Instagram hesap yönetimi ile profilinizin vizyonunuza uygun olarak yönetilmesini istermisiniz? Creaviser en iyi sosyal medya danışmanları ile Instagram profilinizin hedef kitlesine uyumlu olan içerik stratejileri üretiyor ve uyguluyor. Yeni takipçiler, artan beğeni sayıları ve profil ziyaretleri ile etkileşim gücünüzü her geçen an fazlalaşmasını sağlıyoruz. Instagram profiliniz için sadelik, doğru mesaj ve etkileşime çağrı prensiplerini uyguluyor ve sadık takipçi kitlenizi oluşturuyoruz.

Popüler bir Instagram hesabına sahip olmak için Creaviser bünyesindeki en iyi sosyal medya uzmanları ile sonuca ulaşabilirsiniz.

Instagram Hesap Yönetimi Avantajları

Markaların hedef kitleleri ve müşterileri hızla gelişen dijital dünyada her geçen gün daha fazla zaman geçiriyor. Yeni müşteriler kazanmak ve bilinirliğinizi arttırmak istiyorsanız, en güçlü pazarlama alanı olan internet mecrasında Instagram Hesap Yönetimi hizmeti almalısınız.

Profesyonel Instagram hesap yönetimi hizmeti sayesinde:

 • Instagram hesabının takipçi sayısı hızla artar,
 • Paylaşılan gönderilerin beğeni sayısı yükselir,
 • Etkileşim gücü artar ve daha geniş kitlelere ulaşır,
 • Paylaşılan gönderilerin ortak alan düşme şansı artar,
 • Hedef kitle dönüşümleri ile sadık takipçiler oluşturulur,
 • Markanın dijital platformlardaki rekabet gücü üst düzeye ulaştırılır.
Instagram hesap yönetimi markanıza neler katar

Instagram Hesap Yönetimi İçerik Özellikleri

Sosyal medya danışmanlığı kapsamında sunduğumuz Instagram Profil Yönetimi ile sosyal medyanın gücünden faydalanmanızı sağlıyoruz.

 • Banner Çalışmaları
 • Anket ve Soru Paylaşımları
 • Çekiliş / Yarışma Yönetimi
 • Kampanya Çalışmaları
 • Keşfet Çalışmaları
 • Ürün İşlemleri
 • Video / Slayt Tasarımı
 • Facebook Entegrasyonu

Instagram Hesap Yönetimi Genel Özellikleri

Instagram profil yönetimi ile sosyal medya danışmanlığı hizmeti kapsamında hizmet ve ürünlerinizin geniş kitlelere ulaşmasını sağlıyoruz.

Optimizasyon Çalışması

Optimizasyon çalışmalarından beklenen, hesabın kısa süre içerisinde takipçi sayısını artıracak ve yeterli etkileşimi alacak duruma gelmesidir. Bu anlamda, bir Instagram hesabı için doğru hedef kitleye ulaşmak önemlidir. Doğru hedef kitleye ulaştıracak tüm çalışmalar, Instagram hesabının gelişimine katkı sağlamaktadır.

Sektör Analizi

Instagram hesaplarının gelişim sürecinde sektör analizi yapmak önemlidir. Aynı sektörde birden çok hesapla rekabet içerisinde bulunuyorsanız sektörün beklentilerini tam anlamıyla karşılamanız gerekiyor. Bu nedenle sektör analizi yaparak mevcut durum ortaya koyulmalı ve Instagram hesabının gelişimi için gerekli önlemler alınmalıdır.

Rakip Analizi

Aynı sektörde faaliyet gösteren Instagram hesapları için rakip analizleri ihtiyaç duyulmaktadır. Rakip analizi, öne çıkan bir hesabın bunu nasıl başardığını ortaya koymaktadır. Bir nevi, başarıya giden yolları açığa çıkarmaktadır. Aynı sektördeki herhangi bir Instagram hesabını öne çıkarabilen unsurlar sıradan bir hesaba da fayda sağlayabilir.

İçerik Planlaması

Instagram hesabı üzerinden gelişi güzel yapılan paylaşımların etkili sonuçlar vermediğini söyleyebiliriz. Bir hesabın gelişim göstermesi için içerik planlaması zorunludur. Yani ne zaman, nelerin paylaşılacağı önceden planlanmalıdır. Hesap üzerinden yapılan paylaşımların zamanı aynı olmalı ve aynı aralıklarla paylaşımlar yapılmalıdır. Bu şekilde titiz bir anlayışla yapılan paylaşımlar etkili sonuçlar sağlayacaktır.

Geri Dönüş İşlemleri

Instagram hesap yönetiminde, takipçilerin iletişim taleplerini karşılıksız bırakmamak gerekir. Bu durum, hedef kitlenin, takip ettikleri hesaba olan bağlılığını artırmaktadır. Bu amaçla, DM üzerinden gönderilen mesajlara verilen cevaplar kadar yorumlara yapılan dönüşler de önemlidir. Bu durum, ticari Instagram hesapların yönetimi sırasında ürün ya da hizmete yönelik tüketici merakını gidermek için de ideal olmaktadır.

Organik Takipçi / Beğeni / Yorum

Bir Instagram hesabının en önemli amacı daha çok kesime ulaşabilmektir. Bunun yolu da organik takipçi elde etmektir. Organik takipçiler, takip ettikleri hesabın, yalnızca takipçi sayısını artırmakla kalmaz, hesap hareketlerine tepkiler de verirler. Örneğin, paylaşılan bir postun beğenilmesi ya da postun altına paylaşımla alakalı bir yorum yapılması organik takipçilerin eylemleri arasında yer almaktadır.

Hashtag Çalışması

Bir gönderinin, hedef kitle tarafından görünür olması önemlidir. Bunun en kolay yolu da doğru hashtag kullanımından geçmektedir. Instagram hesabından paylaşılan herhangi bir post ile ilgili olan belli sayıda etiket kullanılmalıdır. Bu durum, web sitesindeki SEO çalışmalarına benzetilebilir. Sosyal medyada görünür olmanın yolu, doğru hashtag kullanmaktan geçmektedir. Bununla birlikte, hashtag kullanımı ile ilişkili önemli teknikler bulunmaktadır.

Etkileşim Çalışmaları

Instagram hesabı üzerinden paylaşılan gönderilerin istatistikleri dikkatli bir şekilde izlenmelidir. Çünkü bu tür bir çalışma, hesabın daha başarılı istatistiklere sahip olması için gereken verileri sağlamaktadır. Instagram hesabı üzerinden paylaşılan gönderilere yapılan yorumlar, alınan beğeniler, izlenme sayıları ve takipçi artışları etkileşim çalışmaları sonucunda meydana gelmektedir.

Takip Etme ve Takipten Çıkma

Takipçi sayısının fazla olması, Instagram hesapları için önemli bir başarı göstergesidir. Ancak takipçi sayısının fazla olması, hesabın başarılı bir şekilde yönetildiğini tek başına göstermez. Bir hesabın başarısını yansıtan çok sayıda unsur bulunmaktadır. Instagram hesap yönetiminde takipçilerin niteliği de oldukça önemlidir. Hesabın, kendi amacıyla alakası olmayan hesaplar tarafından takip edilmesi, hesabın gelişimi için zararlı bir durumdur.

Aylık Rapor Sunumu

Instagram hesap yönetiminde durum analizleri yapmak gerekmektedir. Bu amaçla, hesap üzerinde yaşanan gelişmelerin aylık olarak verilerle sunulması önemlidir. Bu durum, hangi unsurların doğru, hangilerinin hatalı yapıldığı konusunda bilgi vermektedir. Aylık olarak hazırlanan raporlara göre, hesap yönetiminin ihtiyaç duyduğu acil önlemler alınabilir.

Entegrasyon İşlemleri

Facebook ve Instagram hesaplarının bir arada kullanılması, bir postun aynı anda birden çok hesapta paylaşımına olanak sağlamaktadır. Instagram ve Facebook hesaplarını aynı anda kullananlar için entegrasyon işlemleri yapılmalıdır. Bu sayede tek bir paylaşım ile çok sayıda etkileşim alma imkanı oluşmaktadır.

Özel Tasarım Çalışmaları

Bir Instagram hesabının gelişimine yönelik çalışmalar, belirli bir süre sonra olumlu sonuçlar verecektir. Bu tür çalışmalardan olumlu sonuçlar almanın ilk kuralı, çalışmaların istikrarlı olarak yapılmasıdır. Bunun dışında, Instagram hesaplarının özel tasarımlara sahip olması da hesabın gelişim potansiyeline etki etmektedir. Instagram hesabının, hizmet alıcısının kimliğine uygun olarak tasarlanmasına önem verilmelidir.
Instagram profil yönetimi süreci

Instagram Hesap Yönetimi Süreci

En iyi Instagram danışmanlığı deneyimi için müşterilerimize sunulan hizmetler şunlardır:

 1. Görüşme: Müşterimiz görüşmede, Instagram kullanım amaçları (örneğin, marka farkındalığının arttırılması, takipçi sayısının arttırılması) belirlenir.
 2. Analiz: Müşterimizin mevcut Instagram hesabının analizi yapılır, içerik ve takipçi profili hakkında bilgi edinilir.
 3. Strateji: Hedefler ve müşterinin mevcut durumu göz önünde bulundurularak, Instagram stratejisi oluşturulur.
 4. Planlama: İçerik kalitesi ve uygunluğu kontrol edildikten sonra Instagram için içerik planlaması yapılır.
 5. Yayın: Instagram üzerinde yayın yapılır, içerikler paylaşılır ve yönetilir.
 6. Reklam Yönetimi: Instagram reklamları oluşturulur, hedef kitleye ulaşmak için özel reklamlar yayınlanır.
 7. Rapor: Instagram etkileşimi ve takipçi sayısı izlenir, sonuçlar raporlanır.
 8. Süreklilik: Instagram trendleri ve müşterimizin ihtiyaçlarına göre çalışmalar güncellenir ve geliştirilir.

Instagram Hesap Yönetimi Hizmetleri

Sosyal medya danışmanlığı içerisinde bulunan Instagram paketleri arasından bütçenize en uygun olanı seçebilirsiniz.

Sosyal medyanın gücüne inanlardansanız, Instagram hesap yönetiminin ne kadar önemli olduğunu da biliyorsunuzdur. Evet, Instagram artık hepimizin hayatında önemli bir yere sahip. Bu yalnızca kişisel kullanıcılar için geçerli değil.

Sosyal medyanın gücü, tüzel kişilikler için de oldukça fazla. Bu nedenle Instagram hesap yönetiminin profesyonel bir şekilde yapılması gerekiyor. İster kişisel bir hesap ister kurumsal bir hesap olsun, Instagram için belirlenen yönetim stratejine dikkat edilmeli.

Hatalı uygulamalar, hesabın takipçi kaybına yol açmakla birlikte kurumsal kimliğin zarar görmesine de neden olabilir. Instagram hesap yönetimi söz konusu olduğunda sunulan hizmetlerin kapsamı da birbirinin aynısı değil. Hangi hizmetin gerekli olduğuna dair bir analiz yapılmadan hizmete başlamamak gerekiyor.

Bu anlamda, aylık hesap yönetimi sayesinde kısa sürede takipçi sayısını artırmak ve paylaşımlara etkileşim almak mümkün. Yine de nasıl bir yönetimin gerekli olduğu, hizmet alıcısının talebine ve mevcut duruma yönelik yapılan kapsamlı analiz sonucunda tespit edilebilir.

Instagram hesap yönetimi, takipçi sayısına olumlu anlamda katkı sağlayan genel hizmetlerden oluşuyor. 3 aylık çalışmaların, aylık hesap yönetiminden ziyade daha kapsamlı bir hizmetler bütününü içerdiğini söyleyebiliriz. 3 aylık bir zaman diliminde, standart bir Instagram hesabının yönetimi sonucunda, ciddi anlamda başarı elde etmek mümkün.

Öncelikle, üzerinde çalışılacak hesabın mevcut durumu ayrıntılı bir şekilde ortaya koyulmalı. Daha sonra, kısa vadeli bir çalışma planı oluşturulmalı. Plan doğrultusunda, hesap üzerinden etkileşim alabilecek paylaşımlar yapılmalı. Bu sayede hesabın, hedeflenen etkileşim düzeyine ulaşması ve 3 aylık zaman diliminde ciddi anlamda bir takipçi sayısına ulaşması mümkün.

Instagram hesap yönetimi için düzenli olarak paylaşılan postların, hizmet alıcısının yapısına uygun bir şekilde hazırlanmasına dikkat edilmeli.

3 Aylık hesap yönetimi, kurumsal markalar için de oldukça faydalı sonuçlar sağlıyor. Kurumsal kimliğin gelişmesi ve yeterli düzeyde hedef kitleye ulaşması ile birlikte kurumsal oluşumun başarısı hızla artıyor. Ticari markalar için de 3 aylık bir hesap yönetimi etkili sonuçlar vermekte.

Ürün ya da hizmet pazarlayan markalar, Instagram hesabı üzerinden daha çok kişiye ulaşabiliyor. Reklam vermeden dahi geniş bir hedef kitlesine ulaşabilen bu markaların gelirleri hızla artma eğilimine giriyor. Bu kadar çok avantaj sağladığı için son dönemde, hemen hemen tüm markaların Instagram yönetimine yöneldiklerini görüyoruz.

Instagram başarısı konusunda istikrar hedefliyorsanız kendi hesabınız için 6 aylık Instagram hesap yönetimi hizmetini tercih edebilirsiniz. 6 aylık süreçte, hesabın izlediği gelişim düzeyi rahatlıkla tespit edilebilir. Bir hesabın gelişim düzeyi tespit edildiğinde, hesap için gerekli olan yönetim planını oluşturmak mümkündür.

6 aylık bir çalışma, yeterli takipçi sayısı olmayan bir hesabın istenilen seviyeye ulaşması için makul bir süredir… 6 aylık çalışma sayesinde, hesap üzerinden paylaşılan postlar da yüksek etkileşim kapasitesine ulaşabiliyor. Ayrıca uygulanan yönetim planı sayesinde, Instagram hesabının düzenli bir şekilde takipçi artışı sağlaması da mümkün hale geliyor.

Bu durum, Instagram hesap yönetiminde uzun dönemde elde etmek istediğimiz bir durum. Yani takipçi sayısının tek seferlik artışları, hesabın gelişmesi için yeterli değil. Artışların düzenli ve sürekli olması gerekiyor. Yoksa pek çok hesap için uygulanan sahte yöntemlerle bir hesabın takipçi sayısını artırmak kolay bir işlem. Ancak, bu tarz hamlelerin, hesabın gerçek anlamda gelişmesine engel olduğuna sebep olduğu bilinmeli.

Instagram hesap yönetimi için 12 aylık özel bir program da mevcut. Bu yönetim programı, herhangi bir hesabın sıfırdan başlayarak hedeflenen düzeye ulaşmasına yardımcı olabiliyor. Kapsamlı bir yönetim programı olduğu için de hedeflerinize tam anlamıyla uyumlu bir hizmet. Hizmet kapsamında, düzenli olarak hesabın gelişim seyri takip ediliyor.

Hesabın gelişimine katkı sağlayan unsurlar çalışma boyunca tespit edilerek, sonraki süreçte bu unsurların kullanımına ağırlık veriliyor. Etkileşim almayan ya da yeterli etkileşim sağlamayan tüm teknikler, Instagram hesap yönetimi sürecinde devre dışı bırakılıyor. Ayrıca, hizmet alıcısına da konu hakkında belirli periyotlarda detaylı bir rapor sunuluyor.

Çünkü hesabın istikrarlı bir şekilde gelişimini sağlamak adına yapılan hamlelerin hatasız olarak uygulanması gerekiyor. Kısa sürede Instagram hesabında yaşanan olumlu gelişmeler, dikkat çekici oluyor. 12 aylık dönemin sonunda ise hesabın önemli bir düzeye ulaştığını görebilirsiniz.

Instagram Hesap Yönetimi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Instagram Hesap Yönetimi hakkında en çok merak edilen soruları sizler için cevapladık.

Instagram Hesap Yönetimi Nedir?

Bugün pek çok alanda sosyal medyanın gücünden yararlanılıyor. Sosyal medya söz konusu olduğunda Instagram’ın etkileşim gücünün daha fazla olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü bugün yoğun olarak kişisel amaçlı kullanılan Instagram hesapları, kurumsal amaçlı olarak da fazlasıyla kullanılıyor. Yani kurumsal firmalar, sosyal ya da ticari amaçlı olarak Instagram’ın sunduğu nimetlerden faydalanıyor.

Instagram hesapları, sahip olduğu etkileşim gücü sayesinde, kullanıcılarına pek çok avantaj sunuyor. Instagram hesabının sağladığı avantajlar nedeniyle, Instagram hesap yönetiminin profesyonel bir şekilde yapılması gerektiği söylenebilir. Çünkü ancak profesyonel bir yönetim sayesinde Instagram hesabından elde edilecek faydalar maksimum seviyeye ulaşabilmekte.

Bununla birlikte; Instagram hesap yönetimine yönelik hizmet sunan çok sayıda ajans mevcut. Bu ajanslar, birbirine benzemeyen hizmet sunumu ile hizmet alıcılarının hedeflerine ulaşmalarına yardımcı oluyor. Instagram hesap yönetimi için birbirinden farklı hizmet süreleri de var.

Yani 1 aylık olarak sunulabilen yönetim hizmeti 12 aylık olarak da sunulabiliyor. Hizmet süresi arttıkça, hizmetin kapsamı da ister istemez genişliyor.

Instagram Hesap Yönetimi Örnekleri Nelerdir?

Instagram hesap yönetimi için farklı hizmet sunumları mevcut. Hesap yönetim hizmetleri, müşterilerin talepleri doğrultusunda şekilleniyor. Bunun dışında, standart olarak da sunulan Instagram profil yönetimi hizmetleri de var. Ancak her zaman için Instagram hesap yönetimi hizmetleri, müşterilerin hedeflerine uygun olarak sunulmalı. Bu anlamda, verilen hizmetin müşterinin beklentilerini tam olarak karşılaması gerekiyor.

Müşterilerin, kendi hedeflerine ulaşmak için nasıl bir yöntem belirlenmesi gerektiğinin tespiti önemli. Bunun için kapsamlı analiz çalışmaları yapılmalı. Yapılan analizler doğrultusunda müşterinin hedeflerine ne kadar sürede ulaşılabileceği öngörülebilir. Bu çalışmalar doğrultusunda, hedeflere ulaşma süresi belirlendikten sonra hizmet alıcısının minimum olarak alması gereken yönetim hizmetinin ayrıntıları oluşturulabilir.

Genel olarak; Instagram hesap yönetimi örnekleri, aylık standart bir hesap yönetimi ile başlıyor. Bu süre içerisinde hesabın aldığı etkileşimi ve takipçi sayısını artırmak için sistematik çalışmalar yapılıyor. Belirli aralıklarla hizmetten elde edilen sonuçlar, hizmet sunucusu tarafından değerlendiriliyor.

Sosyal medya danışmanlığı hizmetleri arasında bulunan Instagram hesap yönetimi örnekleri sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

Instagram Hesap Yönetimi Faydaları Nelerdir?

Instagram hesap yönetimi ile profil sahiplerinin sayısız fayda elde edebildiklerini söylemeliyiz. Bu faydalar kısa vadeli olduğu gibi uzun vadeli de oluyor. Sosyal medya danışmanlığı hizmetleri kapsamında bulunan Instagram profil yönetimi ile elde edilen faydaların neler olduğu biraz da müşterilerin belirlediği hedefler ile doğru orantılı. Ancak hedefler ne olursa olsun, Instagram hesap yönetimi için standart olarak;

• Hesabın genel anlamda etkileşim düzeyini artırmak,
• Hesap üzerinden paylaşılan postların ulaştığı hedef kitleyi genişletmek,
• Hesabın takipçi sayısını artırmak,
• Hesabın gelişimini sürekli hale getirmek,
• Hesapta meydana gelen gelişmelerin kalıcı olmasını sağlamak vb. hedeflere odaklanılıyor.

Bunların dışında, hizmet alıcısının kendi hedeflerine yönelik olarak özel fayda sağlayan çalışmalar da yapılabilir. Mesela bir hizmet alıcısı için, kendi hesabı üzerinden ürün ya da hizmet pazarlama hedefi de mevcut olabilir. Bu durumda, hizmet alıcısının ticari performansına dönük çalışmalar yapılıyor.

Instagram Hesap Yönetimi Fiyatları Ne Kadar?

Instagram hesap yönetim hizmetlerinin birbirinden farklı olduğunu ifade etmiştik. Hizmet süresi ve hizmet kapsamı değiştiği için hizmet fiyatları da aynı şekilde değişiklik gösteriyor. Bu kapsamda, hizmet alıcılarına standart bir hesap yönetim hizmeti sunulabildiği gibi tamamen Instagram profil sahibine özgü, özel hizmetler de sunulabilmekte.

Standart bir hizmete göre özel olarak sunulan Instagram yönetim hizmetlerinin daha maliyetli olduğu bir gerçek. Ancak bu tarz çalışmalar, Instagram hesabının normalden çok daha kısa sürede başarılı olmasını sağlıyor.

Yani bütçe kısıtı olmayan kişi veya kurumlar, kısa sürede başarılı olabilecekleri bir yönetim hizmeti satın alma imkanları bulunuyor. Instagram hesap yönetimi fiyatları hakkında kesin bilgi alabilmek için hizmeti sunan ajans ile ayrıntılı bir görüşme yapılmalı.

Instagram Hesap Yönetimi Hizmetini Kimler Almalı?

Dünya genelinde 1,5 milyar kullanıcıya sahip olan bir platformda yer alarak kitlelere ulaşmak isteyen herkes Instagram hesap yönetimi hizmetlerine ihtiyaç duymaktadır. Bir markanın gelişim sürecinde, dijital platformların katkısı oldukça fazladır. Markalar, Instagram üzerinden etkileşim gücü yüksek paylaşımlar yapabilmektedir.

Marka tanıtımı yapmak üzere hazırlanan içerikler, ürün ve hizmet reklamlarına kadar pek çok amaca hizmet edebilmektedir. Instagram hesap yönetimi ile markanın gelişimi istikrarlı bir şekilde sağlanmaktadır. Sürecin en başında, markanın yapısı analiz edilerek, markaya uygun düşen çalışmalar belirlenmektedir. Kısacası, dijital dünyada dikkat çekmek isteyen markaların, Instagram hesap yönetimi hizmetlerini muhakkak almaları gerekmektedir.

Instagram Hesap Yönetimi Hakkında Daha Fazla Bilgi Alabilirmiyim?

Instagram hesap yönetimi, farklı sürelerde ve özgün bir şekilde sunulabilmekte. Bazı durumlarda hizmet alıcısı için kısa bir yönetim hizmeti yeterli olabilirken bazen uzun dönemli çalışmalar yapmak gerekiyor. Uzun dönemli çalışmalar, Instagram hesabının gelişiminde ivme kazanmasına yardımcı oluyor. Yani hizmet süresi sonunda, istenilen düzeye ulaşabilen Instagram hesabı kazandığı ivme ile birlikte başarılı olma durumunu devamlı hale getiriyor.

Bu anlamda, Instagram hesap yönetim ile ilgili nasıl bir hizmete ihtiyaç duyulduğu önemli. Bunu tespit etmenin yolu da hizmet alıcısının hedeflerini doğru algılamaktan ve stratejileri doğru belirlemekten geçiyor.

Instagram profil yönetimi söz konusu olduğunda nasıl bir çalışma gerektiği konusunda Creaviser ile görüşebilirsiniz. Bu sayede ihtiyaç duyduğunuz Instagram hesap yönetim hizmetini profesyonel bir şekilde alarak hedeflerinize ulaşabilirsiniz.

Tüm soru ve görüşleriniz için İletişim sayfamızdaki formunu doldurarak veya 0532 406 95 86 WhatsApp Destek Hattı üzerinden bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Instagram hesap yönetimi hakkında merak edilenler

İletişim

Dijital pazarlama ve performansınız nasıl geliştirebilirsiniz merak ediyorsanız, bilgi almak için bizimle hemen iletişime geçin!