Dijital ortamda tüm markaların görünürlüklerini kurumsal web tasarımı örnekleri sağlamaktadır.

Bu nedenle, dijital mecrada yer almak isteyen her kurumsal şirketlerin web sitesine ihtiyacı bulunmaktadır.

Kurumsal web tasarımı hizmetleri, tüm firmalar için ihtiyaç duyduğu kimlik sorununa çözümler sunar.

Bir firma için, internet ortamında dijital kimlik ihtiyacı neden ortaya çıkar?

Kurumsal Web Tasarımı Neden Gerekli?

kurumsal web tasarım neden gerekli
kurumsal web tasarım neden gerekli

Bilişim teknolojilerinde yaşanan gelişmeler, artık her oluşumun internet dünyasında yer almasını adeta zorunlu kılmaktadır. İster kar amaçlı bir kuruluş olsun, ister herhangi bir sivil toplum kuruluşu olsun hedeflerine ulaşmak için sanal dünyada yer almak durumundadır.

Bu konu şöyle düşünülebilir: Bir ticari firma, içerisinde bulunduğu sektörde sürekli olarak rekabet halindedir. İçinde bulunduğu rekabet çerçevesinde, rakiplerini geride bırakabilmek adına internet aleminde görünür olmak zorundadır.

Bununla birlikte; kurumsal web tasarımı markaların hedeflerine uygun olarak tasarlanmalıdır. Yani kurumsal internet sitesini, sanal bir kimlik olarak düşünürsek, kurumsal yapıyı yanlış ifade eden unsurların web sitesinde yer almaması gerekmektedir. Çünkü her oluşumun kendine has özellikleri bulunmaktadır.

Kurumsal Web Tasarımı Nasıl Yapılır?

Kurumsal bir internet sitesi tasarımında doğru araçların optimal şekilde kullanılması oldukça önemlidir. Çünkü kurumsal web tasarım hizmetleri birbirinden farklı aşamalara sahiptir.

Şirket kurmak, kek pişirmek gibidir. Tüm malzemeleri doğru oranda katmanız gerekir. Elon Musk

Elon Musk’un ‘şirket kurmak’ hakkındaki sözü, bir nevi kurumsal internet sitesi tasarımı için de geçerlidir. Kurumsal internet sitesi tasarımında öncelikle, kurumsal şirketlerin organik özellikleri ortaya koyulmalıdır. Sonraki aşamada ise, kurumsal şirketlerin hedefleri analiz edilmelidir.

Analiz edilen yapı bir ticari işletmeyse, kar maksimizasyonuna yönelik hedeflerin ön planda olacağı unutulmamalıdır. Ticari işletmeler için kar maksimizasyonu adına gelir getirici hedefler ağırlıktadır. Bu nedenle, ticari oluşumlar için kurumsal internet sitesi tasarımında gelir getirici unsurlara yönelik çalışmalara odaklanmak gerekir.

Ticari işletme ve firmalar için internet sitesiyle hedeflenen genellikle ürün ve hizmet satışları yapmaktır. Bunun için doğru bir tasarımla birlikte web sitesi güvenliğine yönelik önlemler de yüksek seviyede sağlanmalıdır.

Profesyonel web tasarım hizmetleri, ticari şirketleri için ödeme alma araçlarını veri güvenliği doğrultusunda entegre etmelidir. Aksi durumda internet sitesi üzerinden yapılan alışverişler, müşterilere ait verilerin çalınmasına neden olabilir.

En İyi Web Tasarım Ajansları Ortak Özellikleri

Kurumsal web tasarımı çalışmaları sırasında, internet sitesi tasarımını en iyi yapan ajanslar için de dikkate alınması gereken hususlar bulunmaktadır.

Web tasarımı sırasında web tasarım ajansları:

 1. Talep edilen internet sitesi özelliklerini doğru algılamalı,
 2. Tasarım sürecinde, hizmet alıcısı ile sürekli iletişim halinde olmalı,
 3. İnternet sitesinin güvenlik durumunu belirli aralıklarla test etmeli,
 4. Kurumsal yapıya uygun görsel unsurlar kullanmalı,
 5. İnternet sitesinin trafiğini arttıracak araçları doğru seçmeli,
 6. Sitenin sürekli güncel kalmasına yönelik çalışmalar yapmalı,
 7. Sitenin bulunabilirlik seviyesini yükseltmek için farklı araçlar kullanmalı.

Kurumsal Web Tasarım Nasıl Olmalı?

kurumsal web site tasarımı nasıl olmalı
kurumsal web site tasarımı nasıl olmalı

Özgünlük ifadesi, daha önce hiç görülmemiş alakalı-alakasız her türlü eylemi kesinlikle ifade etmemektedir. Yani özgünlük kavramı adı altında, kurumsal yapıya uygun düşmeyen unsurlara, tasarım sürecinde yer verilmemelidir.

Özgün bir tasarımdan kasıt, kurumsal şirketin kimliğine uygun olan ve aynı hedefe yönelmiş diğer kurumsal şirketlerle arasında fark oluşturan tasarımlardır. Bu nedenle, özgün bir web sitesi tasarımının ilk aşaması, sektör analizini doğru bir şekilde yapmaktır. Sektör analizi sonucunda, kurumsal şirketlerin nelere sahip olması gerektiği daha doğru bir şekilde anlaşılabilir.

Web Tasarım Şirketi Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Günümüzde pek çok en iyi web tasarım şirketi, aslında işlevsel olmayan ancak görsel açıdan dikkat çekici web sitesi çalışmaları yapmaktadır. Ancak bu tür çalışmalar, hiçbir zaman için kurumsal yapının hedeflerini gerçekleştirmede yardımcı olmamaktadır.

Eğer iyi bir şey yapamıyorsanız, onun iyi görünmesini sağlayın. Bill Gates

Aslında pek çok web tasarım şirketi, tam da Bill Gates’in sözüne uygun bir anlayışla hizmet sunmaktadır. Görsel açıdan iyi görünen bir internet sitesi gerçekten yeterli midir?

Şirketlerin olmazsa olmazları arasında olan internet sitesi tasarımında doğru dijital ajans seçimi oldukça önemlidir. Bu nedenle, web tasarım hizmeti sunan şirketlerin daha önce yapmış oldukları işlere yönelik referanslar, şirket seçiminde dikkate alınmalıdır. Ayrıca tasarım hizmetine başlamadan önce şirketin tasarım sürecine yönelik olarak sunduğu ön çalışma da hizmet sunucusu seçiminde göz önünde bulundurulabilir.

Kurumsal web tasarımı hizmetleri için en iyi tasarım ajansı Creaviser, profesyonel çözümler sunmaktadır. Sahip olduğu uzman web yazılım kadrosu ile tüm şirketlerin dijital kimlik oluşumunda dikkat çekici çalışmalarla fark yaratmaktadır. Dijital mecrada öne çıkan bir web tasarım hizmetine ihtiyaç duyuyorsanız Creaviser ile bu hedefinize kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Web Sitesi Yazılım Özellikleri Nelerdir?

Standart kurumsal web tasarımı yazılımları bazı özelliklere sahiptir. Mevcut web sitesi yazılım özellikleri değiştirilerek çok sayıda özgün tasarımlar oluşturmak mümkündür. Ancak standart bir web sitesi tasarımı tamamlandıktan sonra da sürdürülmesi gereken hizmetler bulunmaktadır. Yani bir web sitesi hizmeti devamlılığa sahip olmalıdır.

Standart bir web sitesi yazılım özellikleri genel olarak şunlardır:

 • Öncelikle, özgün bir tasarım,
 • Site içerisinde firma yapısına uygun bir düzenin olması,
 • Sürekli güncellenen kaliteli içeriklerin bulunması,
 • Site genelinde SEO çalışmalarının eksiksiz olması,
 • Güvenli bir altyapı,
 • Kurumsal yapıya uygun kullanışlı bir ara yüz,
 • Site genelinde renk uyumu özelliği,
 • Sitenin tamamı için yeterli hız düzeyi.

Creaviser Web Tasarım Ajansı Neler Sunuyor?

Creaviser web tasarım ajansı, profesyonel ekibiyle internet sitesi tasarım süreçlerine değer katmaktadır. Web tasarım hizmetleri arasında; kurumsal web tasarım hizmeti, kişisel web tasarım çalışmaları ve e-ticaret sitesi hizmeti yer almaktadır.

Creaviser, tasarım hizmetlerine başlamadan önce, müşteri taleplerini detaylı bir şekilde öğrenmektedir. Müşteri talepleri göz önüne alınarak, kurumsal yapının mevcut durumu kapsamlı bir şekilde analiz edilmektedir.

Analiz çalışmalarının amacı, hizmet talep eden kurumsal yapıya pek çok alternatif çözüm önerileri sunabilmektir. Belirlenen çalışma taslağı doğrultusunda bir çalışma akışı hazırlanır. Çalışma akışı, tasarım sürecinin geneli hakkında bilgi almaya yardımcı olmaktadır. Sürecin devamında, teklif hazırlıkları tamamlanarak müşteri onayına sunulmaktadır. Onay gerçekleştikten sonra, görsel tasarım çalışmaları ve kodlama işlemleri profesyonel bir anlayışla tamamlanır.

Kurumsal web tasarımı çalışmaları için projelerin yayın denemesi ve genel kontroller de Creaviser uzman web tasarım ekibi tarafından itina ile yapılmaktadır. Creaviser, web tasarım çalışmaları sırasında internet sitesindeki tüm hataları ayıklayarak yüksek performansa sahip bir web sitesi oluşturmaktadır. Süreç, projenin müşteri tarafından onaylanması ve hazırlanan web sitesinin yayına alınması ile devam etmektedir.