Temsil gücü yüksek bir kurumsal kimlik tasarım sahibi olarak, marka vizyonunuzun hayat bulmasını istermisiniz? Kurumsal kimlik tasarımı ile markanın daha geniş kitlelerce benimsenmesi mümkündür. Creaviser grafik tasarım uzmanları, ihtiyacınız olan kurumsal kimlik tasarımları ile markanıza güçlü bir imaj kazandırıyor. En iyi kurumsal kimlik tasarımları ile markanızın anlam bütünlüğü ortaya çıkarıyoruz.

Kalite, özgünlük, yaratıcılık ve en iyi fiyat, kurumsal kimlik çalışmaları içinde aradığınız kriterler ise bizimle hemen iletişime geçin.

Kurumsal Kimlik Avantajları

Kurumsal bir kimlik, başarılı olmanızı sağlayacak pek çok avantajı sizlere sunar. Creaviser, kısa sürede başarıya ulaştıracak kurumsal kimlik tasarım hizmeti ile fark yaratmanızı sağlıyor. Üstelik kurumsal kimlik oluşturma sürecinde, taleplerinize uygun en iyi alternatifler arasından seçim yapma şansınız da mevcut.

Kurumsal kimlik tasarım avantajları:

 • İşletmenin duyulan güvenin en üst seviyeye taşır,
 • Markanın kendine has özelliklerinin somut bir şekilde ortaya koyar,
 • İşletmenin imajına katkı sağlar,
 • Son kullanıcıya istenilen mesajı verir,
 • İşletmenin misyonunu ve vizyonu yansıtır.
kurumsal kimlik tasarımı markanıza neler katar

Kurumsal Kimlik İçerik Özellikleri

Her bir kurumsal kimlik tasarım çalışmasını aşağıda sunduğumuz ayrıcalıklı özelliklerle zenginleştiriyoruz.

 • 2 Farklı Tasarım Konsepti
 • Sosyal Medya Paketi
 • Baskıya Hazır Tasarım
 • 3 Boyutlu Görseller
 • Çift Taraflı Tasarım
 • Intro Video
 • Renk Revizyonu
 • Font Revizyonu

Kurumsal Kimlik Tasarım Özellikleri

Kurumsal yapınızın daha kaliteli bir kimliğe sahip olmasını arzu ediyorsanız söz konusu tasarımın belli başlı özelliklere sahip olması gerektiğini bilmelisiniz. Zira doğru planlanmamış bir tasarımın sonuçları beklentilerinize cevap vermeyecektir. Aşağıda kurumsal kimlik tasarımının mutlaka sahip olması gereken özellikleri keşfedebilirsiniz.

Özgünlük

Markalaşma sürecinin en değerli özelliklerinden biri de özgünlüktür. Zira kurumsallığı yakalamayı arzu eden hemen her markanın diğerlerinden farklı olma arzusu vardır. Markanıza ait tasarımları titizlikle gerçekleştirilmesi gerekliliğini de aklında bulunduran tasarım ekibimizle size en iyiyi vaat ediyoruz. Bu kapsamda da özgün bir çalışmanın avantajını hissetmenizi sağlıyoruz.

Görsel Kalite

Görsel anlamda kaliteli bir tasarımın tasarım ile ilgili beklentilerinize cevap vereceği açıktır. Özellikle yeni bir kimlik tasarlıyorsanız görsel manada ilgi çekici olmayı mutlaka başarmalısınız. Müşteri gözünden bakıldığında ‘İşte Bu’ dedirtecek bir tasarım için gece gündüz çalışıyoruz. Markanızın faydasına olacak her detay için size hizmet veriyoruz.

Yaratıcılık

Kurumsal kimlik tasarımınızın yaratıcılık konusunda ön planda olması kadar önemli bir konudan söz etmek mümkün değildir. Zira markanızı yansıtan ama yaratıcılığın da kendini hissettirdiği bir tasarım süreci çok dikkat çekicidir. Marka bilinirliği ile ilgili beklentilerinize cevap verecek bir tasarım için harekete geçmeye hazır olun!

Renk Uyumu

Renkleri bir araya getirmenin çok değerli olduğu bir ortamda uyumu yakalamak adına yapmanız gereken profesyonel bir tasarım ekibiyle çalışmaktır. Çünkü renkler dikkatli bir şekilde eşleştirildiğinde kusursuzluğu sunarken aksi takdirde olumsuz bir görüntü sağlar. Siz de Creaviser ile çalışmaya başlayarak renklerin sihrini kullanmaya başlayabilirsiniz.

Akılda Kalıcılık

Kurumsal kimlik tasarımı ile ilgili akılda kalıcılığı önemsiyor musunuz? O halde aldığınız hizmetin akılda kalıcı olması adına doğru adımları atmalısınız. Creaviser olarak hem markanızı hissettirecek hem de akılda kalıcılığı sağlayacak çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Özellikle de tüketicilerin ilk gördükleri anda ayırt edebilecekleri çalışmalara imza atıyoruz.

Düzen

Başı boş bir şekilde sıralanmış ifadeler, renkler ve logoların neden olacağı olumsuzluk nelere mal olur? Bu sorunun cevabı çok şey hatta daha fazlasıdır. Çünkü kurumsal kimlik markanızın ciddiyetini ortaya koyar. Ciddi olmayan bir tasarım müşteri kaybetmenize dahi neden olur. Kurumsal kimlik tasarımı sırasında titiz davranmaya ve kaliteyi ön planda tutmaya özen göstermelisiniz. Aksi takdirde sonuç beklentilerin de altında kalacaktır.

Slogan Kullanımı

Kurumsal kimliği değerli kılan iyi planlanmış bir slogandır aynı zamanda. Zira slogan, markanın neyi hedeflediğini ve nelere ulaşmak istediğini açıkça ortaya koyar. Daha kaliteli ve dikkat çekici bir tasarım için siz de Creaviser ile slogan kullanarak beklentilerinizi zirveye taşıyabilirsiniz.

Hedeflere Uygunluk

Kurumsal bir markanın sürekli gelişime yönelik hedefleri vardır. Hedeflere ulaşmak isterken bu hedefleri de önemseyen kurumsal kimlik tasarımı gerçekleştirmeniz gerekir. Aksi takdirde rastgele ve bir plana bağlı olmayan çalışmalar gerçekleştirmiş olursunuz. Hedeflerinizi bilerek harekete geçen Creaviser kaliteyi yakalamanızı sağlar.

Doğru Boyutlar

Doğru boyutlar kusursuz bir kimlik tasarımı anlamına gelir. Kusursuz bir kimlik tasarımı da markanın hedeflerine ulaşmayı kolaylaştırır. Siz de hedeflerinize ulaşırken Creaviser ayrıcalıklarını kullanabilirsiniz. Özellikle de tasarım ekibimizin titiz çalışmaları ile bu detaylara sahip olabilirsiniz.

Kurumsal Kimlik Tasarımı Süreci

En iyi kurumsal kimlik deneyimi için müşterilerimize sunulan hizmetler şunlardır:

 1. Proje tanımlaması: Müşterimizin ihtiyacı, hedefleri ve beklentileri tanımlanır.
 2. Araştırma: İşletmenin sektörü, rakip analizi, hedef kitlesinin incelemesi yapılır.
 3. Konsept üretimi: Tasarım fikirleri oluşturulur ve müşterimiz ile paylaşılır.
 4. Tasarım: Seçilen konsept tasarlanır ve gerekli revizyonlar uygulanır.
 5. Uygulama: Kurumsal kimlik tasarımı, tüm materyallerde (kartvizit, broşür, web sitesi vb.) uygulanır.
 6. Son aşama: Final halinin onayı alınır ve tüm dosyalar teslim edilir.

Kurumsal Kimlik Hizmetleri

Hayalinizdeki Kurumsal Kimlik Tasarımını dilediğiniz dizayn dilini kullanarak oluşturuyoruz.

Kurumsal kimlik gelişiminde logo tasarım çalışmaları önemli çalışmalar arasında yer almaktadır. Kurumsal kimliği sıfırdan meydana getirmek ya da mevcut olan kimliğin gelişimini sağlamak için başarılı bir logo tasarımı verimli sonuçlar sunmaktadır. Dikkat çekici bir logo tasarım hizmetine başlarken rekabet gücü yüksek ve özgün bir tasarım hedeflenmelidir.

Çünkü özgün olmayan logoların, kurumsal kimlik karmaşasına yol açarak marka gelişimine zarar verdiği bir gerçektir. Logo tasarım sürecine başlarken, mevcut hedefler doğrultusunda bir çalışma yapılmalıdır. Logo çalışmaları ticari hedeflere ulaşmak için de etkili sonuçlar sağlamaktadır.

Kurumsal kimlik oluşumunda antetli kâğıt tasarımları ile fark yaratabilirsiniz. Günlük işlerinizde kullandığınız not kağıtları ya da iş süreçleriyle alakalı olan formlar için antetli kağıtlar oldukça işlevseldir. İş süreçlerinde kullanılan kağıtların üst kısmında yer alan antetler, kurumsal kimliğin yansıtılması adına verimli sonuçlar sağlamaktadır.

Tasarım sürecinde antet dizaynına azami ölçüde dikkat edilmelidir. Kurumsal kimliğe aykırı hiçbir unsura antet tasarımında yer verilmemelidir. Antetli kâğıt hazırlama aşamalarında renk ve yazı stili de amaçlara uygun olarak belirlenmelidir. Antetli kâğıt tasarımı kurumsallaşmanın, önemli sayılan adımlarından biridir.

Kurumsal bir kimlik, aynı anda pek çok tasarım hizmetini gerektirmektedir. Kurumsal yapı ile ilgili her aşamanın kurumsal kimliği başarılı bir şekilde yansıtmasına dikkat edilmelidir. Dosya tasarımı kurumsallaşma sürecinde markalaşmayı sağlayan önemli çalışmalardandır.

Tasarım aşamasında, kurumsal logo kullanımı ile birlikte dikkat çekici çalışmalara yer verilmelidir. Dosya tasarımı, kurumsal kimliğe uygun olarak hazırlanmalı ve marka gelişimine destek verecek unsurları taşımalıdır. Dosya tasarımı hizmeti ile sektördeki rekabet gücünüzü artırabilirsiniz.

Kurumsal kimliği başarılı bir şekilde oluşturmak kadar, kurumsal kimliğin gelişimini sağlamak da önemlidir. Afiş ve broşür tasarımı ile kurumsal kimliğinizi kalıcı bir şekilde geliştirebilirsiniz. Kurumsal kimliğin gelişim sürecinde, markayla ilgili olan gelişmeleri afiş ve broşür çalışmaları ile hedef kitleye duyurmak mümkündür.

Afiş ve broşür tasarımında görsel unsurların seçimi önemlidir. Çünkü kurumsal kimliğin doğasına uygun olmayan görsel unsur seçimi, tasarımın başarısına zarar vermektedir. Afiş ve broşürler, kurumsal gelişmelerle ilgili olan yenilikleri yansıttığı gibi yeni bir kurumsal kimlik oluşumunda da faydalı sonuçlar sağlamaktadır. Afiş ve broşür tasarım çalışmaları, kurumsallaşmayı hedefleyen her kesime uygun çalışmalar arasındadır.

Sticker kullanarak markanızın gelişimini hızlandırabilirsiniz. Sticker tasarımı kurumsal kimlik gelişim sürecinde önemli sayılan diğer çalışmalar arasında yer almaktadır. Sticker tasarımları ile kurumsal kimliği yansıtan logo ve sloganların geniş kitlelere ulaştırılması mümkündür. Sticker boyutlarının belirlenmesi ve sticker tasarımında yer alan renklerin seçimi, tasarım sürecinde dikkat edilmesi gerekenlerdir.

Sticker tasarımında baskının yapılacağı kağıt seçimi ve kesim tercihi tasarım sürecini farklılaştıran unsurlar olarak belirtilebilir. Genellikle kuşe kağıda yapılan sticker baskıların kaliteli bir yapıda oldukları için daha çok tercih edilen sticker tasarımları olduğu söylenebilir.

Ticari işletme ve firmalar için bazı belgelerin hatasız bir şekilde düzenlenmesi gerekmektedir. Vergi Usul Kanunu’na göre fatura ve irsaliyenin tanzim edilmesi yasal bir zorunluluktur. Zorunlu belgeler olarak düzenlenen fatura ve irsaliyelerin kurumsal kimliğe uygun olarak tasarlanması mümkündür.

Fatura ve irsaliye tasarımında kurumsal kimliğe ait olan logo ve antetler kullanılabilir. Kasa fişi için de aynı düzenlemeler yapmak mümkündür.

Kasa fişi, muhasebe işlemleri sonrasında kasayı ilgilendiren hareketlere yönelik olarak düzenlenen belgeler arasındadır. Tasarım sürecine, ticari faaliyetlerle ilgili belgelerin dizaynını dahil etmek, kurumsal kimlik gelişimi için önemlidir.

Ticari işletme ve firmalar için faaliyet süreçleriyle ilgili olarak düzenlenen belgelerin, kurumsal kimlik gelişimine uygun olması önemlidir. Sipariş formu müşterilerden gelen ürün ve hizmet taleplerine yönelik ayrıntıların yer aldığı formlardır. Bu formlar sayesinde müşterilere sunulacak olan ürün ve hizmetlerin nasıl olması gerektiği ortaya koyulmaktadır.

Sipariş formları tasarımında firma logosu ve sloganların form üzerinden kullanılması mümkündür. Ayrıca antet eklenerek de hazırlanabilen sipariş formları mevcuttur. Kurumsallaşmadan söz ediliyorsa, kurumsallaşmayı sağlayan çalışmalara her aşamada yer verilmelidir.

Önemli ve belirli günlerin unutulmaz bir hale gelmesi mümkündür. Davetiyeler, iş süreçleriyle ilgili olan özel buluşmalar için önemli sayılan unsurlardandır. Bu amaçla, davetiye tasarımları kurumsal kimliğe uygun bir şekilde düzenlenebilir.

Kurumsal logoların ve sloganların kullanılması ile davetiyeler, kurumsal kimliğin gelişimine katkı sağlayan bir unsur haline dönüşebilmektedir. Davetiye tasarımı için kaliteli bir kağıt seçimi yapılmalıdır. Hedeflere yönelik estetik tasarımlara sahip başarılı davetiyeler oluşturmak için titiz çalışmalara ağırlık verilmelidir.

Kurumsal bir kimliği yansıtan çok sayıda unsur bulunmaktadır. Kurumsal kimlik gelişiminde kıyafet başta olmak üzere tekstil ürünleri tasarımı faydalı sonuçlar sağlamaktadır. Tekstil ürünleri tasarım çalışmaları, gerek ticari olarak gerekse sosyal amaçlı pek çok kuruluş tarafından tercih edilmektedir. Kurumsal kimliğe uygun olarak tasarlanan tekstil ürünleri ev dekorasyonunda kullanılan ekipmanlarla birlikte kıyafetleri de kapsamaktadır.

Tekstil ürünlerinin tasarımı sırasında yer verilen kurumsal logolar, kurumsal kimliğin aralıksız olarak tanıtımını yapma imkânı oluşturmaktadır. Bu sayede markayı yansıtan her tekstil ürünü, markanın hızlı bir şekilde gelişmesine de katkı sağlamaktadır.

Tasarım sürecinde, kurumsal kimliği etkili bir şekilde yansıtan görsel unsurlar tercih edilmelidir. Yine aynı şekilde tasarımda yer alan renkler de kurumsal kimliğin hedeflerine ulaşmak için stratejik olarak doğru belirlenmelidir.

Dikkat çekici tasarıma sahip reklam afişleri, reklam panosu ile geniş kitlelere sunulabilir. Reklam panolarının boyutları, reklamın görünürlüğünü artırmada etkilidir. Bunun dışında, reklam için hazırlanan afişin dikkat çekici olması, başarılı olmasındaki en önemli unsurdur. Reklam panosu hazırlama sürecinde kurumsal kimliğin gereksinimleri göz önünde bulundurulmalıdır.

Reklam panosu için hangi ölçüde reklamların hazırlanacağı, nasıl bir tasarımın oluşturulacağı ve reklamın hangi kesime yönelik hazırlanması gerektiği belirlenmesi zorunlu unsurlar arasında yer almaktadır. Reklam panosu ile kurumsal hedeflere ulaşmak için profesyonel bir destek almak gerekmektedir. Çünkü reklam panoları son dönemin en çok ilgi gören araçları arasında bulunmaktadır.

Kurumsal kimlik çalışmaları bir bütünü oluşturmalıdır. Kurum içi tasarımlar bu anlamda çok sayıda unsurun tasarım sürecine dahil edilmesini gerektirmektedir. Kurum içi tasarım çalışmaları denildiğinde akla pek çok unsur gelebilir. Bu anlamda kuruluşun faaliyet süreçlerinde yer alan tüm ekipmanları, kurum içi tasarım çalışmalarının konusu olmaktadır.

Kırtasiye malzemelerinden en önemli ekipmanlara kadar tüm araçlar bu süreçte kurumsal bir bakış açısıyla yeniden hazırlanmaktadır. Kurumsal kimliğin gelişimi için son derece önemli olan kurum içi tasarım çalışmaları, kısa sürede etkili sonuçlar sağlamaktadır.

Önemli günler için tasarlanan takvim ve bloknotlar en özel anıları hatırlamaya yardımcıdır. Bu tasarım çalışmalarının kurumsal kimlik gelişimi için de önemli faydaları bulunmaktadır. Öncelikle takvim ve bloknot tasarımı ulaşılan hedef kitle için devamlı bir reklam niteliğine sahiptir. Kurumsal kimliği yansıtan ürünler ne kadar çok kişiye ulaşırsa bu durum markanın tanınırlığını da o derece artırmaktadır.

Kurumsal kimliği yansıtan başarılı bir takvim çalışması ile hem özel günler için hoş bir anı oluşturabilirsiniz hem de hedef kitlenizin, markanıza daha bağımlı olmasını sağlayabilirsiniz.

Herhangi bir organizasyon için isimlik ve yaka kartı kullanımı gereklidir. Bu sayede katılımcıların, yer aldıkları organizasyonu daha fazla benimsemeleri mümkün olabilir. Ayrıca organizasyonun daha başarılı ve sorunsuz tamamlanması için de yaka kartı kullanımı işlevsel sonuçlar sağlamaktadır. Yaka kartı tasarımı kurumsal kimliği yansıtan bir dizayna sahip olmalıdır.

Kurumsal logo ve sloganın yaka kartı üzerinde yer alması, kurumsal kimlik gelişimi için olumlu bir yöntem olarak tercih edilebilir. Bununla birlikte, yaka kartının kaliteli bir materyalden de üretilmesine dikkat edilmelidir. İsimlik ve yaka kartı tasarım çalışmaları ile sektördeki pek çok kurumsal oluşumu geride bırakmak mümkündür.

Dönem ne kadar değişse de kartvizit kullanma isteği hiçbir zaman değişmemektedir. Kartvizit, kurumsal kimliği yansıtan önemli bir araçtır. Kurumsal kimliği temsil eden çalışanlar ve yöneticiler kartvizitleri ile fark yaratabilirler. Kartvizit tasarım sürecinde, kurumsal kimliğin sektördeki yapısına uygun bir tasarım tercih edilmelidir.

Kurumsal kimliğin gelişimine yönelik hedefler ve kuruluşun sektördeki gücü de kartvizit çalışmalarını etkileyen unsurlar arasında yer almaktadır. Kartvizit tasarım çalışmaları için tasarımın uygulandığı kağıt seçimi de önemlidir. Genellikle kartvizit için tercih edilen baskı kağıdının gramajına göre tasarım fiyatları farklılık gösterebilir.

Zarf tasarımı basite alınmaması gereken çalışmalar arasında yer almaktadır. Çünkü zarf tasarımı, kurumsal kimliği yansıtan önemli çalışmalardandır. Bu anlamda torba zarf tasarımında kurumsal kimliğe ait unsurlara yer verilmelidir. Tasarım aşamasında kurumsal logolar, estetik bir şekilde zarf üzerine yerleştirilmelidir.

Ayrıca tasarım sırasında, kurumsal kimliğe uygun sloganlar da kullanılabilir. Diplomat ve torba zarf tasarımı için Creaviser profesyonel çalışmalar sunmaktadır. Tasarım sürecine Creaviser ile başlayarak rakiplerinize göre kurumsal kimlik gelişiminde yarışa önde başlayabilirsiniz.

Kurumsal kimlik çalışmaları arasında katalog tasarımı da önemli olan çalışmalardandır. Dikkat çekici bir katalog hazırlayarak başarılı ürün ya da hizmet tanıtımları yapılabilir. Kataloglar sadece ticari amaçlara hizmet etmezler. Herhangi bir tanıtım amacına yönelik olarak başarılı tasarımlara sahip kataloglar hazırlanabilir.

Katalog çalışmaları, günümüzde pek çok alanda sıklıkla kullanılan reklam araçları olarak oldukça işlevseldir. Üstelik değişen piyasa koşullarına göre kataloglarda güncelleme yapmak da kolaydır. Bu durum, katalogların hemen her alanda kullanılmasına yol açmaktadır.

Başarılı bir katalog tasarım çalışmasından söz ediliyorsa katalog kapak tasarımı için de ciddi anlamda zaman harcanması gerektiği bilinmelidir. Katalog hazırlama çalışmalarında, tasarımın sade olması ve verilmek istenilen mesajı pratik bir şekilde aktarabilme özelliğine sahip olması önemlidir.

Kurumsal bir kuruluş için her sürecin kurumsal çerçevede tamamlanması gerekmektedir. Bu durum fiyat teklifi formları için de geçerlidir. Herhangi bir ürün ya da hizmet sunumuna yönelik olarak verilen fiyat teklifi belgeleri kurumsal kimliğinizi yansıtabilir.

Kurumsal logoların ve kurumsal kimliği yansıtan sloganların form üzerinde yer alması, kurumsallaşma için faydalı sonuçlar sağlamaktadır. Bununla birlikte, teklif formunun biçimsel özellikleri de kurumsal yapıya uygun olarak ayarlanabilir.

Firmalar tarafından hazırlanan teklif formları, işle ilgili tüm detayları içermelidir. Çünkü iş süreci ile ilgili olarak eksik kalan hususlar fiyat belirleme konusunda bazı sıkıntılara yol açabilmektedir. Başarılı bir fiyat teklif formu, yapılacak iş ile ilgili hiçbir eksik bilgi bırakmamalıdır.

Pazarlama süreçlerinde e-postaların ne kadar önemli olduğunu belirtmemize gerek yok. Çünkü mail üzerinden gönderilen dikkat çekici tasarıma sahip e-postaların etkileşim gücü son derece yüksek. Bu nedenle mailing tasarım sürecinde doğru bir tasarım kalıbı seçilmeli. E-posta üzerinden ürün ya da hizmet tanıtımı yapılabildiği gibi önemli bilgilendirmeler de yapmak mümkün.

Hedef kitleye gönderilen e-postaların silinmeden okunması için tasarımların standart kalıpların dışına çıkması gerekiyor. Bunu başarmak da ancak profesyonel bir tasarım ekibinin desteği ile mümkün olabilir. Creaviser başarılı mail tasarımı ile firma hedeflerine yönelik e-postalar hazırlıyor. Bu sayede, e-posta üzerinden reklam yaparak pek çok hedefe ulaşılabilir.

Bayrak tasarımı hizmetleri, istenilen ölçülere sahip bayrakların tasarlanmasından meydana gelmektedir. Kurumsal kimlik gelişiminde, ihtiyaca göre tasarlanan bayraklar pek çok amaca yönelik olarak kullanılabilir. Firma logosunun yer aldığı bayraklar, kurumsal kimliğin tanıtımında oldukça işlevseldir. Ayrıca bu çalışmalar, marka gelişiminde kurumsal kimliğin görünürlüğünü de artırmaya yaramaktadır.

Bayrak tasarımı, tercih edilen materyal üzerine kaliteli bir tasarımla birlikte yapılan baskı ile tamamlanmaktadır. Bayraklar, kullanım amacına göre farklı ölçülerde tasarıma konu olmaktadır. Kurumsal hedeflere yönelik olarak nasıl bir tasarıma ihtiyaç duyulduğu ancak profesyonel bir bakış açısı ile ortaya koyulabilir. Creaviser, bayrak tasarım hizmetlerinde de farkını ortaya koymaktadır.

Dijital dünyada yer almayan kurumsal bir oluşumun artık reel dünyada da var olduğunu söylememiz pek mümkün değil. Bu nedenle, dijital dünyaya giriş yapmak için web sitesi tasarım hizmetlerine ihtiyaç bulunuyor. Başarılı bir web sitesi tasarımı dijital platformlardaki rekabet gücünü en üst düzeye taşımakta. Ayrıca dikkat çekici tasarıma sahip bir web sitesi ile ticari hedeflere yönelik amaçlara da ulaşılabilir.

En iyi web tasarımı hizmetini almak istiyorsanız piyasanın en iyi tasarım şirketi ile çalışmanız gerekiyor. Piyasanın en iyi tasarım ajansı olan Creaviser, başarıya götüren web tasarımları ile kurumsal kimlik gelişiminde harikalar yaratıyor.

Standart bir stant tasarımı aslında önemli mühendislik hesaplamalarını gerektiriyor. Orantısal formüller ve ölçülendirme çalışmaları sonucunda başarılı bir stant oluşturmak mümkün. Bilgisayar üzerinden gerçekleştirilen tasarımlar, kurumsal kimlik gelişimine uygun olarak hazırlanıyor. Tercihe göre belirlenen üretim materyalleri, her zaman için tasarımı kusursuz bir şekilde yansıtmalı.

Stant tasarım çalışmalarında kurumsal kimliğe uygun olarak görsel unsurlar da kullanılıyor. Özellikle, logoların stant tasarımında yer alması, kurumsal kimlik gelişimine katkı sağlayan bir unsur olarak dikkat çekiyor. Stant tasarımında ahşap, sunta ve suntalem malzemeleri kullanılıyor. Kesim sırasında oval ya da yuvarlak kesimlerin kullanılabilmesi, tasarımın özgür bir şekilde yapılmasına imkan tanımakta.

Stant tasarımı için tercih edilen renkler de kurumsal kimliğe uygun olarak belirlenmeli. Stant üretim hizmetleri özgün bir tasarımla, hedef kitlenin beğenisini kazanabilmeli.

Ajandalar çok eski zamanlardan günümüze kadar kurumsallaşmayı en iyi şekilde temsil eden araçlardandır. Geçmişle olan güçlü bağlantısı nedeniyle ajanda tasarım süreçleri, üzerinde hassasiyetle durulması gereken çalışmalar arasında yer almaktadır. Ajanda tasarımı için, gelişen teknolojinin sunduğu yeni imkanlardan da yararlanmak gerekmektedir. Baskı teknolojisinde yaşanan gelişmeler, artık ajanda yapım işlemlerinin eskiye göre daha farklı ve daha kaliteli olmasını sağlamaktadır.

Bir ajanda için kaliteli baskı aşamaları kadar ajanda tasarım süreçleri de önemlidir. Birbirinden farklı amaçlara hizmet eden ajandalar, kullanılacak alana göre dizayn edilmelidir. Ajandanın tasarım sürecine konu olan türü ne olursa olsun, kurumsallığı yansıtması açısından her zaman için tasarım boyunca kurumsal unsurlara yer verilmelidir. Bu anlamda; kurumsal logo, özgün bir slogan, kurumsal işaret vb. tüm unsurlar, ajanda tasarım süreçlerinde yer alabilir.

Ajanda tasarımı söz konusu olduğunda özgün bir tasarıma sahip olmak son derece önemlidir. Çünkü kurumsal kimlik çalışmalarında, her zaman için rakiplerden farklı olabilmek hedeflenmektedir. Sonuç olarak;  özgün ajanda tasarımları için Creaviser ile görüşmeden karar vermemelisiniz!

Kurumsallık söz konusu olduğunda, kurumsal kimliği temsil edebilecek tüm unsurlar yeniden tasarlanmalıdır. Örneğin, standart bir bardak tasarımı, kurumsal kimliği, kurum içinde her ortama taşıyabilir. Bu sayede, kurumsal oluşumun her alanında kurumsallaşma daha da hissedilebilir hale gelir.

Bununla birlikte, kurumsal kimliği, kurum dışına taşımak isteyenler için de çakmak tasarımı gibi özel çalışmalar da tercih edilmektedir. Kurumsal çakmak tasarımı ile her an, kurumsal kimlik gelişimi mümkün olmaktadır.

Kurumsal tasarımlarda bardak ya da çakmak üzerine kurumun logosu basılmaktadır. Ayrıca kurumu temsil eden sloganlar da dikkat çekici bir yazı stili ile baskıya konu olmaktadır. Tasarım sürecinde, kurumsal kimliğe uygun kalitede bir materyal kullanımına dikkat edilmelidir. Çünkü “kalite” kavramına vurgu yapan ve kurumsal kimliği temsil eden her unsurun kaliteli olması zorunludur.

Kurumsal kimlik gelişimi, yalnızca kurum içinde yürütülen çalışmalarla sınırlı tutulmamalıdır. Promosyon ürün tasarımları kurumsal kimlik gelişimini her ortamda devam ettirmek isteyenlerin tercih ettikleri çalışmalardır. Promosyon ürün tasarımı ile mevcut hedef kitle daha da genişletilebilmektedir. Ayrıca mevcut müşterilerin de kurumla olan bağları daha güçlü hale gelmektedir.

Promosyon ürün tasarımı denildiğinde;

 • Yılbaşı promosyon ürünleri,
 • Defter,
 • Ajanda,
 • Takvim,
 • Anahtarlık,
 • Çanta,
 • Saat,
 • Kupa ve Bardak,
 • Diğer promosyon ürünleri akla gelmektedir.

Bu ürünlerin tasarım sürecinde, kurumsal kimliği temsil eden tüm unsurlara yer verilmektedir. Bu sayede, tasarıma konu olan bir ürün, sıradan bir ürün olmaktan çıkarak kurumsal bir ürün haline gelmektedir.

Kurumsal Kimlik Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kurumsal tasarım hakkında en çok merak edilen soruları sizler için cevapladık.

Kurumsal Kimlik Nedir?

Kurumsal kimlik kavramı ticari ya da sosyal amaçlı bir oluşumun; sektördeki duruşunu, davranışlarını ve imajını yansıtan tüm unsurlar olarak ifade edilebilir. Bir şirketin faaliyet gösterdiği sektördeki hareketleri, kurumsal kimliğini ortaya koymaktadır. Kurumsal kimlik, şirketten beklenen davranış kalıplarını da ifade eden bir kavramdır. Bu nedenle, kurumsal kimlik tasarımı, şirketin mevcut yapısına ve duruşuna uygun olarak yapılmalıdır.

Tasarım çalışmaları sıfırdan başlanılarak yapılabileceği gibi mevcut bir kimliğin gelişimi için de yapılmaktadır. Kurumsal kimlik çalışması öncesinde şirketin mevcut yapısı detaylı bir şekilde analiz edilmektedir. Analiz çalışması ne kadar detaylı olursa, kurumsal kimlik çalışmaları da o kadar başarılı sonuçlar sağlar.

Kurumsal kimlik oluşturma sürecinde Creaviser bünyesindeki uzman tasarımcılar ile titiz çalışma anlayışından ve tecrübelerinden yararlanabilirsiniz.

Kurumsal Kimlik Örnekleri Nelerdir?

Kurumsal kimlik pek çok unsur aracılığıyla temsil edilmektedir. Bu nedenle, kurumsal kimlik örnekleri birbirinden farklı çalışmalarla ortaya koyulabilen araçlardan oluşmaktadır. Genel olarak kurumsal kimliği temsil eden bir logo çalışması da olabilir bir slogan çalışması da…

Kurumsal kimlik örnekleri için, kurumun yapısına uygun çalışmalar tercih edilmelidir. Kurum yapısına uymayan çalışmalar, kurumsal kimlik gelişiminden ziyade kurumsal kimliğin zarar görmesine neden olmaktadır.

Kurumsal tasarım sürecini zenginleştirmek ve özgünleştirmek adına profesyonel tasarım hizmeti alınabilir. Tasarım hizmeti sunan çok sayıda firma olduğu için kurumsal kimlik gelişimini sorunsuz bir şekilde sağlamak adına, kaliteli hizmet sunan bir ajans tercih edilmelidir.

Kurumsal kimlik çalışmaları her firmaya göre farklılık gösterdiği için, her zaman için sübjektif çalışmalara ihtiyaç duyulmaktadır. Creaviser, sahip olduğu profesyonel bakış açısı ile özgün ve dikkat çekici kurumsal kimlik örnekleri tasarlamaktadır.

En iyi kurumsal kimlik çalışmalarına sahip olmak istiyorsanız Kurumsal kimlik referansları sayfasına göz atabilirsiniz.

Kurumsal Kimlik Faydaları Nelerdir?

Nike markasına ait olan logonun bulunduğu her platformda, markaya dair pek çok slogan aklınıza geliyor değil mi? Aslında bu durum kurumsal kimlik faydaları için bir örnek teşkil edebilir. Kurumsal kimlik, kuruluşlar için, kendi vizyonlarının dışavurumu olarak değerlendirilebilir.

Özgün bir kurumsal kimlik çalışması ile aynı sektörde faaliyet gösteren kuruluşlar arasında farklılıklar ortaya koyulmaktadır. Yani bu çalışmalar, tam anlamıyla, kurum imajının gelişimine katkı sağlamaktadır. Özverili ve istikrarlı bir şekilde yürütülen kurumsal kimlik hizmetleri, pek çok açıdan, kimliğin değer kazanmasına yardımcı olmaktadır.

Başarılı kurumsal kimlik tasarımı hizmeti ile:

 • Markanın gelişimi üst düzeyde sağlanır,
 • Ticari satış rakamları hızlı bir şekilde artar,
 • Markaya duyulan güven artar ve kurum imajı gelişir,
 • Aynı sektördeki diğer kuruluşlarla olan benzerlikler ortadan kaldırılır.

Kurumsal kimlik hizmetleri, iç dinamiklerin göz önüne alınmasını da gerekli kılmaktadır. Yani tüm çalışmalar, kuruluştaki çalışanların da kurumsal kimlik çalışmalarına dahil olmalarını gerektirmektedir. Bu durum, çalışanların kurumsal anlamda bağlılığını da güçlendirmektedir.

Kurumsal Kimlik Fiyatları Ne Kadar?

Kurumsal kimlik hizmeti, birbirinden farklı çok sayıda hizmetten meydana gelmektedir. Talep edilen hizmet kapsamına göre de kurumsal kimlik fiyatları değişiklik göstermektedir.

Kurumsal kimlik hizmetleri;

 1. Firma adının revize edilmesi,
 2. Logo tasarımı yapılması,
 3. Sembollerin kullanılması,
 4. Slogan tasarımı ile oldukça özgün bir hale getirilmektedir.

Çalışma boyunca kullanılan renkler, font düzenlemeleri ve yazı karakteri seçimi de tamamen kurumsal kimliğe uygun olarak belirlenir. Bugün, kurumsal kimlik çalışmalarının marka gelişimine olan katkısı son derece önemliyken, kurumsallaşmayı hedefleyen kuruluşların vakit kaybetmeden profesyonel bir destek almaları gerekmektedir.

Kurumsal kimlik fiyatları için, kurumsal kimlik çalışmalarının sınırları ortaya koyulmalıdır. Ayrıca, hizmet için, mevcut durumun tespiti de analiz çalışmaları ile belirlenmektedir.

Kurumsal kimlik ücretleri hakkında net bilgi almak için Creaviser’ın profesyonel ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.

Kurumsal Kimlik Hizmetini Kimler Almalı?

Faaliyet gösterdiği sektörde farklılaşmayı hedefleyen herkes, kurumsal kimlik oluşturma hizmeti almalıdır. Ticari kuruluşlar için de satış gelirlerini artırmak ya da sektördeki mevcut payını yukarıya çekmek isteyenlerin, kurumsal kimlik çalışmalarını ihmal etmemeleri gerekmektedir.

Kurumsal kimlik gelişim hizmetleri, her aşamada alınabilen hizmetlerdendir. Bunun için, daha önce herhangi bir kurumsal kimlik girişimi olmayan kuruluşlar da, sürece en baştan başlayabilirler. Bununla birlikte, daha önce kurumsallaşma adına hizmet almış olmasına rağmen, hedefledikleri kurumsal düzeye erişemeyenler de kurumsal kimlik hizmeti alarak başarı düzeylerini artırabilirler.

Genel olarak kurumsal kimlik hizmetini:

 • Kurumsal hedefleri olanlar,
 • Ticari gelişimini artırmak isteyenler,
 • Sektörde bir numara olmayı hedefleyenler,
 • Rakiplerine nazaran farklı olmayı isteyenler almalıdır.

Kurumsal kimlik hizmetleri, kısa sürede başarı sağlayan hizmetlerden ziyade, uzun vadeli çalışmalardan oluşmaktadır. İstikrarlı bir şekilde uygulanan bu çalışmalar, bir markanın hissedilebilir ölçüde gelişimini sağlamaktadır. Bu süreçte Creaviser, kurumsal kimlik gelişimini en üst düzeye çıkarmak için profesyonel analizler yaparak kuruluşları yönlendirmektedir.

Kurumsal Kimlik Hakkında Daha Fazla Bilgi Alabilirmiyim?

Kurumsal kimlik çalışmaları, belirlenen stratejiler doğrultusunda uygulanan ayrıntılı çalışmalardır. Başarılı bir kurumsal kimlik çalışması ile kısa sürede prestij ve itibar kazanmak mümkündür. Yapılan çalışmalar, dış dünyaya, kuruluş tarafından yansıtılmak istenen mesajı iletmektedir.

Kurumsal kimlik hizmeti, kuruluşun ihtiyaç duyduğu çalışmalar doğrultusunda yapılmaktadır. Bu nedenle, çalışmalara başlamadan önce, kuruluşun mevcut durumunu detaylı bir şekilde ortaya koymak gerekmektedir.

Kurumsal kimlik çalışmalarına başlamadan önce, ne kadar sürede hangi hedeflere ulaşılacağı planlanmaktadır. Süre bazında, çalışmaların sonuçları, belirli aralıklarla değerlendirilmektedir. Kuruluşun doğasına aykırı olan çalışmalar tespit edilerek hizmet kapsamından çıkarılmaktadır. Sonuç olarak, her kurumsal kimlik çalışmasının, her kuruluş için aynı olmadığını söylemeliyiz.

Kurumsal kimlik çalışmaları için standart bir kalıp yoktur. Bu durumu şöyle düşünebiliriz: her hastaya aynı ilacı uyguladığınızda her zaman için hastanın iyileşmesini beklemeniz rasyonel olmayacaktır. Aynı şekilde, her kuruluşun ihtiyaç duyduğu kurumsal çalışmalar da kendi yapısına özgüdür. Bir kuruluşun kurumsal kimlik gelişimini sağlayan çalışmalar, her kuruluşa aynı etkiyi sağlamamaktadır.

Kurumsal dünyadaki önemli gelişmeleri, en güncel bilgileri, faydalı ip uçlarını ve önemli konuları hemen okuyun.

Kurumsal kimlik çalışmaları, tek seferlik uygulanan çalışmalar kesinlikle değildir. Doğru yöntemlerin istikrarlı bir şekilde uygulanması ile başarı sağlayan çalışmalardır. Kuruluşunuz için en iyi kurumsal kimlik gelişim stratejileri için profesyonel bir destek almalısınız. En iyi kurumsal kimlik çalışmaları için Creaviser, tecrübeli ekibi ile birlikte gelişiminizi garanti altına alabilirsiniz.

kurumsal kimlik hakkında merak edilenler