Bir web sitesinin performansını kalıcı hale getirmek için kapsamlı teknik destek ihtiyacı bulunuyor. Çünkü bilişim dünyası her geçen gün gelişiyor ve hızlı bir şekilde değişiyor. Değişime ayak uydurmak ve rekabette geri kalmamak adına doğru stratejiler uygulamalısınız.

Herhangi bir web sitesinin tasarım süreci kadar yayına alındıktan sonraki teknik çalışmalar da son derece önemli. Bu nedenle, web sitesinin performansını artırmak için doğru yöntemlerin uygulanması gerekiyor. Web sitesinde yer alan verilerin herhangi bir sorun yaşanması ihtimaline karşı güvenli bir şekilde yedeklenmesi gerekiyor. Buna ek olarak web sitesinin siber saldırılar karşısında güvenli hale getirilmesi, sitenin performans gelişiminin sağlanması teknik destek hizmetlerinden yalnızca birkaçını oluşturuyor.

Teknik desteğe ihtiyaç duyduğunuz her an Creaviser’ın alanında deneyimli uzmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz.

Teknik Destek Avantajları

Bir web siteniz varsa teknik destek hizmetlerine her zaman ihtiyacınız vardır. Teknik destek hizmetleri profesyonel düzeyde sağlanmadığında web sitesinin performansı bu durumdan olumsuz olarak etkilenecektir. Profesyonel teknik destek hizmetleri ile kesintisiz yayın yapan bir web sitesine sahip olabilirsiniz. Ayrıca teknik destek avantajları şöyle sıralanabilir:

 • Web sitenizde meydana gelen hatalar çözülür,
 • Hack ve benzeri saldırılara karşı güvenlik sağlanır,
 • Güncelleme sonrası oluşan kodlama hataları giderilir,
 • Web sitesinin genel performansı artar,
 • Web sitesi daha görünür hale gelir,
 • Web sitesinin bulunabilirliği artar.
teknik destek markanıza neler katar

Teknik Destek İçerik Özellikleri

Güvenlik, kodlama hataları ve optimizasyon ile ilgili en kapsamlı teknik destek hizmetlerini sunuyoruz.

 • E-Mail Problemleri
 • Hosting Sorunları
 • Web Güncelleme
 • Yedekleme İşlemi
 • Virüs Temizleme
 • Hız Optimizasyonu
 • DDos Koruması
 • İçerik Geliştirme

Teknik Destek Yazılım Özellikleri

İşgücü, para, zaman ve prestij kaybına uğramadan dijitaldeki tüm risklerinizi ortadan kaldırıyoruz.

7/24 İletişim

İhtiyaç duyduğunuz her anda, teknik destek hizmetlerine ulaşabilmelisiniz. Çünkü teknik sorunların ertelenmesi sonucunda web sitesinin pek çok açıdan zarar görmesi muhtemeldir. Herhangi bir hata nedeniyle yayın yapamayan bir web sitesinin, ilk aşamada kullanıcı trafiği düşme eğilimine girmektedir.

Kullanıcı trafiği azalan bir web sitesinin dijital hedeflerine ulaşması da imkansız hale gelir. Bu nedenle, web sitesinde sorun meydana geldiği anda gerekli önlemlerin vakit kaybedilmeden alınması gerekmektedir. Creaviser, 7/24 iletişim hizmeti sunarak tüm teknik destek taleplerine kısa sürede dönüş yapmaktadır. İhtiyaç duyulan her konuda destek sağlayarak müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktadır.

Uzak Bağlantı

Web sitesinde meydana gelen sorunlarla ilgili yapılması gerekenleri doğru bir şekilde belirlemek gerekmektedir. Herhangi bir sorun karşısında, uzaktan iletişim yoluyla sorun çözülemediğinde, uzaktan bağlantı desteği ile probleme müdahale edilmelidir. Uzman bakış açısıyla ele alınan bir problem, web sitesinin performansına zarar vermeden çözüme ulaştırılmaktadır.

Creaviser’ın yazılım uzmanları, kısa sürede çözüme kavuşturulamayan teknik konularda yardıma her zaman hazırdır. Web sitesinde yaşanan acil sorunlara anında müdahale eden Creaviser yazılım uzmanları, web sitesinin performansına yönelik teknik çalışmalarda da her türlü desteği sağlamaktadır. Creaviser sunduğu kapsamlı uzaktan bağlantı desteği ile teknik sorunları çözüme kavuşturulmaktadır.

Hızlı Çözüm

Bir sorunun ortaya çıkma zamanı ile çözüme ulaştırılması arasında çok uzun bir süre olmamalıdır. Web sitesinde meydana gelen zararı en aza indirmek için teknik destek hizmetleri ile hızlı çözüm sunulması gerekmektedir. Teknik destek kapsamında; kısa sürede sorunun kaynağı anlaşılarak gerekli teknik yazılım çalışmaları yapılmalıdır. Standart problemlerin tespit edilerek çözüme ulaştırılması kolay olabilir. Ancak daha önce karşılaşılmamış bir sorun karşısında nasıl hareket edileceği önemli bir konudur.

Creaviser deneyimli yazılım uzmanları, teknik sorunun kaynağı ne olursa olsun en hızlı çözümü sağlamaktadır. Creaviser hızlı web çözüm hizmeti, web sitesinin performansına etki eden tüm unsurları ortadan kaldırarak web sitesi performansını en üst seviyeye çıkarmaktadır.

Kısa Yanıt Süresi

Geç kalmış destek cevapları, dijital dünyada telafi olmayan sonuçlar doğurabilmektedir. Dijital dünyada aksaklıkların kısa sürede çözüme kavuşturulması, dijital araçların performansını korumak adına oldukça önemlidir. Web sitesinde meydana gelen teknik aksaklıklar, vakit kaybedilmeden çözüme ulaştırılmalıdır. Bunun yolu da teknik destek taleplerine kısa sürede yanıt vermekten geçmektedir.

Creaviser, web sitesinde yaşanan sorunlara ya da performans iyileştirme taleplerine yönelik destek taleplerine çok kısa sürede yanıt vermektedir. Kısa sürede verilen destek, web sitesinin yayın hayatına sorunsuz bir şekilde devamına imkan tanımaktadır.

Yedekleme

Web sitesinde yapılan tüm işlemleri koruma altına almak gerekmektedir. Beklenmeyen durumlar karşısında önlem olarak, web sitesi yedekleme işlemleri belirli aralıklarla yapılmalıdır. Belirli aralıklarla yapılan yedeklemelerin, web sitesinde meydana gelen herhangi bir sorun karşısında geri yüklenmeleri gerekmektedir. Yedekleme dosyalarının geri yüklenmesi gerektiği böyle durumlarda, en güncel yedek yüklenerek, web sitesinde meydana gelen veri kayıpları önlenmektedir.

Creaviser, belirli aralıklarla web sitesi yedekleme işlemlerini yaparak, ihtiyaç halinde güncel yedekleme dosyalarını sisteme yüklemektedir.

Güncelleme

Web sitesinin sorunsuz bir şekilde ve yüksek performansla kullanılabilmesi için son güncellemelerin zaman kaybedilmeden yapılması gerekmektedir. Güncellemelerin ihmal edilmesi, web sitesinde önemli güvenlik açıklarının oluşmasına da neden olmaktadır. Güvenlik açıkları, web sitesinin zararlı yazılımlara ve saldırılara karşı açık hale gelmesine yol açmaktadır.

Örnek olarak, herhangi bir e-ticaret sitesinde önemli verilerin kullandığı göz önünde bulundurulduğunda, güvenlik açıklarının ne denli büyük sorunlara neden olabileceği anlaşılabilir. Olumsuz durumlarla karşılaşmamak adına, teknik güncellemelerin vakit kaybedilmeden yapılması gerekmektedir.

Creaviser dijital performans hizmeti ile, bir web sitesinin ihtiyaç duyduğu web güncellemeleri belirleyerek gerekli çalışmaları anında yapmaktadır.

Yeniden Kurulum

Teknik sorunların yaşandığı bazı durumlarda, web barındırma alanının sıfırlanması ve yeniden kurulması gerekebilmektedir. Böyle durumlarda, veri kaybını en aza indirerek yeniden kurulum işlemlerini yapmak için teknik desteğe ihtiyaç duyulabilir.

Creaviser, hosting ile ilgili tüm konularda olduğu gibi yeniden kurulum işlemlerinde de kullanıcılarına yardımcı olmaktadır. Web sitesinin en yüksek performansa sahip olması için gerekli olan ayarlar yapılarak yeniden kurulum işlemleri tamamlanmalıdır. Yeniden kurulum işlemleri sırasında yapılan düzenlemeler, web sitesinin performansı açısından oldukça önemlidir.

Sistem İzleme

Web barındırma alanında sistem izleme çalışmaları yapılarak anlık durum gözlemlenmelidir. Önemli bir teknik sorun karşısında sisteme kısa sürede müdahale etmek için etkin bir sistem izleme yapılmalıdır. Sistem izleme çalışmalarıyla basit bir teknik problemin gitgide büyüyerek içinden çıkılamaz bir hal almasının önüne geçilmektedir. Ayrıca, web sitesinin performansının kademe kademe azalması da, düzenli sistem gözetimiyle mümkün hale gelmektedir.

Creaviser deneyimli uzman yazılımcıları ile web barındırma sisteminin düzenli olarak izlenmesinden ve olası teknik hatalara karşı kalıcı tedbirlerin alınmasından sorumludur.

Destek Bildirimi

Müdahale için aciliyet gerektirmeyen teknik konularda, destek alma zamanını daha geniş bir süreye yayabilirsiniz. Konu hakkında destek bildirimi açarak, sorunun, uzmanlar tarafından değerlendirilmesini ve çözümlenmesini sağlayabilirsiniz. Yayın yapan herhangi bir web sitesiyle ilgili teknik açıdan hemen her konuda destek bildirimi (Ticket Açmak) mümkündür.

Ticket üzerinden konu takibi yapılmakta ve konuyla ilgili görüşmeler belirli sürelerde devam etmektedir. Ticket işlemlerinde, sorun çözülene kadar etiket aktif olmakta ve sorun çözüldüğünde de ticket kapanmaktadır.

Optimizasyon

Güvenlik ve performans çalışmaları belirli aralıklarla yapılması gereken çalışmalar arasında yer almaktadır. Web barındırma alanı optimizasyonu için performans eksiklikleri tespit edilerek gerekli düzenlemeler istikrarlı çalışmalar doğrultusunda yapılmalıdır. Optimizasyon çalışmaları, yazılım teknik destek hizmetlerinin ayrılmaz bir parçasıdır. Belirli zaman aralıklarında yapılan optimizasyon çalışmaları ile web sitesinin yüksek performansa sahip olması sağlanmaktadır.

Hata Tespiti

Performans ve güvenlik açıklarına yönelik tespite imkan tanıyan optimizasyon çalışmalarından daha kapsamlı olarak yapılan bir başka çalışma da hata tespiti çalışmalarıdır. Bu çalışmalarla, web sitesinin performansını artırmak için teknik hataların bulunarak ayıklanması gerekmektedir. Hata ayıklama sürecinde, web sitesini ayakta tutan kodların bütünlüğü kesinlikle bozulmamalıdır. Web sitesinin arama motoru optimizasyonuna da katkı sağlayan “temiz kod” çalışmaları, teknik destek hizmetleri içerisinde yer alan, önemli çalışmalardandır.

Genel Bakım Hizmeti

Web barındırma alanının performansı, web sitesinin başarısı için önemlidir. Belirli aralıklarla genel bakım hizmetleri sunularak eksiklikler ortadan kaldırılmalıdır. Web sitesinin performansını artıran tüm çalışmalar, web barındırma alanına yönelik olarak yapılan detaylı analizler sonucunda belirlenmelidir.

Creaviser yazılım uzmanları, web barındırma alanına yönelik genel bakım hizmetlerini kapsamlı bir biçimde sunmaktadır.

teknik destek süreci

Teknik Destek Süreci

En iyi teknik destek süreci için aşağıdaki adımları uyguluyoruz:

 1. Talebin alınması: Müşterimizin destek talebini telefon, e-posta, chat veya benzeri yollarla alınır.
 2. Sorunun tanımlanması: Şikayeti veya sorun tanımlanır.
 3. Sorunun çözümü için araştırma yapma: Sorunun nedenini ve çözüm yolları araştırılır.
 4. Sorunun çözümü: Sorunun teknik olarak çözümü veya müşterimize çözüm yolu hakkında bilgi verilir.
 5. Sonuçların izlenmesi: Gerekli testler yapılarak, sorunun çözüldüğü veya çözülmediğini izlenir.
 6. Geri bildirim toplama: Müşterimizin çözüm sürecine ve hizmet kalitesine ilişkin geri bildirimi alınır.

Teknik Destek Hizmetleri

Alanında uzmanlardan oluşan ekibimiz ile her şeyin yolunda gitmesi için tüm problemleri çözümlüyoruz.

Web barındırma alanından (hosting) yüksek düzeyde verim alabilmek için belirli aralıklarla güvenlik kontrollerinin yapılması gereklidir. Çünkü, sistemde meydana gelen aksaklıklar, ancak belirli dönemlerde yapılan kapsamlı güvenlik kontrolü ile tespit edilebilmektedir. Genel olarak; bir web hale getirilmelidir.

Web sitesinde güvenlik açığı oluşturan unsurlar titiz çalışmalarla belirlenmeli, gerekli tedbirler vakit kaybetmeden alınmalıdır. Creaviser, en iyi yazılım uzmanları aracılığıyla web barındırma alanını belirli aralıklarla analiz etmektedir. Profesyonel yazılım uzmanları aracılığıyla, güvenlik açığına neden olan unsurları belirleyerek teknik çalışmalarla mevcut açıkları ortadan kaldırmaktadır.

Herhangi bir nedenle ortaya çıkan teknik hataların, web sitesinin yayın performansına ciddi zararlar verebileceği unutulmamalıdır. Web sitesini yavaşlatan ya da sayfaların etkin bir şekilde çalışmasını sağlayan yazılım kodları, belirli aralıklarla gözden geçirilmelidir. Web sitesi hata çözümleri ile web sitesinin performansını artıracak çalışmalar yapılmalıdır. Bu şekilde ziyaretçi trafiğine katkı sağlamak her zaman için mümkündür. Creaviser yazılım uzmanları, web sitesinde meydana gelen hataları analiz ederek hatanın kaynağını ortaya koymaktadır. Gerekli tedbirleri kapsamlı çalışmalarla alarak, web sitesinin performansını artırmaktadır.

Arama motoru performansı, bir web sitesinin bulunabilirliğini artıran önemli performans ölçütlerinden biridir. Web sitesinin arama motoru sonuçlarında üst sıralarda yer alması için optimizasyon işlemleri eksiksiz bir biçimde yapılmalıdır. Arama motoru optimizasyonu için, web sitesinde teknik kodlama çalışmalarına önem verilmelidir. Web sitesinin performansını azaltan ve ihtiyaç duyulmayan kodların temizlenmesi gerekmektedir.

Optimizasyon işlemleri yalnızca arama motoru performansı için yapılmamaktadır. Güvenlik açıklarını ortadan kaldırmak ve web sitesinin üst düzey bir performans sunması için de optimizasyon çalışmalarına ihtiyaç duyulmaktadır.

Creaviser yazılım uzmanları, bir web sitesinin ziyaretçi trafiğini artıran optimizasyon çalışmalarını özveri ile yapmaktadır. Güvenlik açıkları ortadan kaldırılarak, web sitesindeki veri paylaşım güvenliği sağlanmaktadır.

Yüksek performansa sahip web barındırma alanı (hosting) için genel bakım hizmetlerinin önemi büyüktür. Genel bakım hizmetleri, herhangi bir sorunla karşılaşmadan önce sistemin ayrıntılı bir şekilde gözden geçirilmesine yönelik çalışmalardır. Web sitesi genel bakım çalışmaları ile bir web sitesinin güvenlik açıkları erkenden tespit edilebilir ve gerekli tedbirler önceden alınabilir.

Herhangi bir hatayla karşılaşılmadan önce bazı önlemlerin alınması yararlıdır. Çünkü beklenmeyen bir hata karşısında web sitesinin ziyaretçi trafiği başta olmak üzere pek çok açıdan zarar görmesi mümkündür. Creaviser yazılım uzmanları, genel bakım çalışmalarıyla bir web sitesinin kalıcı başarı sağlamasına yardımcı olmaktadır.

Teknik Destek Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Teknik destek hizmeti ile ilgili merak edilen ve sıklıkla sorulan soruların cevaplarını bulabilirsiniz

Teknik Destek Nedir?

Web sitesinin sorunsuz bir şekilde yönetiminde, teknik destek hizmetlerinin önemi büyüktür. Teknik destek hizmetleri, herhangi bir sorun karşısında ihtiyaç duyulan hizmetler olmakla birlikte web sitesinin performansına da katkı sağlar.

Teknik destek hizmetleri, bir web sitesinin alt yapısından başlayan çalışmalarla birlikte web sitesine etki eden tüm işlemleri kapsamaktadır. Süreç içerisinde; web sitesinin konumlandığı web barındırma alanı, performans açısından belirli aralıklarla test edilerek gerekli işlemler yapılmalıdır. Hosting’in hızlı ve yüksek bir performansla hizmet sunabilmesi için ihtiyaç duyulan önlemler düzenli aralıklarla alınmalıdır. Belirli dönemlerde, web sitesinde meydana gelen hataların nedeni tespit edilerek, vakit kaybetmeden teknik destek çalışmaları yapılmalıdır.

Teknik Destek Örnekleri Nelerdir?

Teknik destek hizmetleri, web sitesinin ihtiyaç duyduğu performans kriterlerinin tespit edilmesini ve gerekli desteğin sağlanmasını içermektedir. Web sitesi tarafından sunulan yayın hizmetine yönelik verilerin büyüklüğüne göre, alınması gereken teknik destek hizmetinin kapsamı değişmektedir. Teknik destek örnekleri olarak web sitesinin altyapısını oluşturan hosting hizmetleri gösterilebilir.

Bir web barındırma alanının yüksek performansla çalışması, web sitesinin sorunsuz yayın hayatına devamını sağlamaktadır. Web barındırma alanının sahip olduğu kapasitenin, en üst seviyede kullanılabilmesi ancak teknik destek hizmetleriyle mümkün olmaktadır. Ayrıca web sitesine zarar veren virüs vb. yazılımların tespit edilerek ortadan kaldırılması da teknik destek hizmetleri kapsamında verilmektedir. Web sitesinin yayın süresi boyunca, zararlı yazılımların, sitede açık bularak veri kaybına yol açması ancak teknik destek çalışmalarıyla gerçekleşmektedir.

Teknik Destek Faydaları Nelerdir?

Bir web sitesinin yüksek performans göstererek başarı ile yayın hayatına devam etmesi için teknik destek hizmetlerine ihtiyaç duyulmaktadır. Genel olarak teknik destek faydaları şöyle sıralanabilir:

 • Web sitesi zararlı yazılımlara karşı koruma altına alınır,
 • Web sitesinin performansını önleyen nedenler tespit edilir,
 • Performansa olumsuz etkisi olan alanlar ortadan kaldırılır,
 • Güvenlik duvarı oluşturularak sitenin güvenliği sağlanır,
 • Sitenin ziyaretçi trafiği korunur,
 • Sitenin ziyaretçi trafiği düzenli bir şekilde artırılır,
 • Web sitesinin 7/24 sorunsuz hizmet vermesi garanti altına alınır,
 • Web sitesindeki tüm veriler, kaybolmayacak şekilde korunur.

Profesyonel teknik destek hizmetleri ile web sitesinin arama motoru optimizasyonu için gerekli olan yeterliliğe de ulaşılmaktadır. Teknik destek faydaları ile web sitesinin dijital dünyadaki hedeflerine ulaşması mümkün hale gelmektedir.

Teknik Destek Fiyatları Ne Kadar?

Bir web sitesinin yüksek performans göstermesi, dijital hedeflerine ulaşması adına son derece önemlidir. Her web sitesinin, mevcut yapısı ve özellikleri farklı olduğu için ihtiyaç duyulan teknik destek hizmetleri de birbirinden farklıdır. Teknik destek hizmetlerinin kapsamı değiştiği için, hizmet fiyatları da birbirinin aynısı değildir. Teknik destek fiyatları hakkında net bir bilgi almak için ihtiyaç duyulan hizmetin sınırları belirlenmelidir.

Hizmet sınırlarının belirlenmesi kadar, müşteri taleplerinin ne olduğu da hizmet fiyatı için, bilinmesi gerekenler arasında yer almaktadır. Markaların sahip olduğu web sitesinin belirli dönemlerde, performans açısından test edilmesi gerekmektedir. Nitelikli testeler sırasında, web sitesinin performansına etki eden unsurlar somut bir şekilde ortaya koyulmaktadır.

Web siteniz için ihtiyaç duyulan teknik destek fiyatları hakkında daha net bilgi almak için Creaviser ile iletişime geçebilirsiniz.

Teknik Destek Hizmetini Kimler Almalı?

Dijital dünyada hedefleri olan pek çok markanın kendine ait bir web sitesi bulunmalıdır. Bu web sitesinin de başarılı olması için yüksek performansa sahip olması gerekmektedir. Teknik destek hizmetleri, web sitesinin yüksek performansını garanti altına alan çalışmalar arasında yer almaktadır. Teknik destek hizmetleri, belirli aralıklarla web sitesinin performansını ortaya koyarak, hangi önlemlerin alınması gerektiğini somut verilerle raporlamaya yaramaktadır. Web sitesinin ziyaretçi trafiğini artıran çalışmaların neler olduğu süreç içerisinde anlaşıldığında, performans için gerekeni yapmak artık çok kolaydır.

Creaviser, markaların ihtiyaç duydukları teknik destek hizmetlerini, profesyonel yazılım uzmanları ile sunmaktadır.

Teknik Destek Hakkında Daha Fazla Bilgi Alabilirmiyim?

Web sitesinin ihtiyaç duyduğu teknik destek hizmetleri için web sitesinin detaylı bir şekilde analiz edilmesi gerekmektedir. Yapılan analiz sonucunda hangi tedbirlerin alınması gerektiği ortaya çıkmaktadır. Teknik destek çalışmaları, birbirine bağlı birçok süreçten meydana gelmektedir. İhtiyaca göre belirli aşamalar teknik destek hizmetleri kapsamından çıkartılabilir.

Web sitesinin barındırma alanını koruyan ve geliştiren tüm çalışmalar teknik destek hizmetleri olarak tanımlanmaktadır. Teknik destek çalışmalarıyla bir web sitesinin arama motoru optimizasyonu da sağlanmaktadır. Web siteniz için ihtiyaç duyulan en iyi teknik destek hizmeti için Creaviser ile görüşebilirsiniz.

teknik destek süreci hakkında merak edilenler