SEO uyumlu blog içerik üretimi ile Google ve diğer arama motorlarında ilk sayfalarda yer almak istermisiniz? Doğru teknik yapıya ve güncel bilgilere sahip SEO odaklı blog içerikleri ile rakiplerinizi geride bırakacak çalışmalar yapıyoruz. Sunduğumuz en iyi blog içerik üretimi hizmeti kapsamında web sitenizin pek çok yeni ziyaretçiye sahip olmasını sağlıyoruz. Ziyaretçileri web sitenizdeki diğer içerikleri de okumasını sağlayan birbirleriyle uyumlu makaleler üretiyoruz. Kişisel bloglar, topluluk blogları, temasal bloglar, şirket blogları için ilgi çekici ve bilgilendirici içerikler sunuyoruz. Güçlü editör ekibimizle sizden gelen bütün taleplere cevap vermeyi amaçlıyoruz.

Hem dolu dolu bir web sitesine hem de hedeflediğiniz kelimelerde ilk sayfada yer almak istiyorsanız bizimle iletişime geçin.

Blog İçerik Üretimi Avantajları

Arama motorlarında üst sıralarda yer almak artık her markanın önem verdikleri konuların başında yer alıyor. Blog içerik üretimi de bir web sayfasının arama motoru performansına direkt katkı sağlıyor.. Ancak blog içerik üretimi avantajları yalnızca arama motoru başarısı ile sınırlı değildir.

Başarılı içerikler sayesinde:

 • Markaya ait web sitesinin ziyaretçi sayısı artar,
 • Markanın dijital platformlardaki performansı gelişir,
 • Ürün/hizmet satış hacmi artar,
 • Web sitesinin güncel kalması sağlanır,
 • Marka hedeflerine uygun olarak markanın hedef kitlesi genişler,
 • Dijital pazarlama çalışmaları verimli bir şekilde yürütülür.
blog içerik üretimi hakkında merak edilenler

Blog İçerik Üretimi SEO Özellikleri

SEO odaklı içerik oluşturma teknikleri ile özgün ve kaliteli blog makaleleri üretiyoruz.

 • Anahtar Kelime Yerleşimi
 • Başlık ve Alt Başlıklar
 • Görsel İçerikler
 • Video İçerik
 • “H” Etiketleri
 • İmli Liste
 • Meta Açıklaması
 • Numaralı Liste
 • Alıntı
 • Görsel Alt Etiketleri
 • İç Linkleme
 • Dış Linkleme

Blog İçerik Üretimi Genel Özellikleri

Web sitenizin trafiğini attıran ve sayfada kalma süresine katkı sağlayan yüksek kaliteli blog içeriklerini aşağıdaki özelleri kullanarak üretiyoruz.

Özgün İçerik

Özgün olmayan bir içeriğin Google botları tarafından web sitenizin spam olarak algılanmasına neden olacağını bilmelisiniz. Creaviser ekibi sitenizin spam olarak algılanmasına neden olmayacak blog içerikleri hazırlıyoruz. Üstelik hazırladığımız her içeriği %100 özgünlük puanı ile sizlere sunarak işimize gösterdiğimiz saygıyı da kanıtlıyoruz.

Kullanıcı Odaklı

Blog içerikleri pek çok marka için son derece değerlidir. Ancak bu değerin markalar için değil kullanıcı için çok daha fazla olduğundan söz etmek gerekir. İçeriği okuyan ve web sitenizin ‘Bounce Rate’ konusunda başarılı bir performans göstermesini sağlayan kullanıcılardır. Blog içerikleri üretimi sırasında hazırladığımız makaleleri kullanıcılara fayda sağlayacak içeriklerle donatıyoruz!

Anahtar Kelime Odaklı

Anahtar kelime analizi ve hedeflemesi ile blog içeriği üretimi konusunda fark yaratıyoruz. Dijital dünyanın en dikkat çeken markası olmanın yanı sıra müşterileri ile bütünleşen bir marka olarak da blog makalelerimiz ile sizlere kaliteyi hissettiriyoruz.

Akıcı

SEO kurallarına uygun ama akıcı olmayan bir içeriğin sizi arzu ettiğiniz noktaya taşımayacağını bilmelisiniz. Çünkü internet kullanıcıları okumayı çok sevmezler ama okuduklarında da anlam karmaşasından uzak durmak isterler. Akıcı bir içerik hazırlığı yaparak kullanıcıların git gide daha uzun süre web sitenizde kalmasını sağlıyoruz. Sonuç olarak organik trafik seviyenizi de yükseltiyoruz!

İlgi Çekici

İlgi çekici olmayan bir içeriği kim okur? Hiç kimse! Blog içerik üreticisi editörlerimiz bu bilinçle sizlere en başarılı blog içeriklerini sunmayı hedefler. Okuyanın hafızasında çok başarılı sonuçlar ortaya çıkaracak olan içeriklerle arama motoru performansınızı iyileştiriyoruz. İlgi çekiciliğiyle fark yaratan Bloglar sayesinde Google aramalarında en üstte çıkmanız adına çalışmalar yapıyoruz.

SEO Uyumlu

SEO kurallarının bir blog içeriği için olmazsa olmazlar arasında olduğundan söz etmek gerekir. Zira SEO ile büyümek isteyen bir marka için kurallara uygun olmayan içerik, çalışmalara balta vurmak anlamı taşır. Siz de Creaviser ile bir blog içerik hizmeti için ilgi duyuyorsanız SEO kurallarının çok önemsendiğini bilmelisiniz!

Bilgilendirici

Blog içerik üretimi sırasında sadece yaratıcı ve eğlenceli bilgiler paylaşmak bazen işe yaramaz. Bu durumda kullanıcıların gerçekten öğrenmek istedikleri bilgileri sunmak gerekir. Siz de hedef kitlenizin bilgi odaklı aramalar yaptığını düşünüyorsanız Creaviser sayesinde doğru bilgilerle donatılmış içeriklere sahip olabilirsiniz.

Dil Bilgisi Kurallarına Uygun

Hazırladığımız her bir içeriği dil bilgisi kurallarına uygun şekilde sizlere sunuyoruz. En ufak bir anlam hatası ya da kelime yanlışlığına neden olmadan web sitenizin kusursuzluğunu yansıtıyoruz. Üstelik hatasızlık sayesinde kullanıcılar nezdinde ‘Harika’ içeriği ortaya koyma başarısı gösteriyoruz.

Doğru Başlık Seçimi

SEO kurallarının olmazsa olmazı başlıklardır. H1, H2 ve H3 gibi etiketler kullanılarak hazırlanan başlıkları doğru bir şekilde planlıyoruz. Böylelikle SEO odaklı blog içeriklerinin arzu edilen şekilde web sitenize eklenmesini sağlıyoruz. Size sadece kaliteli bir blog içeriğine sahip olmak adına beklemek kalıyor.
blog içerik üretimi süreci

Blog İçerik Üretimi Süreci

En iyi blog içerik üretimi deneyimi için müşterilerimize sunulan hizmetler şunlardır:

 1. Proje tanımlaması: Müşterimizin hedef kitlesi, yayın sıklığı, içerik türleri belirlenir.
 2. Konu seçimi ve araştırma: Blog içeriği için konular belirlenir ve araştırmalar yapılır.
 3. İçerik planlaması: Proje tanımlaması ile SEO uyumlu blog içerik üretim süreci başlatılır.
 4. İçerik yazma ve editörlük: Deneyimli yazarlarlarımız tarafından makaleler yazılır ve editör kontrolünden geçer.
 5. Yayın: İçerikler blogda yayına alınır.
 6. İzleme ve analitik: Blog içeriklerinin performansı izlenir ve analiz edilir.
 7. Optimizasyon: İzleme ve analitik sonuçlarına göre yeni içerikler optimize edilir.

Blog İçerik Üretimi Hizmetleri

Hedef kitlenize hızlı ulaşan blog içerik kategorileri ile sayfa görüntülenmelerinizde yüksek artışlar sağlıyoruz.

Kişisel blog sayfalarına olan ilginin günden güne artmasıyla blog sayfalarının rekabet gücünü artıran stratejiler önem kazanmıştır. Kişisel blog içerik üretimi ile bir web sitesinin daha çok sayıda kullanıcı tarafından ziyaret edilmesi sağlanır. Bu süreçte, blog için üretilen tüm içeriklerin özgün bir yapıda olması gerekmektedir.

Özgün olmayan çalışmalar, arama motorları tarafından olumsuz karşılanmaktadır. Kişisel blog içerikleri, markanın öz yapısına uygun bir formatta hazırlanarak markanın dikkat çekiciliğine katkı sağlayan görsellerle desteklenmelidir. İstikrarlı bir şekilde ve özgün olarak hazırlanan içerikler sayesinde, kısa sürede markalar, dijital hedeflerine ulaşmaktadır.

Herhangi bir alanda uzman yazarların görüşleri son derece önemlidir. Temasal blog içerik üretimi ile spesifik bir alanda özgün içerikler hazırlanmaktadır. Temasal içeriklerin, konu hakkında bilgi düzeyi yüksek olan kişilerce hazırlanması gerekmektedir. Konular, herhangi bir uzmanlık alanına yönelik olduğu için, içeriklerin rekabet gücü yüksektir.

Standart blog çalışması, hemen her konuda, arama motoru algoritmalarına göre hazırlanmaktadır. Standart içerikleri, blog hazırlama teknikleri iyi bilen her yazar hazırlayabilmektedir. Ancak temasal blog içerikleri için uzman bir bakış açısı gerekmektedir. Temasal çalışmalar, adından da anlaşılacağı üzere özel bir tema çerçevesinde tasarlanmaktadır.

Üyelik sistemine sahip olan web sitelerinde sitenin üyeleri tarafından web sitesine katkı yapılmaktadır. Bunun için, web sitesinin uygun ve yeterli teknik donanıma sahip bir arayüzle tasarlanmış olması gerekmektedir. Topluluk blog içerik üretimi yalnızca tek bir kişinin yazı hazırladığı web siteleri değildir. Bu siteler, üyelerin kendi bilgi düzeyleri ile siteye katkı sağlamalarına yardımcı olan bir sistem şeklinde tasarlanmaktadır.

Web sitesi ziyaretçisi, ilgili olduğu bir konu hakkında siteye üye olarak ya da misafir üye olarak destek sağlayabilmektedir. Topluluk blog içerikleri web sitesinin arama motoru performansını yakından etkilemektedir. Anahtar kelime tespiti doğru bir şekilde yapılarak, sitenin organik trafiğini artıracak içeriklerin eklenmesine özen gösterilmelidir.

Kurumsal web siteleri, ticari amaçla faaliyet gösteren şirketler için de pek çok avantaj sağlamaktadır. Şirket tarafından sunulan ürün ve hizmetler, web sitesi aracılığıyla çok geniş bir kesime tanıtılabilmektedir. Ayrıca online satış işlemlerini de web sitesi üzerinden gerçekleştirerek yüksek gelir düzeyine ulaşmak mümkündür.

Şirket blog içerik üretimi çalışmaları, kar amaçlı tüm kuruluşların web sitelerine katkı sağlamaktadır. Kurumsal blog içerikleri web sitesinin ziyaretçi performansını artırmak için düzenli bir şekilde web sitesine eklenmelidir. Bu sayede arama motoru performansı artan bir web sitesinin, dijital hedeflerine ulaşmasına hiçbir sebep engel olamamaktadır.

Blog İçerik Üretimi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Blog içerik üretimi hakkında en çok merak edilen soruları sizler için cevapladık.

Blog Nedir?

İnternette genelde arama motorları aracılığıyla insanlara ulaşan çeşitli içeriklerin yayınladığı web sayfalarına blog denir. Peki blogları asıl önemli kılan özellikler nedir?

Bir web sitesinin arama motoru performansı önemlidir. Arama sonuçlarında üst sıralarda yer alan web siteleri ziyaretçi anlamında avantajlıdır. Bir web sitesinin performansını da genel olarak ziyaretçi trafiği belirlemektedir. Web siteleri için hayati öneme sahip olan arama motoru performansı, kaliteli blog çalışmaları ile mümkün olmaktadır.

Blog içerikleri kaliteli ve özgün bir şekilde hazırlandıklarında, arama motoru nezdinde web sitesi başarılı sayılmaktadır. Arama motorları, mevcut yapıları sayesinde hangi içeriklerin kullanıcılara fayda sağladığını algılayabilmektedir.

Ziyaretçiler için faydalı blog içeriklerini bünyesinde barındıran web siteleri, ödül olarak arama motorunda en üst sıralarda yer edinirler. Bir web sitesinin içeriklerinin kaliteli sayılması, ancak web sitesinin amacına yönelik olarak hazırlanması ile mümkün olmaktadır.

Blog İçerik Örnekleri Nelerdir?

Blog içerik hizmetleri birbirinden farklı teknik çalışmalarla yapılmaktadır. Blog içerik örnekleri de bu çalışmalar sonucunda oluşturulmaktadır.

Herhangi bir web sitesinin bulunabilirliğine katkı sağlayan özgün blog içerikleri için detaylı planlama süreçleri uygulanmalıdır. Bu anlamda bir web sitesinin ne tür bir blog çalışmasına ihtiyaç duyduğunun tespiti önemlidir. Blog çalışmalarına başlamadan önce web sitesi ile ilgili birtakım analizler yapılmalıdır. Çünkü her blog çalışması, her web sitesi için aynı faydayı sağlamamaktadır.

Blog içerik örnekleri hazırlanırken ilk olarak web sitesinin hangi alanda faaliyet gösterdiği ortaya koyulmaktadır. Daha sonra faaliyet gösterilen alanla ilgili internet kullanıcılarına yarar sağlayan blog içerikleri oluşturulmalıdır.

Günümüzde internet üzerinden ürün ya da hizmet satışı yapan markalar için de içerik çalışmaları önemlidir. Çünkü bu tür siteler için blog çalışmaları ne kadar titizlikle yapılırsa, internet üzerinden satışı yapılan ürün ya da hizmetlerin müşteriler tarafından bulunabilirliği o kadar çok artmaktadır.

Özgün ve kaliteli blog içerik üretimi örneklerini dijital pazarlama sayfamızda detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Blog Faydaları Nelerdir?

Kaliteli içeriklerden oluşan, sürekli güncel bilgilerin paylaşıldığı ve doğru yönetilen bir blog marka bilinirliğini güçlendirmek için harika bir araçtır. Düzenli üretilen blog içerikleri hizmetlerinizin ve ya ürünlerinizin satış ve pazarlama süreçlerine büyük katkılar sağlar.

 1. Müşteriler farklı bir iletişim kanalı oluşturur.
 2. Yeni müşterilere ulaşmaya ve kazanmaya yardımcı olur.
 3. Web sitesine daha çok ziyaretçi trafiği çeker.
 4. Markanın müşteriler üzerindeki imajına olumlu katkı sağlar.
 5. Ziyaretçilerin marka ile temas edebilme ihtimalini artırır.

Yukarıda sıraladıklarımızın dışında bir web sitesi için blog çalışmalarının sayısız faydası bulunmaktadır. Öncelikle blog içerikleri üreterek arama motorunda en iyi sıralarda yer edinebilirsiniz. Bunun dışında, markanızın bilinirliğini artırmak da blog çalışmaları ile mümkündür. Blog çalışmaları, firmaların yeni müşteriler edinmesini ve mevcut gelirlerini artırmalarını sağlamaktadır.

Bir firmanın mevcut müşterileri gözündeki imajı önemlidir. Blog çalışmaları sayesinde firmanın müşteri nezdindeki imajı hızlı bir şekilde gelişebilir. İnternet üzerinden pazarlama ve satış faaliyetlerini geliştirmek isteyen firmalar, blog içerik hizmeti almayı kesinlikle ihmal etmemelidir.

Bir web sitesinde yer alan blogların güncel olması da bir diğer önemli konudur. Güncel blog içeriklerine sahip olan web siteleri, arama motorları tarafından sevilmektedir. Güncel içeriklerle desteklenen web siteleri, ziyaretçi trafiği çekmek anlamında herhangi bir sorun yaşamamaktadır.

Blog İçeriği Fiyatları Ne Kadar?

Blog içerik çalışmaları sürekliliği olan çalışmalardır. Bu nedenle, blog içeriklerinden verimli sonuçlar almak için bu çalışmaların tek seferlik değil düzenli olarak yapılması gerekmektedir. Bununla birlikte; Her blog projesine göre blog çalışmalarının kapsamı değişmektedir.

Blog içeriği fiyatları, proje bazında farklı hizmet fiyatları karşılığında sunulmaktadır. Sürecin en başında içerik çalışmaları için web sitesinin ihtiyaç duyduğu hizmet kapsamı belirlenmelidir. Bu sayede ne sıklıkta içerik üretileceği ve web sitesine ekleneceği planlanabilir. Plan kapsamında içerik çalışmalarının aralıksız devam etmesine de dikkat edilmelidir.

Blog hizmetinin ücretleri, hizmet alıcılarının en çok merak ettiği konular arasında yer almaktadır. Genellikle web tasarım hizmeti talep edenler, profesyonel blog hizmetleri de almaktadır. Çünkü bir web sitesi tasarımının başarılı olması tek başına ziyaretçi sayısını artırmaya yetmemektedir.

Blog çalışmaları ile birlikte web sitesi tasarım çalışmaları, web sitesinin ziyaretçi sayısına direkt etki eden iki önemli unsurdur. Bu nedenle, web sitesinin ziyaretçi sayısını artırmayı hedefleyenler için başarılı bir web tasarım hizmetinin yanında teknik açıdan yeterli blog çalışmaları da yapılmalıdır.

Dolaysıyla blog içerik fiyatları her projenin kendi özelliklerine, sektörüne ve amacına göre farklılıklar gösterir. Blog içerik ücretleri hakkında detaylı bilgi için Teklif Formunu göndermeniz yeterli olacaktır.

Blog İçerik Üretimi Hizmetini Kimler Almalı?

Web sitesinin özgün blog içerikleriyle site trafiğini artırması mümkündür. Blog içerik üretimi hizmetleriyle, web sitesinin dijital platformlardaki rakipleriyle mücadele gücü artmaktadır. Arama motoru performansını yükselten içerikler, markanın hizmet sunduğu alanda yetkin olduğu imajını da sergilemektedir.

Bir web sitesi hangi özellikte olursa olsun düzenli olarak blog makaleleri üreterek bu içerikleri web sitesine yerleştirmelidir. Sonuç olarak, dijital hedefleri olan herkesin blog içerik üretimi hizmetlerine ihtiyacı bulunmaktadır. Creaviser, uzman yazarları aracılığıyla en kaliteli blog içerikleri güncel tekniklerle hazırlamaktadır.

Blog İçeriği Hakkında Daha Fazla Bilgi Alabilirmiyim?

Blog içerikleri başarılı bir web sitesinin en önemli aracıdır. Bir web sitesinin başarısını doğrudan etkileyen blog içerikleri, doğru teknik çalışmalarla yapılmalıdır. Blog içerikleri doğru yöntemlerle hazırlandığında kısa sürede arama motorları tarafından indeks alabilmektedir. İyi bir blog içeriğinin arama motorları tarafından indeks alması, içeriğin hedef kitleye ulaşması için gereklidir.

Blog içerikleri, web siteleri için performans artırıcı çalışmalar arasında yer almaktadır. Her web sitesinin ihtiyaç duyduğu içerik çalışması farklıdır. Bu nedenle, blog çalışmalarına başlamadan önce hizmet alıcısının ihtiyaçları ve talepleri ortaya koyulmalıdır. Blog içerik üretimi profesyonel bir ajans tarafından alınarak web sitesi performansı şansa bırakılmamalıdır.

Blog içerik hizmetine başlamadan önce hizmet kapsamı hakkında detaylı bilgi almak gerekmektedir. Her web sitesinin ihtiyaç duyduğu hizmet farklı olduğu için hizmete yönelik analiz süreci ihmal edilmemelidir. Blog içerik çalışmalarına başlamadan önce, ne tür bir çalışmaya ihtiyaç duyduğunuzu Creaviser’ın en iyi blog içerikleri için aralıksız hizmet veren editörlerinden öğrenebilirsiniz.

Diğer tüm soru ve görüşleriniz için İletişim sayfamızdaki formunu doldurarak veya 532 406 95 86 WhatsApp Destek Hattı üzerinden bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

blog içerik üretimi hakkında merak edilenler

İletişim

Dijital pazarlama ve performansınız nasıl geliştirebilirsiniz merak ediyorsanız, bilgi almak için bizimle hemen iletişime geçin!