Arama motoru optimizasyonu (kısa adı ile SEO) hizmeti ile Google, Yandex, Bing gibi diğer büyük arama motorlarında web sitenizi ilk sıralarda görmek istermisiniz? En iyi SEO uzmanları ile ürün veya hizmet sayfalarınızın tıklama oranlarını arttırıyor ve potansiyel müşterilerinizin sitenizi ziyaret etmelerini sağlıyoruz. Web sitenize özel arama sorgularına odaklı çalışmalar ile her geçen gün artan organik web trafiği oluşturuyoruz. Güncel arama trenlerini içeren İç SEO, Dış SEO, Yerel SEO ve Teknik SEO hizmetleri ile web sitenizin görünürlüğüne katkı sağlıyoruz. Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) hizmeti ile reklam maliyetlerinizi düşürüyoruz.

Satış grafiğini yükseltmek, web sitesi üzerinden talep toplamak veya ziyaretçilerin form doldurmasını sağlamak gibi pek çok farklı amaç için bizimle iletişime geçin.

Arama Motoru Optimizasyonu Avantajları

Arama Motoru Optimizasyonu yaptırdığımda ne tür avantajlar elde edebilirim diye düşünüyor olabilirsiniz. Üstelik bu hizmetimizin yanı sıra web sitenizin performansını iyileştirmeyi de hedefliyoruz. Markanızın daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayacak SEO çalışmaları için Creaviser SEO Uzmanları ile hizmet veriyor.

Google’ın algoritmalarına yönelik olarak yapılan SEO çalışmaları ile:

 • Web sitesinin ziyaretçi sayısı artar,
 • Web sitesi daha görünür hale gelir,
 • Markanın web sitesi aracılığı ile tanınırlığı artar,
 • Markanın sosyal medya hesapları gelişir,
 • Ürün/hizmet satışları artar,
 • Web sitesi üzerinden reklam geliri elde etme imkanı oluşur,
 • Markanın etkileşim gücü artar.
arama motoru optimizasyonu seo markanıza neler katar

Arama Motoru Optimizasyonu İçerik Özellikleri

Her Arama Motoru Optimizasyonu diğer adı ile SEO için tamamen birbirinden farklı ve kişiselleştirilebilir alanlar oluşturuyoruz

 • Google Search Console Kurulumu
 • Google Analytics Kurulumu
 • Eklenti Kurulumu
 • Site Hızı Optimizasyonu
 • İçerik Optimizasyonu
 • Site İçi Optimizasyon
 • Google Haritalar
 • Üyelik Sistemi
 • İnsan Kaynakları
 • Yandex Metrica Kurulumu
 • Kurumsal Sayfa Kontrolü
 • Veri Alanları

Arama Motoru Optimizasyonu Genel Özellikleri

SEO çalışmaları kapsamında ihtiyacınız olanı belirliyor ve bu konuda çalışma yapmak adına üzerimize düşeni yapıyoruz. Kalite, başarı ve kusursuzluğu bir araya getirirken size memnun kalacağınız bir süreç vaat ediyoruz.

Rakip Analizi

Dijital dünyada rakiplerinizin neler yaptığını bilmeden çalışma yapmanın pek bir anlamı yoktur. Bu bilinçle hareket eden Creaviser, sizi başarıya götürecek olan rakip analizini gerçekleştirir. Bu da aslında başarıyı beraberinde getirecek olan asıl detaylardan bir tanesidir.

Anahtar Kelime Analizi

Rakip analizinin devamı olarak düşünebileceğiniz anahtar kelime analizi hangi kelimeler üzerinde yoğunlaşmanız gerektiğini gösterir. SEO çalışmalarının özünü oluşturan anahtar kelime analizi konusunda Creaviser olarak en etkili araçları kullanıyoruz. Böylelikle en etkili sonuçlar için size destek oluyoruz.

İçerik Çalışması

SEO çalışmalarının bir parçası olarak sizi Google’da ön plana çıkaracak içerikler oluşturuyoruz. Editör ekibimizin güçlü olmasının yanı sıra bütün ekibimizin Google algoritmaları konusunda bilgi sahibi olması başarıyı beraberinde getiren detayları kullanmamızı sağlar.

Doğru Bütçe

SEO çalışması yaptırmak adına bütçenizin çok üzerinde bir çalışma planlamak mantıklı değildir. Çünkü bütçe en az SEO çalışmasının başarısı kadar değerlidir. Siz de ekibimizin kaliteli çalışmalarından faydalanırken bütçenizi de doğru kullanmanın avantajını yaşamaya başlayabilirsiniz.

Hızlı Sonuç

SEO çalışmaları kapsamında hızlı ve etkili sonuçlar almanız Creaviser’ın en büyük hedeflerinden bir tanesidir. Bu bağlamda ortaya koyduğumuz her çalışmanın sizin adınıza ayrıcalıklı olmasını sağlıyoruz. Üstelik çalışmalarımızın sürekliliğini sağlamak adına da sonuçları detaylandırarak kontrol ediyoruz.

Detaylı Raporlama

İş birliği yaptığımız her iş ortağımız için en büyük vaadimiz detaylı raporlamadır. Çünkü raporlanamayan ve analiz edilemeyen bir çalışmanın sonucu da tartışmalıdır. SEO konusunda beklentilerinize cevap verecek bir çözüm üretirken sunduğumuz anlamlı raporlar sayesinde kaliteyi de ihmal etmediğimizi kanıtlıyoruz.

Anlık İzleme

Arama Motoru Optimizasyonu yaparken anlık veri kontrolleri ile sizlerin beklentilerine cevap verecek çözümler sunuyoruz. Üstelik anlık izleme esnasında elde ettiğimiz verileri sizlerle paylaşmayı da ihmal etmiyoruz. SEO’nun uzun süreli ve detaylı bir süreç olduğunu her anlamda kanıtlıyoruz.

Güncel Veriler

Google algoritmaları sürekli güncellenen ve kullanıcı deneyimine göre şekillenen hususlardır. Creaviser ekibi sürekli güncellenen kuralları dikkate alarak en kaliteli alternatifleri sizlerle paylaşır. Bu da başarının temelini oluşturur.

Kesin Başarı

Creaviser olarak size kesin başarı sunarken elde edeceğiniz başarının size neler getireceğine dair detayları da paylaşıyoruz. Bu kapsamda kaliteyi yakalamanız adına sizlere en ideal çözümleri sunmanın arzusunu taşıyoruz.
arama motoru optimizasyonu seo süreci

SEO Hizmeti Süreci

En iyi SEO çalışması için müşterilerimize sunulan hizmetler şunlardır:

 1. Görüşme: Müşterimiz ile yapılan görüşmede hedefler (örneğin, arama motorlarında yüksek sıralamalar, artan web trafiği) belirlenir.
 2. Analizi Web sitesi ve rakip analizi yapılır, mevcut durum ve potansiyel sorunlar tespit edilir.
 3. Strateji: Web sitesi için en uygun anahtar kelimeler belirlenir ve SEO stratejisi oluşturulur.
 4. İyileştirme: Web sitesi içeriği ve tasarımı iyileştirilerek, arama motorları için optimize edilir.
 5. İçerik: Web sitesi için kaliteli, ilgili içerikler oluşturulur ve yayınlanır.
 6. Backlink: Backlink edinme çalışmaları yapılarak, web sitesi için daha fazla referans ve güvenirlik elde edilir.
 7. Raporlama: Web sitesi performansını sürekli izlenir ve raporlar hazırlanır, SEO çalışmalarının etkisini analiz edilir.
 8. Optimizasyon: SEO çalışmalarımızda sürekli olarak optimizasyon yaparak, web sitesinin arama motorlarında yüksek sıralamalar alması sağlanır.

Arama Motoru Optimizasyonu Hizmetleri

Başarılı arama motoru optimizasyonu stratejileri kullanarak aşağıdaki SEO teknikleri ile web sitenizi görünürlüğü arttırıyor ve içeriklerinize her geçen gün daha fazla kişinin erişmesini sağlıyoruz.

SEO çalışmaları, web sitesinin arama motoru performansına doğrudan etki eden çalışmaların tamamıdır. Bu nedenle, web sitelerin performansının yüksek olması, SEO çalışmalarının titizlikle yapılmasına bağlıdır. Bir web sitesinin başarısını yakından ilgilendiren SEO çalışmaları arasında ilk aşamada İç SEO yer almaktadır.

İç SEO çalışmaları sayesinde, web sitesinin arama motorları tarafından doğru bir şekilde indeks alması sağlanmaktadır. Yapılan çalışmalar sonucunda, bir web sitesi daha hızlı bir şekilde ziyaret edilmesi mümkün hale gelmektedir.

Google için bir web sitesinin hızı çok önemli olduğundan İç SEO çalışmaları sonucunda web sitesinin arama motoru başarısı artmaktadır. Site içi SEO çalışmalarında temel amaç, Google’ın beğendiği bir web sitesi haline gelmektedir. Bu nedenle, web sitesinde yer alan Url adresinden tutun da içeriklerin teknik düzeylerine kadar her şey SEO uyumlu hale getirilmelidir.

Site içi SEO çalışmaları genel olarak şunlardır:

 • Sayfa başlıklarının ayarlanması,
 • Meta açıklamaların düzeltilmesi,
 • İçeriklerin doğru tekniklerle hazırlanması,
 • Kırık linklerin düzeltilmesi,
 • Tarama hatalarının düzeltilmesi.

Bölgesel bazlı olarak yapılan SEO çalışmalarına yerel SEO çalışmaları adı verilmektedir. Yerel SEO çalışmaları local SEO olarak da bilinmektedir. Google üzerinden yapılan aramalar, müşterilere en yakın işletmelerin arama sonuçlarında yer almasıyla gerçekleşmektedir. Bu nedenle, yerel SEO çalışmaları yaparak, Google’a kendi bölgenizde faaliyet gösterdiğinizi anlatmalısınız.

İşletmelerin konum bilgilerine dayanılarak yapılan yerel SEO çalışmaları, işletmelerin site trafiğini olumlu yönde etkilemektedir. Bölgesel olarak yapılan bu çalışmalar, işletmelerle, işletmeye yakın olan müşterilerin eşlenmesine yardımcı olmaktadır.

Bölgesel SEO çalışmaları için Google Business yönetimi de önemlidir. Çünkü bir işletmenin konum bilgisinin yanı sıra bölgesel düzeyde çok sayıda verinin Google tarafından indeks alması gerekmektedir. Bunun en iyi yolu da Google Business yönetimi ile mümkün olmaktadır.

Yerel SEO çalışmaları yaparak;

 • İşletmenize yakın olan müşterileri kazanabilirsiniz,
 • Web sitenizin trafiğini artırabilirsiniz,
 • Genel SEO çalışmalarınızı destekleyebilirsiniz,
 • Mobil aramalarda görünür olabilirsiniz,
 • Bölgesel düzeyde arama sonuçlarında üst sırada yer alabilirsiniz.

Kapsamlı SEO çalışmalarının ikinci aşamasını Dış SEO çalışmaları oluşturmaktadır. Bir web sitesinin aldığı backlinkler, web sitesinin Google değerini artırmaktadır. Ancak bu backlinklerin kaliteli olmasına önem verilmektedir.

Google, referansı yüksek olan backlinklere sahip olan web sitelerini ödüllendirmektedir. Bu anlamda, sosyal medya hesaplarından alınan linklerle birlikte trafiği yüksek sitelerden gelen backlinkler önemli sayılmaktadır.

Bir web sitesinin aynı sektörde faaliyet gösteren diğer web siteleri ile rekabet ettiği malumdur. Bu rekabette öne geçmek için kaliteli backlink çalışmaları yapılmalıdır. Eğer rakibinizi dijital platformlarda geride bırakmak istiyorsanız, ondan daha kaliteli ve sayıca fazla backlink almalısınız.

İşte bu tür kapsamlı ve stratejik SEO çalışmaları, dış SEO olarak ifade edilmektedir. Web siteniz, başka sitelerden bağlantı alıyorsa bu durum Google için değerlidir. Yani bir web sitesinin diğer siteler tarafından bilinir olması ve referans olarak gösterilmesi, web sitesinin Google tarafından daha başarılı sayılmasına yardımcı olmaktadır.

Teknik SEO çalışmaları ile bir web sitesinin altyapısını, arama motorlarına uyumlu hale getirebilirsiniz. Google için arama işlemi sırasında, bazı teknik özelliklere sahip olan web siteleri daha değerli kabul edilmektedir.

Teknik SEO düzeltmeleri de web sitelerin, Google’ın aradığı teknik kriterlere uygun olmasına yönelik olarak gerçekleştirilmektedir. Öncelikle bir web sitesi için teknik SEO çalışmalarından söz ediliyorsa, o web sitesinin güvenlik konusunda herhangi bir eksikliğinin olmaması gerekmektedir. Bu güvenlik düzeyinin kanıtı olarak web sitelerinde SSL sertifikaları kullanılmaktadır. SSL sertifikasına sahip olan web siteleri için, Google arama sonuçlarında ilk sıralarda yer almak çok zor olmayacaktır.

Teknik SEO çalışmalarının bir diğer ayağı da web sitesinin mobil uyumlu hale getirilmesidir. Bir web sitesinin mobil cihazlara uyumlu olması, web sitesinin Google performansını artırmaktadır. Web sitesinin mobil hale dönüştürülmesinden sonra web sitesinin hızının da artırılması gerekmektedir. Web sitesinin hızlandırılmasına yönelik olarak yapılan çalışmalar, Google’ın takdir ettiği çalışmalar olarak sayılmaktadır.

Web sitesini hızlandırmak için;

 • Hızlı bir hosting kullanmak,
 • Web sitesindeki görsellerin boyutlarını küçültmek,
 • Hızlı teknik yapıya sahip bir DNS tercih etmek,
 • Web sitesinde yer alan gereksiz kodları kaldırmak temel çalışmalar olarak gösterilebilir.

Teknik SEO çalışmaları, web sitesinin arama motorları tarafından sorunsuz bir şekilde taranmasını sağlayan çalışmalardır. Bu nedenle, teknik yönden web sitesinin gelişmesine yardımcı olmaktadır.

Arama Motoru Optimizasyonu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Arama motoru optimizasyonu SEO hakkında en çok merak edilen soruları sizler için cevapladık.

SEO Nedir?

Google, Yandex gibi benzeri arama motorlarının web sitenizi doğru yorumlayabilmesi ve daha fazla görünür olması için yapılan çalışmaya SEO (Search Engine Optimization) adı verilir.

Arama motoru optimizasyonunu duymuşsunuzdur. SEO çalışmaları da aslında tam da arama motoru optimizasyonu olarak ifade ediliyor. Arama motorları, her gün, çok sayıda internet kullanıcısının yararlandığı önemli sayfalar arasında yer alıyor. Bu nedenle, herhangi bir web sitesi için arama motorunda bulunabilirlik olmak son derece önemli.

Ancak arama motoru performansını artırmak için gerekli olan çalışmalar sanıldığı kadar basit değil. Çünkü bu alanda rekabet içerisinde olan çok sayıda web sitesi bulunuyor. Bu web siteleri, arama motorlarında en önde yer alabilmek için kıyasıya mücadele ediyor. Durum böyle olunca, SEO çalışmalarında öne geçiren hamlelerin yapılması gerekiyor.

SEO çalışmaları, web sitesine, yalnızca içerik eklemekle tamamlanan bir süreç değil. Süreç içerisinde kaliteli içerikler kadar, web sitesi ile ilgili teknik çalışmaların da yapılması gerekiyor. Üstelik SEO çalışmaları, sürekli olarak güncellenen çalışmalardan oluşuyor.

Bununla birlikte, SEO çalışmalarının tek seferlik değil, devamlı yapılan çalışmalar olduğu söylenebilir.

SEO Örnekleri Nelerdir?

SEO ile ilgili çok sayıda farklı çalışma bulunuyor. Bu nedenle, SEO örneklerinin de birbirinin aynı olmayan çalışmalardan oluştuğunu söylemeliyiz. Web sitesinin teknik analizi doğrultusunda hangi SEO çalışmalarının yapılması gerektiği doğru bir şekilde belirlenebiliyor.
Çünkü her web sitesinin yapısı farklı olduğundan, web sitesinde uygulanması gereken SEO çalışmaları da farklı. Bu nedenle, bir web sitesi için SEO çalışmalarına başlamadan önce, sitenin kapsamlı bir analizinin yapılmasına önem verilmeli.

SEO örnekleri, web sitesine düzenli olarak eklenen içeriklerden, web sitesindeki teknik kodlamaları düzenlemeye kadar kapsamlı çalışmalardan oluşuyor. Bu çalışmalardan birini ihmal ederek diğerlerini tamamlamak, başarılı sonuçlar elde etmeyi önleyebilir. SEO çalışmalarının her zaman için bir bütün olarak ele alınması gerektiği bilinmeli.

 

Arama motoru optimizasyonu SEO örneklerini SEO referansları sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

SEO Faydaları Nelerdir?

İnternet üzerinden işinizi arttırmak, prestij sahibi olmak için arama motoru optimizasyonunun yani SEO faydaları oldukça fazladır. Bu yararlardan bir kaçına değinirsek,

 1. Ziyaretçi ve ya müşteri trafiği çekmek.
 2. Görünebilir olmak ve sürekli artış sağlamak.
 3. Yüksek yatırım getirisi olması.
 4. Uzun vadeli yüksek konum sağlamak.
 5. Ölçülebilir sonuçlar.

Web sitesinin sahip olduğu hedefler, aslında SEO faydaları ile yakından ilişkili. Çünkü bir web sitesinin kendi hedeflerine ulaşabilmesi ancak SEO çalışmaları ile mümkün olabiliyor. Arama motoru optimizasyon çalışmaları, web sitesinin bulunabilirlik performansını artırarak web sitesine düzenli ziyaretçi çekiyor.

Ziyaretçi sayısı artan web siteleri, daha fazla etkileşim alarak sitenin genel performansını da artırıyor. Bu durum zincirleme bir süreç olduğundan, SEO çalışmaları ile başlayan süreç, web sitesinin başarıya ulaşmasına dek devam ediyor.

SEO faydaları, markalar için de azımsanmayacak nitelikte. SEO çalışmaları sonucunda artan ziyaretçi sayısı, web sitesinde pazarlanan ürün ya da hizmetin daha geniş kesimlere ulaşmasına yardımcı oluyor. Bu durum, tüm firmaların daha fazla ürün ya da hizmet satması anlamına geliyor.

SEO Fiyatları Ne Kadar?

Arama motoru optimizasyonu SEO fiyatları her projenin kendi özelliklerine ve içeriklerine göre farklılıklar gösterir. SEO ücretleri hakkında detaylı bilgi için Teklif Formunu göndermeniz yeterli olacaktır.

SEO çalışmaları, müşteri talepleri doğrultusunda sınırları belirlenebilir çalışmalardan oluşuyor. Bu nedenle, müşterinin SEO adına almak istediği hizmetin sınırları da SEO fiyatlarını belirliyor. Arama motoru optimizasyon hizmeti düzenli olarak yapılması gereken çalışmalar içerir.

SEO ücretleri, geniş tutulan SEO hizmetleri sonucunda standardın biraz daha üzerinde belirlenebilir. Ancak genel anlamda, başarılı bir SEO hizmetinin standart düzeyde sunumu, makul fiyatlar karşılığında gerçekleşiyor. Ancak doğru bir ajans seçimi yaparak uygun fiyatlarda sunulan son derece kaliteli olan hizmetlerden faydalanmak mümkün oluyor.

SEO Hizmetini Kimler Almalı?

İnternet dünyasında görünür olması gereken herkesin SEO çalışmalarına ihtiyacı bulunuyor. SEO çalışmaları, her web sitesi için trafik artırıcı bir unsur. Arama motorlarının dikkate aldığı SEO çalışmaları, web siteleri için adeta bir fırsat niteliğinde. Oyunu kuralına göre oynamayı başaranlar için SEO çalışmaları kapsamında başarı kaçınılmaz oluyor.

SEO hizmetini, bugün dijital platformlarda yer alan herkesin alması adeta bir zorunluluk. Çünkü ancak bu şekilde, dünya genelinde geniş bir hedef kitleye ulaşılabilir. Aksi durumda, dar alanda sunulan bir web hizmetinin çok da getirisinin olmayacağı söylenebilir. Günümüzde profesyonel SEO uzmanı tarafından, hem kurumsal hem de kişisel web siteleri için oldukça revaçta. Ancak doğru bir SEO hizmeti veren ajansı tercihi yapılarak, SEO çalışmalarına yönelik rekabette geri kalmamaya dikkat edilmeli.

SEO Hakkında Daha Fazla Bilgi Alabilirmiyim?

SEO Uzmanı tarafından gerçekleştirilen arama motoru optimizasyon hizmetleri, talep edilen çalışmalar doğrultusunda sunuluyor. Bu nedenle, müşterinin aklına yatmayan herhangi bir çalışmanın dışarıda tutulması mümkün. Müşteri için seçim şansının bu denli yüksek olması, SEO çalışmalarının daha başarılı olmasını sağlıyor.

Doğru ve güncel SEO yöntemleri ışığında verilen arama motoru optimizasyonu hizmeti, marka gelişimi için de en önemli unsurlar arasında gösteriliyor. Hizmet alıcısı olarak herhangi bir SEO çalışmasına başlamadan önce kapsamlı bir analiz yapılması gerekiyor. Bu sayede müşterinin ihtiyaç duyduğu SEO çalışmaları tespit edilebilir. Google SEO hakkında güncel bilgileri blog sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Konu hakkında detaylı bilgi alarak profesyonel SEO uzmanları tarafından verilen SEO hizmeti için Creaviser ile iletişime geçebilirsiniz.

arama motoru optimizasyonu seo hakkında merak edilenler