Büyüme hedefi olan her markanın mutlaka başvurduğu bir hizmet olan mobil uygulama geliştirme konusunda Creaviser ayrıcalıklarını keşfetmeye hazır olun! Mobil uygulama geliştirme alanındaki deneyimimizi ve bilgi birikimimizi dijitalleşen projeleriniz de yüksek kalitede teknolojiler üretmek için kullanıyoruz. Android ve İOS gibi en çok kullanıcıya sahip mobil platformlar da ihtiyaçlara cevap veren mobil uygulamalar geliştiriyoruz. iOS ve Android uygulama hizmetlerimiz sadece büyük şirketlere yönelik olmayıp, küçük ve orta ölçekli şirketler için oluşturulabilecek uygulamaları da kapsamaktadır. App Store‘da iOS işletim sistemi kullanılarak geliştirilen mobil uygulamalara, Google Play üzerinden Android işletim sistemi kullanılarak geliştirilen mobil uygulamalara ulaşılmasını sağlıyoruz.

 İOS ve Android uygulamaları ile hem erişilebilirliğinizi geliştirmek hem de müşterilerinizi arttırmak için bizimle iletişime geçin.

Mobil Uygulama Geliştirme Avantajları

Mobil uygulamalar iş süreçlerini daha pratik hale getiren yazılımlardır. Mobil yazılım tasarımında kodlamanın hatasız olması gerekmektedir. Ayrıca ihtiyaçlara göre de yazılım güncellemelerinin belirli aralıklarla yapılmasına dikkat edilmelidir.

Mobil uygulama geliştirme avantajları genel olarak şöyledir:

 • Ticari faaliyetlerin verimli yürütülmesini sağlar,
 • Markaların hizmet kalitesini artırır,
 • Markaya olan bağlılığı geliştirir,
 • Kurumsal yapının oluşturulmasına destek sunar,
 • İş yönetimini geliştirerek markanın rekabet gücünü artırır,
 • Ürün/hizmet satışlarını artırmada işlevseldir.
mobil uygulama geliştirme markanıza neler katar

Mobil Uygulama İçerik Özellikleri

Her mobil uygulama için tamamen birbirinden farklı ve kişiselleştirilebilir alanlar oluşturuyoruz

 • Animasyon Alanları
 • Sosyal Medya Entegrasyonu
 • Sınırsız Ürün Yükleme
 • Banner Alanları
 • Listeleme Bölümleri
 • Haberler ve Duyurular
 • Anket ve Form
 • Site İçi Arama
 • E-Ticaret Sistemi
 • Foto Galeri
 • Google Haritalar
 • Üyelik Sistemi
 • İnsan Kaynakları
 • Veri Alanları
 • Özel İstekler
 • Katmanlı Kategori
 • Portfolyo
 • Teklif Talep Sistemi
 • Video Galeri
 • Üyelik Sistemi

Mobil Uygulama Yazılım Özellikleri

Mobil uygulama geliştirme hizmetleri içerisinde standart olarak sunduğumuz özelliklere göz atabilirsiniz.

Özgün Tasarım

Bir uygulamanın özgün olması, marka bilinci oluşturmak açısından önemlidir. Farklı tasarım ve teknik özelliklere sahip olan yazılımlar, markanın kısa sürede benimsenmesine katkı sağlamaktadır. Özgün tasarım, yalnızca görsel unsurların daha önce karşılaşılmamış bir formatta sunulması değildir. Yazılımın üretilme aşamasında kullanılan kod bileşenlerinin ve görselliğe sahip tüm unsurların özgün olması anlamına gelmektedir.

Kullanıcı Dostu Tasarım

Mobil uygulamalar, farklı taleplere cevap vermek adına geliştirilen oldukça popüler teknolojilerdendir. Kurumsal kimliği yansıtmak için gerekli olan mobil uygulamalarda kullanıcı dostu ara yüz tasarımı oldukça önemlidir. Sade ve şık ara yüz tasarımları ile kullanıcı odaklı mobil uygulamalar geliştiriyoruz.

Bildirim ve Uyarı Sistemi

Kullanım amacı ve sektörü ne olursa olsun mobil uygulamalarla alakalı bildirim sistemi ve uyarılar sayesinde kullanıcılara yönelik çözümler mümkün! Mobil uygulama kullanıcıların deneyimini iyileştirme amacı güder. Bu nedenle de her bildirim için özel ses ve uyarılarla kullanıcıların deneyimini iyileştiriyor ve etkileşim oranını arttırıyoruz.

Dil Seçenekleri

Mobil uygulama geliştirme hizmeti ile tüm dünyaya açılmanıza olanak sağlıyoruz. Bu kapsamda da dil seçeneği ile ilgili gerekli olan altyapıyı mobil uygulama sistemleri içerisinde entegre olarak sunuyoruz. Dilediğiniz dil seçenekleri ile hedeflediğiniz kullanıcı kitlesine ulaşmanıza olanak veriyoruz.

Canlı Destek

Canlı destek sisteminin dijital yapıların tümünde ne denli önemli olduğunu çok iyi biliyoruz. Creaviser olarak geliştirdiğimiz mobil uygulamaların tamamında canlı destek çözümü sunarak beklentilerinizi karşılıksız bırakmıyoruz.

IOS ve Android Uyumluluk

Mobil uygulamalardan söz edildiğinde işletim sistemlerine göre farklılık ön plana çıkar. Peki, Creaviser olarak işletim sistemi farklılığı ile ilgili ne tür çözümler sunuyoruz? IOS ve Android gibi dünyanın en çok kullanılan sistemlerinde tam uyumluluk sağlıyoruz.

Google Analytics Entegrasyonu

Uygulamanıza dair oldukça değerli olan pek çok parametreyi anlık olarak görmek ister misiniz? Yol haritasını çizebileceğiniz bir mobil uygulamaya sahip olmak için bu özelliği dikkate almalısınız. Ziyaretçi verilerini yorumlayarak mobil uygulamanızın verimini arttırmanızı Google Analytics entegrasyonu ile başarmanızı sağlıyoruz.

Anlık Güncellemeler

Mobil uygulamanın sağlıklı çalışmasını ve sürekliliğini sağlamak için düzenli olarak güncelleme alması gerekmektedir. Creaviser olarak güncellemeleri saniyeler içinde tamamlanan uygulamalar vaat ediyoruz. Üstelik her güncellemede daha gelişmiş mobil uygulamalara sahip olmanızı mümkün kılıyoruz.

Düşük Veri Kullanımı

Doğru orantılı veri kullanımı ile çalışan sistemler uygulama mağazalarında önerilenler arasında daha hızlı yer alırlar. Kararlı çalışma prensiplerine sahip kodlama teknikleri ile mobil uygulamalar geliştirerek markanızın daima ön planda olmasını sağlıyoruz.

Periyodik Yedekleme

Negatif yapıdaki yazılım veya hack saldırıları gibi olumsuz durumlarda yaşanabilecek sistemsel kayıplar zaman ve maddi kayıplarına neden olabilir. Bu ve benzeri faktörleri en aza düşürmek için mobil uygulama verilerini periyodik olarak yedekliyoruz.

Kullanıcı Segmentasyonu

Mobil uygulama geliştirme sistemleri içerisinde kullanıcı segmentasyonu stratejik öneme sahiptir. Kullanıcıların sadece kendi ilgi alanları ile bağlantılı sonuçlara ulaşması sağlıyoruz. Böylelikle daha kullanışlı ve kullanıcı odaklı bir mobil uygulama deneyimi yaşatıyoruz.

Hız Optimizasyonu

Hızlı çalışan mobil uygulama tasarımları için sürekli geliştirdiğimiz kodlama teknikleri uyguluyoruz. Yapılan bu işlemlerle beraber uygulama açılma süreleri hızlı olduğu kadar stabil de olan mobil uygulama tasarımları oluşturuyoruz.
mobil uygulama geliştirme süreci

Mobil Uygulama Geliştirme Süreci

En iyi mobil uygulama geliştirme deneyimi için müşterilerimize sunulan hizmetler şunlardır:

 1. Proje tanımı: Projenin amacı ve hedeflerinin belirlenmesi için planlama yapılır.
 2. Analiz: Uygulamanın kullanıcı ihtiyaçlarını ve beklentilerini anlamak için yapılan araştırma ve analizler tamamlanır.
 3. Tasarım: Uygulamanın görsel ve işlevsel tasarımları oluşturulur.
 4. Geliştirme ve test: Uygulamanın kodlama süreci tamamlanır, testler uygulanır.
 5. Beta sürümü: Uygulamanın test edilmiş sürümü belirli kullanıcılara denetilir ve geri bildirimler toplanır.
 6. Bakım ve güncelleme: Kullanım süresi boyunca gerekli bakım ve güncelleştirme faaliyetleri gerçekleştirilir.

Mobil Uygulama Geliştirme Hizmetleri

Markanızın daha fazla kitleye erişmesinde rol oynayacak mobil uygulama hizmetleri sunuyoruz.

Kitap okumanın sayısız faydalar sunduğu biliyoruz. Dijital dünyanın gelişmesi ile birlikte kitap uygulamaları da ilgi gören uygulamalar arasına girmeyi başardı. Bununla birlikte, başarılı bir kitap okuma uygulaması bazı özelliklere sahip olmalı. Öncelikle, kitap okuma uygulamaları pratik bir ara yüze sahip olmalı ve bu haliyle kolay anlaşılabilir bir yapıda tasarlanmalı. Bu sayede, kullanıcıların herhangi bir zorluk yaşamadan kitap seçmeleri ve okumaya başlamaları mümkün olabilir.

En iyi kitap okuma uygulaması denildiğinde çok sayıda fonksiyona sahip olan yazılımların daha çok ilgi gördüğüne tanık oluyoruz. Başarılı bir uygulamanın kullanımı sırasında, yazılımın herhangi bir hata vermemesi de önemli bir konu. Kitap uygulamaları, tasarım aşamasında teknik açıdan hatasız bir şekilde yazılmalı. Sürekli hata veren bir uygulamanın başarılı bir kitap okuma uygulaması olarak ilgi görmeyeceği bir gerçek…

Ticari oluşumlar için mobil uygulamalar üzerinden pazarlama faaliyetleri yapmak son derece önemli… Çünkü artık müşterilerin büyük bir kısmı, dijital platformlarda yer alıyor. Üstelik cep telefonu aracılığı ile ürün ve hizmet satın alma oranları da bir hayli yüksek. Durum böyle olunca mobil uygulama kullanımı, ticari firmaların da ilgisini çekiyor.

Ancak her ticari uygulama da istenilen sonuçlar sağlayamamakta. Başarılı bir online satış uygulaması, tahsilat alma yöntemlerini eksiksiz olarak yazılıma entegre edebilmeli. Çünkü ticari uygulama aracılığıyla ürün ya da hizmet satın alan müşterilerin; ödeme aşamasında sorun yaşaması, satış süreci için olumsuz olarak değerlendirilebilir. Online satış siteleri ticari firmaların iş süreçlerine uygun bir şekilde tasarlanmalı. Bu yönüyle ticari uygulamaların özgün olmaları gerektiği söylenebilir.

Finansal veriler portföy yatırımı yapanlar için önemli göstergeler arasında yer alıyor. Finans uygulamaları kullananlara, anlaşılabilir bir platform sunulmalı.

Bununla birlikte:

• Önemli verilerin kayıt altına alınması,
• Sınır limitlerin belirlenmesi,
• Sınır limitlerin aşılması durumunda kullanıcılara uyarı verilmesi,
• Sınır limitlerin aşılması ile birlikte otomatik işlemlerin yapılması,
• Değişkenlerin başarılı bir şekilde raporlanması,
• Değişimlerin tablolara yansıtılması gibi özellikler de finans uygulaması kullanıcıları için önemli.

Finans yazılımı söz konusu olduğunda daha özgün bir yapıda olan kişisel finans uygulaması da tasarlamak mümkün. Ya da mevcut bir finans programı için kişiselleştirme işlemleri uygulanabilir. Bu sayede, finans işlemlerini pratik bir şekilde takip etmek de mümkün hale gelebilir.

Bir sağlık uygulaması kullandığınızda, o yazılımdan neler beklersiniz? Hastane ziyaret takibi yapmak, vücut analizlerini kayıt altında tutmak, günlük ihtiyaç duyulan adım bilgilerini tespit etmek, kilo kontrolü yapmak bunlardan birkaçı olabilir. Ancak kişiselleştirilmiş bir sağlık yazılımı kullanarak bunun çok daha fazlasını yapmak mümkün.

Piyasadaki en iyi sağlık uygulamaları göz önüne alınırsa bu yazılımların:

 • Dikkat çekici bir ara yüze sahip oldukları,
 • Kullanıcılar için pratik bir kullanım deneyimi sundukları,
 • Pek çok sağlık verisi takibi için yeterli teknik desteği sağladıklarını,
 • Verilerin korunması için güvenli bir altyapı sundukları,
 • Online takibe imkan tanıdıkları görülüyor.

Hatta kişisel sağlık programları sağlık verilerinin kişisel bazda takibine ve kaydına da imkan tanıyor. Bu, tamamen yazılımın nasıl programlandığı ile ilgili bir konu. Kişisel sağlık takibine imkan tanıyan programlar, kullanıcıların hayatını kolaylaştırıyor.

Yaşamla ilgili olan her şey, lifestyle uygulamaları konusu oluyor. Başarılı bir yaşam tarzı uygulaması ise, aynı anda çok sayıda veri takibine imkân tanımalı. Örneğin, kilo vermek spor programı sunan bir yazılım, bu amaçla diyet planları da sunabilmeli. Çünkü, lifestyle uygulaması söz konusu ise, tekdüze yazılımların artık kullanıcıları heyecanlandırmadıklarını söyleyebiliriz.

Kullanıcılar, tek bir veri takibine imkân tanıyan yazılımlardan ziyade aynı anda birden çok yazılımın sağlayacağı imkanları sunan yazılımları daha kullanışlı buluyor. Lifestyle ile ilgili bir mobil yazılım da bu nedenle, çok yönlü bir yapıya sahip olmalı. Sahip olduğu dinamik göstergeleri sayesinde, ihtiyaç duyulan veri takibini pratik bir şekilde sağlamalı.

Artık önemli haberlerin takibi için akşam saati haberlerini beklemeye gerek bulunmuyor. Çünkü kullanışlı bir haber uygulaması standart haber sunan bir platformdan çok daha fazlasını sağlıyor. Bu anlamda, en iyi haber uygulaması adı altında piyasada çok sayıda yazılımın, birbirinin kopyası olduğunu görmekteyiz.

Bu uygulamaların, birbirine benzer bir tasarımı kullandıkları da görülüyor. Ancak başarılı haber uygulamaları özgün bir yapıya sahip olmakla birlikte teknik açıdan da benzersiz olmalı. Ancak bu tarz bir yaklaşım sonucunda başarılı bir haber yazılımı tasarlamak mümkün olabilir.

Bir ticari firmanız ya da işletmeniz var ve internet üzerinden satış yapmak mı istiyorsunuz? Mobil uygulamalar artık bu amaçla tasarlanan en doğru uygulamalar arasında yer alıyor. Son dönemde online market uygulamaları kadar giyim uygulamaları da ilgi gören yazılımlar olarak gösterilebilir.

İyi bir alışveriş uygulaması yeterli özellik ve fonksiyonu, kullanıcılarına sunabilmeli. Alışveriş uygulamaları, müşterilerin kısa sürede hatasız bir alışveriş deneyimi yaşamalarına yardımcı olmalı. Bu yazılımların tasarım süreci, ticari oluşumun yapısına uygun olmalı. Ayrıca yazılımın genelinde, uygulamayı kullananların alışveriş yapma güdüsünü harekete geçirecek bir görsel tasarım kullanımı da ihmal edilmemeli.

Akıllı telefonlarda son dönemde ilgi gören uygulamalar arasında seyahat uygulamaları da yer alıyor. Başarılı bir seyahat uygulaması kullanarak farklı lokasyonlarda konaklama yeri seçmek mümkün. İstenilen özelliklere sahip bir otel ya da misafirhane bulmak için bu tip uygulamalar benzersiz avantajlar sağlıyor. Bu uygulamalar, tasarım aşamasında ise titiz bir çalışmayı gerektiriyor.

Seyahat için kullanılan uygulamaların her şeyden önce basit bir kullanıcı deneyimi sunması önemli. Çünkü kafa karıştırıcı bir ara yüze sahip uygulamaların performans açısından yararlı olduğu söylenemez. Seyahat için tasarlanan uygulamalar, yolculuk uygulaması olarak da kullanılabilir. Yani uygulamada yer alacak özellikler, hizmet alıcısının taleplerine göre belirleniyor.

Uzaktan eğitimin hızlı bir şekilde gelişmesi ile eğitim uygulamaları daha önemli hale geldi. Artık zaman ya da mekân sınırı tanımadan mobil uygulamalar sayesinde her konuda eğitim almak mümkün. Bu anlamda herhangi bir eğitim kurumu için özel olarak tasarlanan okul uygulamaları da kullanılabilir. Bu uygulamalar üzerinden, eğitim alınan okulun sunduğu müfredat takip edilebilir. Bunun dışında, genel bir eğitime yönelik olarak tasarlanan uygulamalar da oldukça ilgi görüyor.

Başarılı bir eğitim uygulaması sayesinde herhangi bir eğitim merkezine gitmeye gerek bulunmuyor. Bu durum, her zaman ve her yerde eğitim almaya da olanak sağlamakta. Hizmet alıcısının talebine göre, uygulamaya istenilen her özelliği eklemek de mümkün. Örneğin, internet üzerinden canlı ders uygulamaları da aktif bir şekilde yapılabilir. Bu anlamda, uygulamada yer alacak özelliklerin sınırı, hizmet alıcısının ihtiyacı ve hayal gücü ile sınırlı.

Eğlence sektörü her geçen dönem daha da ilgi gören bir alan. Sektörün bu kadar ilgi görmesi eğlence uygulamaları için de bir dönüm noktası oluşturmakta. Bu anlamda, eğlence sektörüne çok sayıda alanın girdiğini söyleyebiliriz.

Eğlence uygulaması genel olarak;

 • Müzik,
 • Televizyon,
 • Oyun,
 • Film,
 • Kitap ve dergi gibi alanlara hitap ediyor.

Başarılı bir eğlence yazılımı, çok sayıda eğlence unsurunu tek bir uygulama içerisinde bulundurabilmeli. Bu sayede, uygulamayı kullananların tek bir mobil uygulama ile eğlenceye dair her şeye ulaşması mümkün olur. Eğlenceye yönelik uygulamaların tasarım sürecinde, kullanıcıların dikkatini çekebilecek unsurlara ağırlık verilmesi de gerekiyor.

Artık kalori hesabı yapmak için başarılı bir uygulama kullanmak yeterli! Gıda uygulamaları herhangi bir gıdanın içerdiği besin değerini hesaplayabiliyor. Aynı zamanda miktar bazında, besinlerin kalori hesabını pratik bir şekilde yapmak da mümkün. Bunun için başarılı bir gıda uygulaması tasarımı gerekiyor.

Besin uygulamaları yapılan tasarıma göre farklı özelliklere sahip olabilir. Örneğin, uygulamaya yemek tarifleri eklemek, sağlıklı diyet programları koymak ya da uygulama üzerinden kalori takibi yapmak da olanaklı. Başarılı bir yemek tarifi uygulaması için görsel seçimi ve kullanımına dikkat edilmeli. Gıda üzerine tasarlanan mobil uygulamalar güncel bilgiler ve yemek tarifleri de içermeli.

Günün yorgunluğunu atmaya ihtiyacınız mı var? O zaman başarılı bir tasarıma sahip spor uygulamaları tam size göre! Başarılı bir spor uygulaması ile egzersiz programlarınızı düzenli hale getirebilirsiniz. Ayrıca gelişim takibi yapmak, kilo kontrolü sağlamak, kas grubu bazında antrenman programı düzenlemek de mümkün.

En iyi spor uygulamaları olarak tasarlanan yazılımlar, vücudu en etkili şekilde çalıştıran antrenman programlarını içermeli. Bununla birlikte, vücut kitle endeksini düzenli olarak belirleyen ve sağlıklı bir vücut için nelerin yapılması gerektiğine dair bilgiler sunan uygulamalar da ilgi görmekte. Herhangi bir spor yazılımının daha kapsamlı hale getirilmesi için evde spor uygulamaları şeklinde tasarımı da mümkün. Uygulamada yer alan egzersiz programlarının görsel unsurlarla desteklenmesi ise ihmal edilmemeli.

Günlük olarak gazete takip etmeyi sevenler için başarılı yazılımlar bulunuyor. Gazete uygulamaları ile mobil cihazlar üzerinden pek çok gazeteye anında ulaşılabilir. Üstelik ilgi duyulan haberlerin kaydedilmesi ve istenildiği anda tekrar okunabilmesi de uygulama sayesinde son derece pratik. Başarılı bir medya uygulaması popüler dergilere de ulaşım imkanı sağlayabilir.

Bu sayede güncel konulardan haberdar olmak ve farklı yazarları takip etmek kolay hale geliyor. Başarılı bir gazete uygulaması manşet haberlerini ilk sayfasında yayımlamalı. Bu amaca yönelik olarak okuyucunun ilgisini çekebilecek bir tasarım oluşturulabilir. Bu tip uygulamalar, akıllı telefonlarda yer alan işletim sistemi güncellemelerine de uyumlu bir şekilde tasarlanmalı.

Resim ve video, özellikle sosyal medyayı yoğun bir şekilde kullananlar için önemli medya unsurları arasında yer alıyor. Başarılı bir resim uygulaması herhangi bir görsel üzerinde çok sayıda düzenleme aracı kullanmaya imkan tanımalı. Ayrıca, pek çok filtrenin de pratik bir şekilde kullanımına yönelik bir tasarıma sahip olmalı.

Bununla birlikte, video uygulamaları da çok sayıda düzenleme aracı sunabilmeli. Videolarda belirli kısımların kesilmesi, filtrelerin kullanılması, video üzerine yazı ya da görsel eklenmesi ve efektlerin kullanılması video düzenleme uygulamaları için temel özellikler olarak sayılabilir. Resim ve video uygulamaları sürekli güncellenen fonksiyonel araçları barındırmalı. Bu sayede herhangi bir görseli düzenlemek için yeni bir uygulamaya ihtiyaç duyulmaz.

Günümüzde popüler olan çok sayıda sosyal ağ uygulaması bulunuyor. Facebook ve Instagram, bu uygulamaların başlıcaları olarak gösterilebilir. Ancak sosyal ağ uygulamaları yalnızca spesifik uygulamalar olarak düşünülmemeli. Herhangi bir ilgi alanına yönelik olarak hazırlanan bir web sitesinin de kendi sosyal ağı tasarlanabilir.

Bu sayede, ağa kayıtlı olanlar kendi aralarında sosyal paylaşımlarda bulunabilir. Bir ticari oluşum için de bu tür uygulamalar kullanışlı sayılıyor. Aynı ekipte yer alanların tek bir sosyal ağ yazılımı ile anlık iletişimleri sağlanabilir. Bu tip yazılımlarda, karşılıklı sohbet imkanlarının geliştirilmesine odaklanılmalı. Konuşma verilerinin aktarımı ile birlikte medya öğelerini karşı tarafa güvenli gönderme özellikleri de uygulamaya eklenmeli. Ancak bu sayede, başarılı bir sosyal ağ programı oluşturulabilir.

Dışarı çıkmadan önce, genellik birçoğumuz hava durumu uygulaması kullanırız. Bu alanda tasarlanan ve kolay bir kullanıcı ara yüzüne sahip olan bir uygulama, işimizi oldukça kolaylaştırabilir. Başarılı hava durumu uygulamaları havanın mevcut durumu hakkında anlık rapor sunabilmeli. Ayrıca görsel unsurları kullanarak da kullanıcılarına özet bilgiler verebilmeli.

Tasarım özelliklerine göre yağışlı ya da karlı havalarda, kullanıcılara uyarılar gönderen uygulamalar da kullanışlı olabilir. Meteoroloji uygulamaları için en ideal özellik, hava durumunu hatasız olarak kullanıcılarına aktarabilmesi. Bunun için de haber kaynaklarının yazılımla doğru bir şekilde entegre edilmesi gerekiyor. Hava durumu programları günün belirli saatlerine yönelik tahminleri, kullanıcılarına kesintisiz aktarabilme özelliğine sahip olmalı. Bunun için de tasarımın kusursuz bir şekilde yapılmasına dikkat edilmeli.

Mobil Uygulama Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Mobil Uygulama ilgili merak edilen ve sıklıkla sorulan soruların cevaplarını bulabilirsiniz

Mobil Uygulama Nedir?

Akıllı telefonlar ve tabletler ile uyumlu olacak şekilde kodlanmış ve özel olarak tasarlanmış yazılımlara mobil uygulama denir.

Akıllı telefonlar sayesinde artık pek çok işlemi pratik bir şekilde yapmak mümkün. Mobil cihazların geldiği son durumda, kurumsal oluşumlar için mobil uygulamalarla iş süreçleri daha verimli bir şekilde gerçekleştirilebiliyor.

Ticari kuruluşlar için iş süreçlerini mobil uygulamalar üzerinden yürütmek de pek çok avantajı beraberinde getirmekte. Mobil uygulamalar, markaların yönetimsel anlamda başarılarını artırırken sosyal amaçlı kuruluşlar için de çözümler sunuyor.

Mobil uygulamaların kullanımı yalnızca akıllı telefonlarla sınırlı da kalmıyor. Tabletler de mobil yazılımların kullanılabildiği platformlar arasında yer almakta. Ticari firmalar için tasarlanan mobil uygulamalar için çok sayıda fonksiyonu tek bir yazılım üzerinden sunabilmesi önemli.

Bunun için firma ihtiyaçlarına uygun bir mobil yazılım tasarlanmalı. Mobil yazılımların kurumsal oluşumlar için faydalı sonuçlar sağlaması adına tasarım süreci öncesinde, hizmet alıcısının mevcut durumu kapsamlı bir şekilde analiz edilmeli.

Mobil Uygulama Örnekleri Nelerdir?

Mobil yazılımlar her geçen gün daha kapsamlı yazılımlar olarak karşımıza çıkıyor. Mobil yazılım çeşitleri her geçen gün artsa da bu yazılımların pek çok yarar sağladığı bir gerçek. Bununla birlikte, mobil uygulama örnekleri için standart bir model sunmak zor. Çünkü her birinin sahip olduğu özellik birbirinden farklı.

Başarılı bir mobil yazılım söz konusu olduğunda yazılımın mobil cihazlarda sorunsuz çalışması en önemli unsurlar arasında yer alıyor. Bununla birlikte, iyi bir mobil yazılımın görsel tasarımı da özgün olmalı. Özgün tasarımlar, hizmet alıcısının aynı sektördeki rakipleriyle daha kolay bir şekilde rekabet etmesine yardımcı olmakta.

Özgün bir yazılım tasarlarken, kesinlikle basit bir kullanıcı deneyimi sunan tasarımlar üzerinde durulmalı. Çünkü bir mobil yazılım ne kadar başarılı da olsa kullanıcılar tarafından basit bir şekilde kullanılamıyorsa o yazılımın uzun ömürlü olacağını söylemek mümkün görünmüyor.

Sonuç olarak, mobil yazılım örnekleri, hizmet alıcısının beklentilerini tam anlamıyla karşılamalı. Alıcının hedeflerine hizmet eden özgün tasarımlar, marka gelişimine de destek oluyor.

En iyi mobil yazılım örnekleri için yazılım projeleri sayfamızda detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Mobil Uygulama Faydaları Nelerdir?

Mobil uygulamaların markalar üzerindeki faydaları oldukça fazladır. Bu faydalardan bir kaçını sıralarsak;

 1. Rakiplerinize karşı rekabet avantajı sağlamak
 2. Reklam maliyetlerine katkı sağlamak
 3. Satışları arttırmak
 4. Ulaşılabilirliği yükseltmek

Mobil yazılımların hizmet alıcılarına sağladığı sayısız yarar bulunuyor. Öncelikle başarılı bir mobil yazılım, kurumsal kimlik gelişiminde büyük bir rol oynamakta. Mobil uygulamalar, hizmet alıcısının hedef kitlesini artırmada da yardımcı bir teknoloji olarak kabul ediliyor. Mobil yazılım sayesinde hizmet alıcısının hedef kitlesi hızlı bir şekilde genişliyor.

Markalar için de benzer bir durum geçerli. Firmalar, mobil uygulamalar üzerinden sundukları hizmetlerle mevcut müşterilerinin firma bağımlılığını artırırken yeni müşteriler kazanma imkanına da sahip oluyor. Mobil uygulamalar fonksiyonel özellikleri sayesinde firmaların karlılık düzeyine doğrudan katkı sağlıyor.

Mobil yazılımlar, ticari oluşumların hizmet anlamında gelişmelerine de yardımcı olmakta. Bununla birlikte, mobil yazılımların güncelliğinin korunması da hizmet alıcıları tarafından dikkat edilmeli. Her ne kadar mobil uygulamalar, kurumsal anlamda önemli yararlar sağlasa da yazılımların güncel olmaması ya da teknik açıdan hatalara sahip olması, markaya zarar verebilecek unsurlar arasında yer alıyor.

Mobil Uygulama Fiyatları Ne Kadar?

Mobil uygulama fiyatları proje bazında değişiklik gösteriyor. Mobil yazılımların sahip olduğu özellikler hizmet fiyatlarını belirlemede de öncü…

Mobil bir yazılımın tasarımı için kapsamlı planlamaların yapılması gerekiyor. Öncelikle hizmet alıcısının yazılımdan neler beklediği eksiksiz ortaya koyulmalı. Taleplerin belirlenmesinden sonra kapsamlı bir çalışma planı yapılmalı. Çalışma planında yazılımın görsel ve teknik özellikler ortaya koyularak yazılımın hizmet alıcısına hangi faydaları sağlayabileceği de tespit edilmeli.

Birtakım saptamalar yapıldıktan sonra hizmet alıcısına, yazılımla ilgili bir örnek sunulmalı. Taslakla ilgili onay alındıktan sonra yazılımın tasarlama süreci özveri çalışmalarla tamamlanmalı.

Toparlayacak olursak mobil uygulamaların fiyatları her projenin kendi özelliklerine ve içeriklerine göre farklılıklar gösterir. Mobil uygulama ücretleri hakkında detaylı bilgi için Teklif Formunu göndermeniz yeterli olacaktır.

Mobil Uygulama Hizmetini Kimler Almalı?

Marka algısını geliştirmek isteyen herkesin mobil uygulama hizmetlerini almaları tavsiye edilmektedir. Yazılımlar; markanın bilinirliğini artıran, iş süreçlerini pratik hale getiren uygulamalardır. Mobil cihazların kullanıcı sayısının her geçen gün artması, markalaşma sürecinde mobil uygulama hizmetlerinin önemini daha da artırmaktadır.

Marka yapısına uygun olarak tasarlanan bir uygulama ile iş yönetimi kolaylaşmaktadır. Mobil uygulamalar, markayla ilişkili olan tüm kesimin markaya olan bağlılığını artırmaktadır. Ticari hedefi olan markalar da, mobil uygulama üzerinden önemli satış gelirleri elde edebilmektedir. Mobil uygulama hizmetleri, dijital platformlarda dikkat çekmek isteyen markaların ihtiyaç duydukları önemli hizmetler arasında yer almaktadır.

Mobil Uygulama Hakkında Daha Fazla Bilgi Alabilirmiyim?

Mobil uygulamalar farklı fonksiyonel özellikleri ile hizmet alıcıları için önemli olan yazılımlar arasında yer alıyor. Mobil yazılımların hazırlanarak kullanıma sunulmasından sonra yazılımla elde edilen sonuçların istatistiksel olarak analiz edilmesi de mümkün. Bu durum, uygulama kullanıcılarının yazılımdan elde ettiği sonuçları somut olarak ortaya koymakta.

İstatiksel verilere dayanılarak yazılımın hangi yönlerinin eksik kaldığı ve hangi fonksiyonların geliştirilmesi gerektiği anlaşılabilir. Yazılımdaki eksikliklerin ortaya koyularak gerekli çalışmaların yapılması, yazılımından elde edilen verimliliğe katkı sağlıyor.

Başarılı bir mobil yazılım için profesyonel firmalarla çalışılmalı. Creaviser, profesyonel yazılım ekibi ile irili ufaklı tüm markalar için en iyi mobil yazılım hizmeti sunan firmalar arasında. Web tasarım dünyasındaki önemli gelişmeleri, en güncel bilgileri, faydalı ip uçlarını ve önemli konuları hemen okuyun.

Mobil yazılımların tasarımı ile ilgili kapsamlı bilgi almak için Creaviser’ın profesyonel mobil yazılım ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.

mobil uygulama hakkında merak edilenler