği içeriği yayınladığı ve paylaştığı online bir internet ağıdır.

Bireysel ya da kurumsal amaçlara yardımcı olan sosyal medya platformları, dijital dünyada başarı hedefleyenler için son derece yararlı ortamlardır. Sosyal medya platformları üzerinden metne ya da görsel unsurlara dayalı paylaşımlar yapılabilmektedir. Bu sayede ister ticari ister sosyal amaçlı çok sayıda amaca ulaşmak mümkündür.

Dijital platformlar üzerinden yapılan paylaşımlar sayesinde yüksek düzeyde etkileşim alınabilir. Bunun için sosyal medya hesaplarının etkin bir şekilde yönetilmesi gerekmektedir.

Sosyal medya uygulamaları hesap yönetiminde yardımcı olan yazılımlardır. Bu yazılımları kullanarak etkileşim gücü yüksek gönderiler oluşturabilirsiniz. Bununla birlikte, herhangi bir gönderi ile olumlu sonuçlar elde etmek için hesap yönetim stratejilerinin doğru uygulanması gerekmektedir.

Örneğin;

 • Gönderiler için hangi etiketlerin kullanılacağı,
 • Görsellerin hangi boyutta oluşturulacağı,
 • Paylaşımların hangi saat aralığında gerçekleştirileceği,
 • Uygulanan stratejilerin ne kadar etkili olduğu gibi unsurlar sosyal medya yönetimi için yapılması gerekenler arasında yer almaktadır.

Sosyal Medya Reklam Örnekleri Nelerdir?

Sosyal medya reklamları ile ürün/hizmet satışlarını hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Sosyal medya kullanıcı sayısının her geçen gün artması, sosyal medya platformlarında yayımlanan reklamların önemini daha da artırmaktadır.

Sosyal medya üzerinden daha çok kişiye ulaşmanız mümkün olurken maliyeti çok düşük olan reklamlarla gönderi etkileşim seviyenizi yükseltebilirsiniz.

Sosyal medya reklam örnekleri metin, resim ve video kullanılarak oluşturulmaktadır. Burada firmanın ya da markanın mevcut yapısına uygun reklamların oluşturulmasına dikkat edilmelidir. Sosyal medya üzerinden yayımlanan reklamlar, dijital pazarlamada hızla yayılma özelliği sayesinde verimli sonuçlar sağlamaktadır.

Sosyal medya reklam örnekleri ticari oluşumların gelirlerini kısa sürede artırmaktadır.

 

En iyi sonuçlar alan sosyal medya reklamları için sosyal medya reklam referansları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Sosyal Medya Reklam Faydaları Nelerdir?

Sosyal medya reklamları yönetimi marka gelişiminde pek çok fayda sağlamaktadır. Öncelikle markanın tanınırlığını artıran sosyal medya reklamları, gelirlerini artırma hedefi olan firmaların da başarılı olmalarına yardımcı olmaktadır.

Sosyal medya üzerinden yayımlanan reklamlar;

 • Marka/firma bilinirliğini artırır,
 • İlgili web sitesinin trafik artışını gerçekleştirir,
 • Yeni müşteriler kazanmayı sağlar,
 • Müşterilerin ürün ya da hizmetlere daha kolay ulaşmalarına yardımcı olur,
 • Markaya olan bağlılığın gelişmesine katkı sunar,
 • Hedef kitlenin beklentilerini firma yönetiminin algılamasına destek olur.

Sosyal medya üzerinden yayımlanan reklamlar hızlı bir şekilde, dijital platformlarda yer alan kullanıcılara ulaşmaktadır. Sahip olduğunuz reklam bütçesi ile tüm hedeflerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Sosyal Medya Reklam Fiyatları Ne Kadar?

Standart reklam fiyatlarına göre, sosyal medya reklam fiyatları son derece uygundur. Hatta firma, kendi belirlediği reklam bütçesi ile sosyal medya reklamlarını yayımlayabilir. Bu sayede bütçesinden daha fazla reklam harcaması yapmak gibi bir durum meydana gelmez.

Sosyal medya reklam ücretleri uygulanan reklam projesine ve firma hedeflerine göre oluşmaktadır. Örneğin, reklamlarınızı ne kadar sürede ve hangi sıklıkta yayımlamak istiyorsanız reklam maliyetleriniz de bu seçimlerinize göre belirlenmektedir. Bununla birlikte, herhangi bir reklamın sürekli olarak yayımlanmasından ziyade, doğru zamanlarda ve gerçek hedef kitleye ulaşacak şekilde yayımlanması daha önemlidir. Bu durum da ancak başarılı bir reklam yönetimiyle mümkün olmaktadır.

Optimum reklam bütçesi ile maksimum fayda sağlamak istiyorsanız en iyi sosyal medya reklam uzmanları Creaviser da sizleri bekliyor. Daha fazla zaman kaybetmeden hemen iletişime geçin.

 

Sosyal medya reklam fiyatları her projenin kendi özelliklerine ve içeriklerine göre farklılıklar gösterir. Sosyal medya reklam yönetimi ücretleri hakkında detaylı bilgi için Teklif Formunu göndermeniz yeterli olacaktır.

Sosyal Medya Reklam Hizmetini Kimler Almalı?

Sosyal medya ile ilgili hedefleri olan herkesin sosyal medya reklam hizmetini almaları tavsiye edilebilir. Ticari bir firma ya da şahıs işletmesi, sosyal medya reklam hizmeti ile kısa sürede gelirlerini artırabilir. Ayrıca marka ya da firma tanınırlığı da sosyal medya reklamları ile mümkün olmaktadır.

Sosyal medya üzerinden reklam yayımlayarak hedef kitlenin, firma web sitesine yönlendirilmesi de mümkündür. Yani sosyal medyayı kullanarak pek çok ticari ve dijital hedeflerinize ulaşabilirsiniz.

Dijital dünyada görünür olmak ve satış gelirlerini artırmak için sosyal medya reklamları etkili bir şekilde yönetilmelidir.

Sosyal Medya Reklam Yönetimi Hakkında Daha Fazla Bilgi Alabilirmiyim?

Sosyal medya reklam yönetimi ile ilgili hizmet almaya karar verdiyseniz hedeflerinizi doğru belirlemeniz gerekmektedir. Doğru belirlenen hedefler, ihtiyaç duyduğunuz hizmetin sınırlarını somut hale getirmek için önemlidir.

Sürecin başında profilin mevcut yapısı ve sektördeki durumunu inceleyerek birçok analiz yapılmalıdır. Bu analizler doğrultusunda başarılı reklam stratejileri oluşturulmaktadır.

Oluşturulan reklam stratejilerinin uygulama aşamasından sonra, belirli sürelerde etkinlik kontrolünün yapılması gerekmektedir. Bu sayede hatalı olan uygulamalar ve düzeltilmesi gereken unsurlar ortaya koyulmaktadır.

Sosyal medya reklamlarının ne kadar etkili olduğu istatistiksel olarak belirlenebilmektedir. Bu sayede istatistiksel olarak istenilen hedeflere ulaşmayan reklamlar için acil olarak revize çalışmaları yapılabilmektedir. Sosyal medya reklamları hakkında güncel haberleri ve en yeni bilgileri blog sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Sosyal medya reklam yönetimi ile ilgili en iyi hizmeti almak için Creaviser’ın profesyonel reklam ekibi sizi bekliyor.

sosyal medya reklam yönetimi hakkında merak edilenler